Резултати от анкета: Одобрявате ли това правило...

Гласували
57. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Да

    53 92.98%
  • Не

    1 1.75%
  • Незнам

    3 5.26%
Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 22
  1. #1

    Подразбиране Ново правило в раздела Безплатни...

    Здравейте мили момичета и момчета,ще сложим едно ново правило,затова я пускам и тази анкета,да видя вие какво мислите,и ако го одобрите го прибавям веднага.
    И после се надявам като всеки го спазва,да ни стане по-лесно и достъпно за всеки свалянето и търсенето на схеми във форума.
    Няма да е нужно да има толкова много постове в темата за заявки,и да чакаме примерно след като сме писали по лс-тата,да ни пратят някоя схема.
    И така ето го и него-
    Всеки който иска да сподели схема на даден гоблен в дадена тема,трябва задължително да слага и линк към нея,от където се сваля,а не само да пускаме картинки в дадена тема.След това,трябва да си подновява линка,преди да му изтече срока.
    Редактирано от manka : 20.11.2013 в 20:55.

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  2. #2

    Подразбиране

    Аз съм за защото като някой търси схема и след него върволица от още желаещи схемата. Понякога се иска само за спорта, не че непременно ще се ушие . Няма управия...Но какво става когато изтече срока за съхранение на файловете или както стана с дъмп.ру...

  3. #3

    Подразбиране

    Когато изтече срока, същия човек или някой друг, който има схемата ще я качи отново. Трябва само да се напомня за това, че е изтекъл срока с молба в дадената тема.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  4. #4

    Подразбиране

    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  5. #5

    Подразбиране

    Какъв е смисъла от съществуването на раздел "Заявки за месец...." при това предложение?Искането ще се прехвърли в отделните раздели и ще се увеличи работата на модератора.Знаем се що за стока сме, вместо да прелистим 30 или повече страници ще си пуснем заявката в отделната тема.Освен това има доста преплитане на теми - не само по производители, но и "Флора", "Фауна" и т.н.Едни и същи модели могат да се намерят на различни места.
    Освен това, за да се даде линк за сваляне, задължително схемата трябва да е качена някъде.А какво правим със схемите, които си съхраняваме у дома?
    Това е мое мнение
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  6. #6

    Подразбиране

    Светле,пак ще търсят схемите в Заявките,по темите не може,написах го ясно.
    Просто от сега нататък,ако някой иска да сподели някоя схема на гоблен и пусне само картинка в дадена тема,то ще бъде изтрита,ако не е приложил линк,от където да се свали.
    Схемите в къщи ще си стоят,защото като изтече срока на линка и ти изтрият схемата,ще се наложи пак да я потърсиш в компа си и отново да я качиш.

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  7. #7

    Подразбиране

    Напълно подкрепям предложението!!!! В руските форуми по същия начин си има теми ,в които се слагат наличните схеми,а отделно си има и темичка за търсене.
    rusinova@mail.bg

  8. #8

    Подразбиране

    Светле, по твоята логика тогава би трябвало изобщо да изчезнат всички теми с публикуваните картинки на гоблени по видове. Да си ги търсим само в темата за заявки.
    Защото съществуването само на картинки изобщо не ни улеснява. И е направо смешно, когато прочетем в заглавията на подтемите - "Безплатни схеми за гоблени", а вътре я има тук - таме по някоя схемичка, я не. Направо да си пише "Безплатни картинки на гоблени." Пък като ни хареса някоя картинка, колко му е да прескочим до някой руски форум и да си я изтеглим.
    Разбира се, ще има списък и на забранените схеми. Те наистина ще се изпращат на имейл. Но, за останалите много по-лесно ще е сами да си я свалим, вместо да чакаме този или онзи да ни я изпрати.
    Истина е, че е много по-лесно да се пусне в заявките искането, но когато за търсената схема има линк, направо ще пренасочваме към съответната тема. Така ще свикнат да си търсят схемите по съответните теми, надявам се.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  9. #9

    Подразбиране

    Аз именно за това предпочитам да ровя из руските форуми - много рядко търся нещо в нашия.

  10. #10

    Подразбиране

    Мисля че може да възникнат много проблеми, ако се слагат схемите. Много от хубавите форуми със схеми ги разсипаха, заради авторски права. Според мен е по-добре да има само картинки и да си искаш схемата. Но който слага картинка да е сигурен, че има желание, време и може да изпрати схемата след това!
    На мен ми се е случвало да харесам много един гоблен и да не го намеря, въпреки че имаше линк в поста, и още го има, който не работи. Успях по ника да издиря момичето, от друга държава, не влизало с години във форума, и то ми отговори, че само е пуснало линка без да има схемата.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  11. #11

    Подразбиране

    Тук не е уреден въпроса с таговете и поради това и търсенето не е успешно. Ако има тагове и човек си направи труда да търси във форума ще се улеснят нещата. Но трябва и някой, т.е. даващия линк или фото да си направи труда да сложи или номер на дизайна, фирмата или напр. пейзаж, флора.... и т.н. като таг . Вижте в Осинката . Там спокойно по много признаци може да извадиш толкова неща.

  12. #12

    Подразбиране

    Напълно подкрепям предложението, още повече, че самата аз винаги се стремя да "ощастливя" колкото може повече колеги! Мисля, че имаме доволно авторитетни примери- с добри практики и традиции в това отношение,- за да се чудим дали "да измисляме колелото и кому ще е нужно"!... Демек, аз съм ЗА!

  13. #13

    Подразбиране

    Така описаните правила са цитирани едно към едно от руския форум Осинка. Но там си има поле, в което като напишеш например "теменужки" (на руски естествено) излизат всички картинки, в които има теменужки. Така е, защото модератора слага таг под картинката с теменужки. Тук това няма как да стане, защото няма такава търсачка. И някой ако качи 100 схеми и даде линк към тях, не очаквайте да следи на коя схема кога изтича срока за съхранение, че да го поднови. В Осинка има и опция натисни иконка, за да посочиш, че и ти искаш да ти бъде изпратена схемата, а не да пишеш последвал пост може ли схемата и на мен и така да раздуваш темата. Тук такава опция също няма.

  14. #14

    Thumbs up

    Аз мисля че не е лошо да се помисли и за лента както в руските форуми в която да се виждат качените снимки в темата за да е по-лесно търсенето и да се избегне четенето на 20-30 страници с надеждата че някой е качил точно това което се търси.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от abi1004 Виж мнение
    Аз мисля че не е лошо да се помисли и за лента както в руските форуми в която да се виждат качените снимки в темата за да е по-лесно търсенето и да се избегне четенето на 20-30 страници с надеждата че някой е качил точно това което се търси.
    Подкрепям на 100%, ако не е проблем като техническо изпълнение
    Знанието и Опитът не говорят непременно на един и същ език!

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •