Показване на 1 до 11 от 11
  1. #1

    Подразбиране моля за рецепти за сладки без яйца

    моля за рецепти за сладки без яйца.вкъщи имаме проблем-алергия от яйца.моля помогнете ми. idea:
    katya ivanova

  2. #2

    Подразбиране

    Vednaga davam edna super nahodka, retzeptata e na edna strachna majstoritza ot bg-mamma :wink:

    Topcheta s bira
    -----------------------
    1 chaena chacha olio
    1/2 chaena chacha bira
    2 chaeni chachi brachno
    1 paketche bakpulver
    2 vanilii

    Vsichko se oburkva, poluchava se dosta mazno testo (nqma stachno ). Praviat se topchezta, a vutre se slaga po velanie prepechena qdka, lokum ili i dvete! Probwala sym wsichki variqnti!
    Pekat se na 210°C do bledo rozovo i gorechti se ovalvat obilno v pudra zahar!

    GORECHTO GI PREPORUCHVAM!

  3. #3

    Подразбиране

    Здравей Катя !
    Ето от мен един слакиш, който скоро си харесах от една мама, но още не съм приготвяла. Аз обаче бих заменила кафето с какао( в мл естествено ), заради децата. Сигурно няма да е същото, но... какво да се прави.

    Cладкиш с ядки без мазнина и яйца
    250 г захар
    250 г брашно
    250 г смлени ядки( напр.орехи)
    2 ч.л. Ванилия
    1 ч.л. Бакпулвер
    125 мл Кафе - силно, черно
    125 мл Мляко
    1 щипка Сол

    Първите 5 продукта се смесват добре,
    добавят се кафето и млякото и получената маса се пече
    върху хартия в кръгла тавичка при ~200°C около 45 мин.


    Дано ти допадне!

  4. #4

    Подразбиране

    локумки

    1 ч.ч. бяло вино
    1ч. ч. олио
    1 ч.ч. мас
    брашно колкото поеме (ей тва как го мразя), но тестото трябва да е твърдо
    Точи се на тънко, реже се на квадрати
    Слага се локум, или сладко и се завива на пурички.

    А аз ги правя на кръг, режа на 8 или 12, слагам локумчето в широкия край, завивам ъгълчетата и като малки кифлички завивам.

  5. #5

    Подразбиране

    Ето и от мен една рецепта за бисквитки

    Продукти:200л вода,300г мед,150г захар,120мл олио,1с.л. канела,1ч.л. сода бикарбонат,около килограм брашно.

    Във водата се разтваря медът и се смесват захарта,олиото,канелата и брашното със содата.Замесва се тесто,което се разточва на кора с дебилина 1/2 см.Изрязват се с различни формички.Поръсват се със счукани орехи и се пекат в умерена фурна.

    [/u][/b]
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  6. #6

    Подразбиране

    Ето и моите локумки, а ще пробвам и Пепчовите.

    Локумки

    1ч.ч. бира
    1 и 3/4 ч.ч. олио / по желание 3/4 може да е мас
    1ч.л. сода
    6 с.л. захар
    1 ванилия
    брашно колкото поеме за не много меко тесто
    локум
    пудра захар за овалване

    Омесва се тесто, разточва се кора (3мм) , режат се квадратчета( 5см) , в ъгъла се слага локумчето и се навива. Пекат се в загрята ф-на на около 200 С. Готови се овалват в пудра захар.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    Моите фаворити:

    Масленки
    1 ч.ч. мас, 1 ч.ч. пудра захар, 2 ч.ч. брашно
    Омесва се твърдо тесто. Отделя се 1/3 от него и се оцветява с какао. Бялата част се разстила върху стреч-фолио на правоъгълник, отгоре се разстила кафявата и с помощта на фолиото се навива на руло. Слага се в хладилника за час, след което се режат филийки от рулото, редят се в тавичка и се пекат в загрята на 250 С фурна. Трябва да останат белички, внимавай, бързо се опичат.

    Снежни топки
    1/2 кубче мая+1 ч.л. сол+1 с.л. захар
    1 ч.ч. мляко/вода, 1 ч.ч. мас, 2 ванилии, настъргана лимонова кора, около кг брашно
    Меси се меко тесто, от което след като втаса се правят топчета с локум и орех. Горещи се овалват в пудра захар

    Сладки с орех - рецептата е на Джема
    2 ч.ч свинска мас
    1 ч.ч пудра захар
    1 ч.ч. кисело мляко
    1ч.л сода
    брашно колкото поеме

    Омесва се тесто, правят се топчета, слагат се във форми за кошнички, прави се дупка с пръст, слага се орех и мармалад.Пече се. Още топли се овалват в смес от смлени орехи, пудра захар и ванилия.
    Страхотна вкусотия !
    И трите рецепти са от тефтера с проверени и любими рецепти [/u]

  8. #8

    Подразбиране

    Току-що се натъкнах в един друг форум на рецепта за

    Кокосови топчета без яйца

    100 г масло със стайна температура
    200 г брашно
    100 г захар
    50 г кокосови стърготини
    4 с.л. мляко
    Маслото се смесва с брашното. Добавят се останалите съставки и се замесва меко тесто. Правят се топчета, слагат се в тавичка, застлана с хартия за печене. Пекат се в предварително загрята фурна при температура 180 градуса, 20-25 мин.

    Ето и един сладкиш, правили сме го с майка ми неведнъж.

    Сладкиш с ябълки и грис

    1 ч. грис, 1 ч. брашно, 120 маргарин (или 100 г масло), 1 кг ябълки, 1/2 ч. ябълков сок, 1/2 ч. пудра захар, 1 ч. захар, 1 с.л. лимонова кора (настъргана), 1/2 ч.л. сода бикарбонат, ванилия
    Грисът, брашното, захарта, ванилията и содата се смесват. Ябълките се почистват и настъргват, смесват се с половината пудра захар. В намазана тавичка се редуват слой суха смес, слой ябълки, като най-отгоре се оставя суха смес. Отгоре се настъргва масло (маргарин) и се пече при 180 г, примерно 40 минути. После се изважда, залива се с ябълковия сок, смесен с останалата пудра захар, посипва се с лимонова кора и се допича още 10 мин.

    Ние сме го правили без лимонова кора и ябълков сок и пак е много вкусен. В ябълките може да се сложи канела.

  9. #9

    Подразбиране

    Ето и една рецепта от мен:


    Сладки с моркови

    200 гр.моркови,ситно рендосани
    200 гр.пудра захар,
    100 мл.олио,
    1 ч.л сода за хляб,
    500 гр.брашно

    От всички продукти замесваме тесто и разточваме кора с дебелина 1 см.С формички за сладки се изрязват различни фигурки.Пекат се в силна фурна докато пожълтеят.

    Съвет:По - вкусни са като престоят ден-два.
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  10. #10

    Подразбиране момичета

    момичета, сърдечно благодаря
    всички рецепти ще бъдат изпълнени.
    това е за всички вас
    katya ivanova

  11. #11

    Подразбиране

    Реклама:
    eto i edna recepta ot men .mnogo sum dovolna ot neq i nemoga da ne ti q kaga ,kate.
    mnogo e lesnai burza.
    Gubki ot bi6koti
    Продукти за 5 порций:
    15 би6коти
    100г краве масло
    3с.л. пудра захар
    2с.л. прясно мляко
    2с.л. какао
    1 ч.ч. вода
    1ч.ч. смлени орехи
    2 праха ванилена захар (доктор Йоткер)
    Приготвя се така:
    маслото и пудрата захар се казбижат на крем .към него се прибавя студеното мляко и ванилената захар при непрекъснато разбъркване .с получения крем се съединяват с основите си по 2 бишкоти и се разрязжат в средата .какаото и водата се сжаряжат и охлаждат .всяка бишкота се потапя в соса и отгаре се посипва с орехите .
    това е .
    ______

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •