подкрепям категорично становището ,че не бива да се месим в организацията на домакините ,те ако имат нужда от помощ ,ще си я потърсят
относно благотворителнастта -против съм да е задължителна такса ,нека си остане явна и да бъде мерило за нашата доброта ,защото на думи сме велики ,ама в действителност се видя колко сме
според мен темата трябва да бъде в друга насока -какво да направим за да стане форума отново привлекателен и основно свързан с нашето хоби
не е ли време да си направим съюз на гобленарите , който да е с платен членски внос и на срещи да присъстват само членове на съюза?
никой не коментира ,че при една организация освен всичко друго са нужни и пари ,все по трудно се намират спонсори и никак не е приятно да не кажа унизително да молиш особенно фирми ,които печелят от нашето хоби но когато стане въпрос да помогнат финансово се крият в миши дупки
наясно съм ,че един съюз не се прави от днес за утре ,но на следващата среща той може да бъде обсъден и учреден ,ако разбира се има такива които мислят като мен , на във всички случаи трябва да се въведе такса ПРАВОУЧАСТИЕ ,която да покрия направените от домакините разходи по бачкарти ,чатни ,покани ,и т.н при всички подобни мероприятия има такава такса
вече разбрахте,че съм учител но може би не знаете ,че съм математик и ние математиците в българия имаме съюз и вече 41 години през пролетната ваканция се правят национална среща и то 4 дни - преди много години се събираха по 2000 души сега са вече пъти по малко ,отначало както при нас бяха по градове, но се установи ,че тава е неудачен вариант не всеки град може да приеме толкова посетители , затова се прие срещите да се правят на една място но да се редуват домакините
никога не се е поставило условия за ограничение ,то си идва от самосебе си защото на членовете на съюза които си плащат членски внос таксите са едни , а на всички останали почти двойни на който му оттърва да заповяда
и тук може да се направи същото -цените които ще договорят домакините да се отнасят само за тези които имат отношение към хобито-носят гоблени или са спонсори на срещата , всички останали да са на други цени така всеки добре ще си помисли дали да води гост и колко да са тези гости
ако се вгледате в снимката на домакините ,ще видите че половината от тях не ги познавате нито по физиономия нито по никовете ,те може и да нямат дори страници и е възможно ако се приеме едно предложение и да ги изключите от форума нищо ,че благодарение на тях срещата при нас се състоя -питам Ви честно ли ще е?
защо се получи това , много просто тези които вие добре познавате от форума , които имат страници и мнение просто не пожелаха да си отделят от личното време и да се включат в организирането на срещата ,те дори и не дойдоха но затова пък се намериха други ,за вас непознати , които приеха от сърце идеята и направиха всичко за да се реализира тази среща -основният ни дарител е Надя ,която има магазин за гоблени и конци ,други дарители са Галя и Мария които имат ателиета за рамкиране на гоблени - всичко това е свързано с нашето хоби но питам ви те какви страници да си направят ,какви гоблени да покажат и трябва ли да бъдат изключени от форума и да не се допущат до следващи срещи ?
това ли заслужават за проявената щедрост и нима ние нямаме нужда от такива хора?
извинявайте ,че толкова дълъг стана поста
приятен и усмихнат ден