Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 23 от 23
  1. #16

    Подразбиране

    Подкрепям , името на Солария не би трябвало да се слага в тази тема !

  2. #17

    Подразбиране

    ''СОЛАРИЯ''е една от най-добрите български фирми да не кажа и най-добрата,затова и аз мисля:НЕ И Е МЯСТОТО В ТАЗИ ТЕМА.Знам че се повтарат мненията но държа да го отбележа.

  3. #18

    Подразбиране

    Със сигурност Солария не са измамници и мошенници, напротив, много са коректни. Може би има проблем с конците в комплектите, надявам се да си коригират тази грешка.

  4. #19

    Подразбиране

    Несъмнено разработените гоблени от Солария са много сполучливи, НО, едно голяямо НО

    Проблема им е точно с конците!!!

    Поръчвала съм си онлайн комплект. Бяха много отзивчиви на 3 ден гоблена беше при мен. НО, първо, конците както казвате нямат номера, и тъй като имам каталога на конците ДМЦ, като започнах да ги сравнявам...извинете...но някои от цветовете изобщо не бяха ДМЦ и имах проблем, като търсих цвета, за да успея да довърша гоблена.

    Оттогава сама комплектовам гоблените си, по тяхна схема и ключа, който са дали.
    Вярно, излиза по-скъпо, но поне съм сигурна в качеството на мулинето.

    И според мен Солария не е за категорията мошеници, но от доста години имат проблема с конците и до сега не са се коригирали.
    Така че имайте предвид когато купувате от тях да си запазите част от конеца, по-лесно да търсите след това.

  5. #20

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pakpak Виж мнение
    Несъмнено разработените гоблени от Солария са много сполучливи, НО, едно голяямо НО

    Проблема им е точно с конците!!!

    ... първо, конците както казвате нямат номера, и тъй като имам каталога на конците ДМЦ, като започнах да ги сравнявам...извинете...но някои от цветовете изобщо не бяха ДМЦ и имах проблем, като търсих цвета, за да успея да довърша гоблена.
    ...
    Всъщност никоя фирма производител на конци, няма пълната гама цветове с достатъчно нюанси по чисто финансови причини. За дизайнерите на гоблени (Солария и останалите) остава да си изберът дали да осакатят цветовете в картината и да съчетават само с конци на един производител (само ДМЦ примерно) и съответните замени на точният цвят с подобен, или да направят красиво съчетание с точните цветове от картината (максимално доближаване до художника), като допълнят липсващите нюанси от друг производител на конци (например "Вилер" също ползваха комбинация от конци).
    Липсата на номера в готовите комплекти също е логична — така си пазят труда на дизайнера от нелоялна конкуренция (точно както "Вилер" имаха двуцветни схеми в ерата на циклостила), а и по още една-две-три причини. Не, не е за да пробутват по-евтини конци, вместо по-скъпите — нали двата вида конци са един до друг и разликите се виждат и напипват.
    ако даваш, ще получаваш

  6. #21

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от moli Виж мнение
    Тази фирма Солария е много некоректна към клиентите си. Конците нямат номера и тъй като не са дали достатъчно, за да довършиш схемата, която си купил в един момент се оказва АД да получиш конците, които са ти нужни. След безброй имейли телефонни разговори, лъжи че ще ми ги изпратят, се оказва че им е скъпо да го направят, с други думи НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ ТАЗИ ФИРМА!!!!
    И се регистрира специално за да ги оплюеш, а не да попиташ дали някой знае кой номер е конеца? Нещо да се похвалиш с гоблен, да помогнеш на някого...
    Трудно ми е, да те взема на сериозно.
    ако даваш, ще получаваш

  7. #22

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от БориславМ Виж мнение
    Всъщност никоя фирма производител на конци, няма пълната гама цветове с достатъчно нюанси по чисто финансови причини. За дизайнерите на гоблени (Солария и останалите) остава да си изберът дали да осакатят цветовете в картината и да съчетават само с конци на един производител (само ДМЦ примерно) и съответните замени на точният цвят с подобен, или да направят красиво съчетание с точните цветове от картината (максимално доближаване до художника), като допълнят липсващите нюанси от друг производител на конци (например "Вилер" също ползваха комбинация от конци).
    Липсата на номера в готовите комплекти също е логична — така си пазят труда на дизайнера от нелоялна конкуренция (точно както "Вилер" имаха двуцветни схеми в ерата на циклостила), а и по още една-две-три причини. Не, не е за да пробутват по-евтини конци, вместо по-скъпите — нали двата вида конци са един до друг и разликите се виждат и напипват.
    Всичко, което сте написали, като отговор на моя пост ми е пределно ясно и е излишно да ми обяснявате. Затова съм наблегнала на единственият им (за мен лично) пропуск, който допускат и с който съм се сблъсквала от личен опит.

    Все пак аз си платих за комплектовка с ДМЦ конци и се надявах да получа това, за което съм платила.

    Ще се радвам, ако са отстранили вече проблема и с количеството конци.

    За мен тази фирма предлага едни от най-добре разработените схеми.

  8. #23

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от БориславМ Виж мнение
    Липсата на номера в готовите комплекти също е логична — така си пазят труда на дизайнера от нелоялна конкуренция (точно както "Вилер" имаха двуцветни схеми в ерата на циклостила), а и по още една-две-три причини.
    Това е глупаво /липсата на номера на конеца/, винаги може да се сравнят и да се намерят. Изненадана съм, точно "Солария" да подменя конци. По евтините варианти, с Венус, също са добри и конците са хубави. Отдавна не съм купувала техни комплекти, но преди години до колкото си спомням, съвсем умишлено правеха комбинация - ДМЦ и Анхор.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •