Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 82
  1. #1

    Подразбиране Игла за шиене на гоблен

    Здравейте, момичета! Преди години, когато се учих да шия гоблени моята менторка ми подари игла /а може и да я бях заслужила!!!!/. Игличката беше с мен 18 години, но се изтъни и в един момент се счупи на две. На върха й имаше топченце /фабрично си беше така/ и ми беше много удобна. Сега шия с такава каквато предлагат в магазина, от който си комплектовам гоблените и ми е трудно да свикна. Някоя от Вас виждал ли е подобна за продан някъде? Благодарна съм на всеки отговор.

  2. #2

    Подразбиране

    За такава игличка, с топченце на върха, и аз се нареждам.......Дано някой сподели от къде се купуват .

  3. #3

    Подразбиране

    А защо е с топченце ми стана чудно По-лесно ли се шие така?

  4. #4

    Подразбиране

    На мен ми е по -лесно като промушва точно в панамата /попада точно в дупчицата и не дели нишкитие/.

  5. #5

    Подразбиране

    Здравейте, и аз лично като бях малка и се учех да шия гоблени имах такава игличка с топченце отпред, тя ми беше много удобна и след като години я използвах, също и при мен се счупи. Оказа се че новия модел е без топченце и ми беше доста трудно да свикна с тях, но аз издирих магазин в нашия град и намерих такива игли. Аз съм от Габрово и в магазина зад ДСК в "От игла до конец" намерих - даже няколко размера. Там все още се намират и са немски. Купих си една която ми прилегна добре, но сега не шия с нея защото вече съм отвикнала и си я пазя, шия с тези с тъпия връх, не ми пречи, след като вече доста време само с тях работя.

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от jelana79 Виж мнение
    Здравейте, и аз лично като бях малка и се учех да шия гоблени имах такава игличка с топченце отпред, тя ми беше много удобна и след като години я използвах, също и при мен се счупи. Оказа се че новия модел е без топченце и ми беше доста трудно да свикна с тях, но аз издирих магазин в нашия град и намерих такива игли. Аз съм от Габрово и в магазина зад ДСК в "От игла до конец" намерих - даже няколко размера. Там все още се намират и са немски. Купих си една която ми прилегна добре, но сега не шия с нея защото вече съм отвикнала и си я пазя, шия с тези с тъпия връх, не ми пречи, след като вече доста време само с тях работя.
    Много благодаря за отговора!!!! Насочваме се към Габрово.......

  7. #7

    Подразбиране

    Ура! Открихме ги къде се намират ! Хайде в Габрово !

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от jelana79 Виж мнение
    Здравейте, и аз лично като бях малка и се учех да шия гоблени имах такава игличка с топченце отпред, тя ми беше много удобна и след като години я използвах, също и при мен се счупи. Оказа се че новия модел е без топченце и ми беше доста трудно да свикна с тях, но аз издирих магазин в нашия град и намерих такива игли. Аз съм от Габрово и в магазина зад ДСК в "От игла до конец" намерих - даже няколко размера. Там все още се намират и са немски. Купих си една която ми прилегна добре, но сега не шия с нея защото вече съм отвикнала и си я пазя, шия с тези с тъпия връх, не ми пречи, след като вече доста време само с тях работя.
    Ще мога ли да те помоля да ми купиш две такива иглички,най-малкия размер?Веднага изпращам парите и плащам пощенските разходи.За подробности може ли да се разберем на ЛС?Аз съм от Хасково,което е доста далече от Габрово,а и нямам никакви познати.
    Предварително благодаря за отговора.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  9. #9

    Подразбиране

    Момичета, страхотни сте. Благодаря Ви за бързото отзоваване. Вече си поръчах по моя позната.

  10. #10

    Подразбиране

    Аз шия с такава игла вече почти 20 години. Още когато бях ученичка баща ми донесе от някъде 5-6 такива. Учила съм се с такава и ползвах една дълги години, но както и при devido се счупи. Когато потърсих друга се оказа, че нашите не могат да ги намерят след преместването на апартамента. Тогава помолих баща ми да намери други, но той каза, че навремето му ги е дал приятел, който е работел във вече закрития вълнено-текстилен завод "Геогри Генев"-Габрово и са ги използвали при изкърпване на дефектни нишки. Каза, че не се продават и могат да се намерят само в такъв тип заводи. Този отговор не ме устрои и след продължително настояване от моя страна той успя да се снабди с 2-3 такива игли от друг негов познат работил там, които за съжаление бяха леко ръждясали от дългото стоене някъде. След дълги усилия успях да приведа една от тях във вид годен за работа. Сега като разбрах, че се ипродават в габрово се зарадвах страшно много. Още утре ще командировам братовчедка ми до магазина в Габрово, за да ми купи няколко, защото вече не живея там и си ходя доста рядко по родния край.
    jelana79 благодаря ти много за безценната информация.

  11. #11

    Подразбиране

    Здравейте на всички който са видели поста ми и са се зарадвали на отговора ми. Сега да обясня - аз скоро не съм ходила до това магазинче, защото имам малко бебе и не мога често да излизам, но последно когато ходих там беше за да си купя червен конец за малката за да й изплета гривничка против уроки , а това беше миналата година Ноември. Тогава не съм питала за игличките, но по рано през миналата година в мое присъствие една госпожа търсеше и си купи (това беше Юли 2013г.), затова споделих че там все още се намират. Готова съм да отида скоро до магазинчето и да проверя какви са останали и на тези който се интересуват да им закупя и изпратя. Който обаче има роднини тук в нашия град може и сам да се поинтересува чрез тях. Аз каквото мога ще помогна, защото знам колко са по удобни и колко по лесно се шие с тях. Вярно е това което е писала tsenka01, че се намират само от такива заводи и може би затова само тук има, имаики в предвид, че този завод го разтуриха и все някъде трябваше да се разпродадат такива останали "инструменти". Ако мога да свърша това добро дело да намеря иглички, знайте че ще направя всичко възможно да снабдя всички ви с такива. Поздрави Жулиета

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от jelana79 Виж мнение
    Здравейте на всички който са видели поста ми и са се зарадвали на отговора ми. Сега да обясня - аз скоро не съм ходила до това магазинче, защото имам малко бебе и не мога често да излизам, но последно когато ходих там беше за да си купя червен конец за малката за да й изплета гривничка против уроки , а това беше миналата година Ноември. Тогава не съм питала за игличките, но по рано през миналата година в мое присъствие една госпожа търсеше и си купи (това беше Юли 2013г.), затова споделих че там все още се намират. Готова съм да отида скоро до магазинчето и да проверя какви са останали и на тези който се интересуват да им закупя и изпратя. Който обаче има роднини тук в нашия град може и сам да се поинтересува чрез тях. Аз каквото мога ще помогна, защото знам колко са по удобни и колко по лесно се шие с тях. Вярно е това което е писала tsenka01, че се намират само от такива заводи и може би затова само тук има, имаики в предвид, че този завод го разтуриха и все някъде трябваше да се разпродадат такива останали "инструменти". Ако мога да свърша това добро дело да намеря иглички, знайте че ще направя всичко възможно да снабдя всички ви с такива. Поздрави Жулиета
    Жулиета,благодаря ти за вниманието и отзивчивостта!
    Да ти е живо и здраво бебенцето.
    Дано още има от игличките.
    Тони

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  13. #13

    Подразбиране

    Здравейте отново.
    Днес се снабдих с такива иглички от магазинчето в Габрово. Моята позната ми купи. Има ги все още. Поздрави!

  14. #14

    Подразбиране

    Здравейте отново и от мен. Ето на че има и по бързи и от мен в проверката за игличките. Щом dedivo си е закупила вече иглички от магазинчето, значи ще има и за всички други желаещи. Които иска да му закупя и изпратя нека да ми пише на ЛС и ще се разбрем за пратките. Поемам ангажимента да удоволетворя желанията ви. Поздрави!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Благодарности за отзивчивостта и вниманието,Жулиета!Живо и здраво детенцето!Остава да чакаме.Благодаря ти.)

Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •