Цитат Първоначално написано от БориславМ Виж мнение
Всъщност никоя фирма производител на конци, няма пълната гама цветове с достатъчно нюанси по чисто финансови причини. За дизайнерите на гоблени (Солария и останалите) остава да си изберът дали да осакатят цветовете в картината и да съчетават само с конци на един производител (само ДМЦ примерно) и съответните замени на точният цвят с подобен, или да направят красиво съчетание с точните цветове от картината (максимално доближаване до художника), като допълнят липсващите нюанси от друг производител на конци (например "Вилер" също ползваха комбинация от конци).
Липсата на номера в готовите комплекти също е логична — така си пазят труда на дизайнера от нелоялна конкуренция (точно както "Вилер" имаха двуцветни схеми в ерата на циклостила), а и по още една-две-три причини. Не, не е за да пробутват по-евтини конци, вместо по-скъпите — нали двата вида конци са един до друг и разликите се виждат и напипват.
Всичко, което сте написали, като отговор на моя пост ми е пределно ясно и е излишно да ми обяснявате. Затова съм наблегнала на единственият им (за мен лично) пропуск, който допускат и с който съм се сблъсквала от личен опит.

Все пак аз си платих за комплектовка с ДМЦ конци и се надявах да получа това, за което съм платила.

Ще се радвам, ако са отстранили вече проблема и с количеството конци.

За мен тази фирма предлага едни от най-добре разработените схеми.