Момичета, за да успокоя всички, които се вълнуват от завършването на гоблена на първата финиширала участничка, ще ви копирам какво ми написа тя на лични, огорчена от всички дебати тук.

" 1.Изпратих ти снимката в ПМ заедно със схемата и сама можеш да се увериш, че е много лесен и приятен за шиене
2. Сутрин изпращам в 8 часа едното си дете на училище, другото на ясла и съпруга си на работа. Имам максимум 2 часа домакинска работа и през цялото останало време до 18.00 докато горе изброените се приберат в къщи аз шия.
3. Ако в крайна сметка въпросната награда е трън в очите на някой нека я дадат на друг"

Ето го и обяснението за бързото ушиване на гоблена. Няма никакви амбиции, нито някакъв скрит замисъл в това. Още повече, че, отново повтарям, гоблена е завършен много преди датата на обявената награда.
Нека не се огорчаваме взаимно, волно или неволно. Тук сме за удоволствие и единствената цел на конкурса е да имаме мотивировка да ушием нещо харесвано, за което все не можем да се наканим. А наградите - те са само бонус към моралното удовлетворение. Сами разбирате, че не става въпрос за някакъв майсторлък и сръчност.Да си говорим направо - победители са тези, които са избрали модели харесвани от болшинството. Това е. Важното е да се завършат гоблените, а ако това стане и в определения срок е още по-добре.
Желая на всички топла, спокойна и спорна вечер с любимото хоби!