Показване на 1 до 13 от 13
  1. #1

    Подразбиране Goblenset 751 Бяла нощ

    Момичета, някой шил ли е оригинална комплектовка на Goblenset 751 Noapte Alba?



    Имам следният проблем: Два цвята са изключително близки. Най-вероятно е грешка при комплектовката, защото от снимката (а и по схеми от Интернет) единият трябва да е доста по-тъмен.
    Свързах се с Гобленсет и обясних проблема си, но ми отговориха, че е нормално двата цвята да са близки - с цел постигане на по-добро изображение.
    Опитах да заменя цвета, в който се съмнявам. Поръчах двата цвята от ключ с DMC, но се получава серизно разминаване в гамата на цветовете.
    Проблемът е в цветове С и =, които са двата основни цвята от небето.

    И сега след две години шиене и ушит повече от половината гоблен, се чудя какво да го правя.

    Помагайте!

  2. #2

    Подразбиране

    От къде си купи оригинална комплектовка на гобленсет? Аз им писах , но така и не ми отговориха. Купих си комплектовка от българска фирма и съм доволна от резултата. И при мен имаше близки цветове. Почти не се различаваха , но се получи добре в крайна сметка. Сега съм пред същата дилема - как и от къде да поръчам?

  3. #3

    Подразбиране

    Здравей Michelle,

    страшно ми харесва този гоблен, много ще съм ти благодарна ако можеш да ми пратиш схемата на имейла nelly_gospodinova@yahoo.com. Аз също бих могла да ти пратя някои схеми ако искаш, имам на коне, пейзажи и други...Много благодаря предварително!
    Поздрави Нели

  4. #4

    Talking

    Нели, ако си харесала гоблена можеш да погледнеш тук http://goblenite.org/showthread.php?t=7742 и да си поръчаш оригинал на Гобленсет.
    Мога да ти пратя пренабор на схемата, но ключът в DMC се различава от тези на готовата комплектовка. А цената ще ти излезе почти същата

  5. #5

    Подразбиране

    Michelle, много ти благодаря за отговора. Не знам как да поръчам гоблена тъй като аз не живея в България....не разбрах какво имаш предвид с ключ ДМС....може ли да ми обясниш? Аз затова те помолих за схемата....

  6. #6

    Подразбиране

    Здравей Мария,

    виждам че и ти не живееш в България, как успя да си купиш схемата, фирмата нали доставя само в България...може ли да ми пратиш схемата на имеила nelly_gospodinova@yahoo.com аз също мога да ти пратя схеми имам на коне, пейзажи скоро ще кача мои ушити гоблени..много ти благодаря!!

    С поздрав Нели

  7. #7

    Подразбиране

    Мария, Нели, имате поща!
    Мария, поръчах си гоблена от сайта на Гобленсет и натоварих Еконт с плащането и доставката. Комуникацията беше трудна, още повече че аз не зная румънски, а от Гобленсет имаха проблеми с е-mail-а. Добре че представителят на Еконт в Румъния се оказа достатъчно търпелив да говори многократно и с двете страни... иначе още да не сме се разбрали

  8. #8

    Подразбиране

    Michelle, огромни благодарности за схемата и имейла!!! И ти имаш поща....

  9. #9

    Подразбиране

    Michelle, възможно ли е Бялата нощ да стане наистина толкова голяма? Имам предвид, на дължина над 1 м, това са 42 квадратчета, на обикновената българска панама?

  10. #10

    Подразбиране

    Нели, не го започвай на тази панама. Ще стане огромен!
    Моят е с размери 41.5х28.3 на 25 каунт панама. Можеш да вземеш малко по-едра панама, но над метър дължина... много е.

  11. #11

    Подразбиране

    Michelle, нещо не разбирам. Ако взема по едра панама ще стане още по огромен–нали на по едрата панама един квадрат ще бъде още по голям отколкото на по дребната, а един голям квадрат има 10 малки квадратчета.....не знам дали ме разбра...
    Моята панама май е 21 каунта...значи почти като твоята..защо тогава такива разлики?
    Редактирано от Neli13 : 09.12.2013 в 21:21.

  12. #12

    Подразбиране

    В момента го шия по пренабор разпространяван във форума знак = е номер 826 а С е 813 ДМС и става супер а по отношение на размера шия го на обикновенна разграфена българска панама 1:1 и е 21 на 15 квадратчета разкошен е само че кога ще го ушияяяяя

  13. #13

    Подразбиране

    Реклама:
    Вили значи и ти го шиеш на обикновената българска панама тази от 21 каунта? Както пишеш не изглежда да е много голям аз такава големина ги ушивам за около 6 месеца е разбира се усилено шиене...макар че ходя на работа и нямам толкова време.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •