zhak , предизвикваш ме да се впусна в подробности.
Момичето, което завърши първи гоблена си ми е изпратила и последен етап, но той е напълно завършен гоблен, на който му е останал само контура. За това и не го показах този етап. Гоблена е завършен още преди Коледа. И още по-точно, гоблена беше завършен преди обявяването на наградата, така че не мисля, че целта на тази участничка е точно наградата. За доказателство мога да покажа имейла, когато е изпратен този гоблен. И да, наистина ще ти го покажа, но когато му дойде времето.
Споменавайки, че може да е завършен само с два етапа, не значи,че има такива- Само споменах като възможен вариант.
Някои участнички нямат възможност /техника/ да правят често снимки.
Има участник, който щеше да е завършил само с два етапа, ако не бях предвидила такава възможност и настоях да ми изпрати поне още един етап преди завършването му.
Относно показването и кой с какво темпо шие - това е много относително. Има участници, които в началото са с добро темпо, но в последствие по една или друга причина или едва сварват да завършат в срок или изобщо не финишират.
Наградата за първи завършен - тези награди не ги осигурявам аз, нито съм настоявала за такива. Това са по иницитива на съфорумки , които ги осигуряват не с помощта на спонсори, а с лични средства.
За следващия конкурс, /ако има такъв/, няма да има такава награда.