Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 82
  1. #16

    Подразбиране

    Здравейте jelana79 и dedivo, да сте живи и здрави и все така отзивчиви и добронамерени. Здраве и щастие и за малкото бебче на jelana79, а и здраве и спорна работа за всички четящи и ползващи форума.
    От няколко дни чета в темата и вече ми е много интересно и любопитно що за иглички са това. Не мога да си е представя дори, но явно върши много добра работа щом толкова хора са доволни. А може ли повече информация - каква цена е бройката, може ли по една да се поръчва или са в комплект. различни размери ли са ? Или стават за всякаква панама.
    В магазинчето един вид ли са ? От този сорт информация.
    Благодаря предварително . Лек и успешен ден !

  2. #17

    Подразбиране

    Довечера ще прикача снимка да видите какво представляват, защото е на домашния ми компютър. Тези иглички наистина са страхотни - аз от години шия само с тях. Имах от майка ми няколко пакетчета различни размери - от 4 до 12 см, повечето бяха ръждясали, но ги почистих с вълнен парцал и нафта. Само двата най-малки размера обаче стават за гоблени и преди време раздадох доста от тях на приятелки. Майка ми навремето работеше в текстилно предприятие и с тези игли изшиваха грешките по платовете и одеялата, така че могат да се намерят само в текстилни предприятия, но не и в магазинната мрежа. За Габрово знам със сигурност, че една жена, която е работила навремето в такова предприятие, предлага от същите иглички в магазина си, както и в друг неин магазин в Севлиево. Но последната ми информация от Севлиево е, че са останали 3-4 бройки много ръждиви иглички. Така че щом все още има в Габрово, купувайте докато не са свършили. Със сигурност много ще ви харесат. Както казва една моя приятелка от форума, тези иглички сякаш сами шият.

  3. #18

    Подразбиране

    Здравейте на всички желаещи и интересуващи се от въпросните иглички. С риск marji да ми се разсърди аз ще я изпреваря и ще кача снимки на тези иглички. Снимах моята стара игличка с която вече не шия и като я открих разбрах че и тя е ръждясала с времето (милата като не се използва и ме е изоставила ). Направих й снимки и като реших да си я прибера пак само за спомен направих непоправимото - счупих я на 3 места, и сега и аз трябва да си купувам нова. Така че сега е още по голям стимул и за мен да купя на вас и на себе си иглички, така че още утре утивам до магазинчето. На вапросите на VenezS да отговоря - за цена точно не се сещам, но мисля бяха някъде от порядъка на 0,75лв. до 1,20лв. за различните размери, и да купуват се само по една на бройка, като размерите са от 6 до 22 на четно число, но не знам какви са останали там. Моята беше 14 размер, тя ми прилегна най добре. Както можете да видите от снимката преди да я поразя не е много дълга, някъде около 4 см. А ето сега какво стана с нея. Дано да съм ви помогнала с информацията. Поздрави Жулиета
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #19

    Подразбиране

    jelana79, това не е състезание, че да се сърдя. Колкото повече информация, толкова по-добре за интересуващите се. Така че ето и моите иглички. Немско производство са, а номерата им, изписани на оригиналните пакетчета, са по-различни и отговарят на дължината им в милиметри - 46, 55, 64, 73, 82. За гоблени могат да се използват само №46 и 55, въпреки че са малко по-дълги от обикновените гобленови, много са удобни и с тях шия вече близо 30 години.

  5. #20

    Подразбиране

    Мила marji, аз само се пошегувах за разсърдването, но няма нищо лошо да се показва повече информация. Разгледах и твоите иглички и да, точно такава беше и моята и в такива опаковчици се продават и в нашето магазинче, само че имаха и допълнително сложен номер с печат, не знам защо, може би по лесно да се помнят. Аз сравних моята с твоите и мисля че беше като тази която е 4-та от горе надолу. Другите естествено са с различни размери. И за още нещо си права, че те са малко по дългички от тези сегашните затъпените.
    И още една шега - вече знам какво да подарявам на съфорумките, ако участвам в някоя игра за напред - иглички от този вид - може пък и да ги зарадвам.

  6. #21

    Подразбиране

    И аз шия с игличка с топче от същия магазин. Дължината и е 4,5 см. Имах и по-къса, която е по-удобна за шиене, но е и по-тъничка и я счупих , когато ми се наложи да разшивам. Повечето игли са по-дълги, от порядъка на 6-7 см, което е доста неудобно, особено когато свършва конеца.Освен това се изкривяват. Ето за сравнение с обикновена игла от тези, които са в комплектите гоблени.
    IMGP8989.jpg

  7. #22

    Подразбиране

    Здравейте отново на всички интересуващи се от игличките. Днес ходих до магазинчето и успях да закупя игличките които се търсят. Сега да обясня - там се продават номера 44, 50, 62 и вече доста по големи, който не стават за бродерия на панама за гоблени, а на такава за възглавници. Аз закупих всички възможни от номер 44 и пак не стигнаха за всички. Жената пое ангажимента за другата седмица да поръчат и другия петък пак ще има. Обеща да вземе и още по малкия размер 40. Качвам снимка за да видите каква е разликата между 44 и 50, и да прецените кои какви ще иска, а аз поемам ангажимента да снабдя всеки желаещ. Поздрави
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #23

    Подразбиране

    въпросът ми е към тези които са шили с такава игла
    шил ли е някой но на аида 18 , също така четвъртинки и три четвърти кръстчета естествено на друга панама,че като ги гледам снимките ми изглеждат дебели за такава панама и такива бодове ,но снимката може да лъже
    в момента шия на аида 18 с два ката кръстче и си купих специално тънки игли и пак едва ги промушвам ,затова ми е любопитно с тези игли дали ще може да се шие ,че да си поръчам и аз

  9. #24

    Подразбиране

    Аз шия постоянно с такава игла - така съм свикнала, че с обикновена гобленова игла изобщо не мога. Не са проблем нито 1/4, нито 3/4 кръстчета за иглите с топче на върха. Миналата година уших Фара на Дименшънс, който е на 18 каунт панама, точно с такава игла и то не от най-малките, а 5,5 см. А в него има и полукръстче с 6 ката конец. Тези иглички може да са малко по-дълги от обикновените гобленови, но са по-тънки и според мен са идеални за цепене на панамата. От снимката на venipetgab най-добре се вижда разликата в дебелината и дължината. Препоръчвам ти все пак да си вземеш не по-дълга от 4,6 см ако не си свикнала с дълги иглички.

  10. #25

    Подразбиране

    Снимките лъжат.Тънички са иглите, а и колкото е по-късичка иглата, толкова е и по-тъничка. С моята, която аз счупих съм шила дори мъниста от наи-дребничките. А с тази, която съм показала съм ушила почти цялото 'Крайморско кафене от миналогодишния конкурс, а там имаше много половинки, четвъртинки, френски възелчета и километри контур. Така, че смело, игличките си струват, само внимателно с разшиването, че лесно се чупят. И дано да доставят от по-късичките, че с тях ми е по-лесно да шия.

  11. #26

    Подразбиране

    Наистина снимките ми лъжат, не са толкова огромни игличките, просто ги снимах доста по от близо за да се виждат топченцата и разликата в размерите. За разлика от тези с тъпия връх- гобленовите, тези изглеждат като малко по дебел косъм и се шие много лесно с тях.
    Исках и да добавя, защото съм забравила в предния си пост - цената им е 0,80лв. за всички размери които стават за гоблени, а по големите са по 1,20лв. Препоръчвам на всички който желаят да си вземат от трите размера, но най удобни са 40 и 44. Сега чакаме да се заредят и купувам на който поиска.

  12. #27

    Подразбиране

    За разшиването-използвайте обикновената игла Прекрасно момиче ,ще ни направиш щастливи.Благословена да си!

  13. #28

    Подразбиране

    Оооо аз иска от тези иглички - за гоблени.Да ме имаш в предвид - моля. Като се обадиш че са заредили ще уточним бройката.

  14. #29

    Подразбиране

    Ааа, хора, какво правите вие - голям наплива за иглички... Това не е проблем за мен, ще ви изпълня желанията, но вече взех да се притеснявам да не объркам нещо и да се изложа. Само да ги заредят и пак ще ги изкупя всичките, ще ви ги пратя като ги обезопася максимално, че както са тънки могат да се счупят, но като ми поръчвате на ЛС ми пишете адрес за доставка и телефон за връзка на който да звъня ако се наложи. До тук станаха 30 бр., без да броим тези дето вече ги купих. Айде чакам и още, че съвсем да шашна жената като ида да ги взема.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Искам и аз 6 броя от размер който прецениш

Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •