Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 17
  1. #1

    Подразбиране Конци Розаче и СХС

    Здравейте дами.Искам да ви попитам какво ви е мнението относно конците Розаче и СХС.Доста съм чела за Розачето, но бях останала с впечатление, че това е китайското ДМЦ.Преди няколко дена видях тема за СХС и сега съм доста объркана.Кои според вас са по добри, какви са плюсовете и минусите им.Напълно ми е ясно, че по добри конци от ДМЦ няма, но ме спира цената им.

  2. #2

    Подразбиране

    Здравейте, моето мнение за конците Розаче е много добро, да не кажа и отлично. Тези СХС не са ми познати, но Розачето са точно моите конци. Ушила съм 3 гоблена с тях и дори сега шия с тях. Мисля и следващия ми гоблен да е комплектовка с тях. Като качество с нищо не отстъпват на ДМЦ-то защото те наистина са китайската им имитация и са едно към едно по цвят и номер като оригиналните. Мога да кажа от моя опит че се шие лесно с тях, не се усукват и не се късат. И аз се отказах навремето от ДМЦ-то именно заради цената им, а тези са на половин цена. Съвета ми е да се пробваш веднъж с тях и да прецениш сама, но няма да се разочароваш.

  3. #3

    Подразбиране

    И двата вида са китайски,и двата вида отговарят на номерацията на дмц,с леки разлики в нюансите тук-там.Разликата е,че росаче са 100% памук,а схс имат и акрилно съдържание,което ги прави по-пухкави и покриват по-добре.През последните 4 години ших с Росаче.Сега минавам на другите.

  4. #4

    Подразбиране

    И аз да се включа в темата. Имам ушит един гоблен с Росаче и ефекта е много добър. Сега шия един на Хаед, като исках отново да е със същите конци, но поради това че нямаше всички цветове си взех СХС. За сега ефекта е много добър. Мисля, че и двете марки са добри и която и от двете да изберете вместо ДМЦ, няма да сбъркате.

  5. #5

    Подразбиране

    Аз не съм шила с Розаче. Скоро открих и аз конци CXC и в момента шия с тях. Дa наистина и двете марки са китайски и цветово би трябвало да покриват DMC, според търговците. За сега единственото, което забелязвам е че малко по-рано започва конеца да изстанява при CXC към края на шиенето отколкото при DMC, но и аз съм свикнала да шия с доста по-дълги конци, и ако им намаля дължините ще се получава добре. Действително добре покриват, имат блясък и цвят както DMC. До сега съм търсила и използвала Ариадна, естествено заради по-ниската им цена, но след като ги открих и аз ще шия за момента с CXC - и ценово и за цвят за нашия пазар , и за тези които не могат да си позволят вече "лукса" - DMC мисля че са едно добро решение.

  6. #6

    Подразбиране

    Благодаря ви за отговорите.Много съм си харесала и аз един Хаед и затова направих и темата да не съжалявам после.Определено ще ги пробвам.

  7. #7

    Подразбиране

    Искам отново да ви благодаря за споделения опит относно конците.Поръчах си СХС и започнах гоблен на Хаед с тях, очарована съм.Имат невероятна покривност, не ми се усуква конеца, не изтънява в краищата или да ми се разнище и скъса в средата, единственото нещо което не ми харесва, че трудно вдявам конеца.Проблема може и да е в мен защото шия с игла номер 28, а панамата мие 25 каунт.

  8. #8

    Подразбиране

    Понеже са пухкави по-трудно влизат в иглата. Аз и с номер 24 имам затруднения.

  9. #9

    Подразбиране

    Здравейте, от къде в София купувате конци Rosace? Без Шехерезада и 8888, защото са в отпуск.

  10. #10

    Подразбиране

    Искам да се допитам до вас мога ли да използвам без притеснения Rosace вместо DMC за гоблен с над 60 цвята. Може ли да стане фал откъм нюансите?

  11. #11

    Подразбиране

    Не съм шила с Росаче, обаче откакто открих СХС определено ги предпочитам пред ДМС - не само заради цената, която е пет пъти по-малка ако си ги поръчаш от ибей, но и заради много по-добрата покривност. При тъмните цветове изобщо не прозират е при ДМС. В момента със СХС шия един огромен гоблен и се получава много добре. Да, изкуствени са, но това не мисля че е недостатък, а предимство, защото за разлика от ДМС могат да се перат до 95 градуса и пак не пускат. Но все пак трябва да се съобрази марката на цветовете и с едрината на панамата. Понеже са по-пухкави, не ги препоръчвам за панама 22 каунт или дори за 18 каунт. Но на 16 и 14 каунт покриват отлично.

  12. #12

    Подразбиране

    Аз и по нагоре написах, че шия на 25 каунт панама и мисля, че се получава добре.Покриват страхотно.Нямам снимка в момента да ви покажа, но довечера ще снимам етапче от моя Хаед и ще ви покажа как се получава.

  13. #13

    Подразбиране

    Не препоръчвам нито Росаче, нито СХС за гоблени Хаед. Имат разлика в нюансите и ще се получи фал. За гоблени до 25-30 цвята стават, о не и за такива с по 90-200.

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от aypa_a Виж мнение
    Не препоръчвам нито Росаче, нито СХС за гоблени Хаед. Имат разлика в нюансите и ще се получи фал. За гоблени до 25-30 цвята стават, о не и за такива с по 90-200.
    Напълно сте права !!! Определено има разлика в нюансите . И аз се убедих в това .

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Да, имат разлика с ДМЦ-то, но при положение, че има цялата гама, може и да не е проблем. Не знам как са нещата с телесните цветове, но ако в гоблена няма такива едва ли ще е проблем. Просто ще е в по-различни нюанси от дадените.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •