Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 20 от 20

Тема: помощ

  1. #16

    Подразбиране

    Двата посочени линка не мога да отворя, дава ми грешка, вероятно защото не съм в Европа или защото не работят. Разгледах прикачената картинка, но информацията е непълна. В долния ляв ъгъл са дадени номерата на конците, с които се шие кръстат бод- 2 нишки от един цвят. Вероятно въпросът ти е свързан с описанието в долния десен ъгъл, но на прикачената картинка, тази част е отрязана. Ако можеш да покажеш точно къде е проблема ще се опитам да помогна.

  2. #17

    Подразбиране

    Споко, и при мен не се отвори.Лявата част на легендата е ясна-знаците и номерата на конците.За дясната -мисля, че е разходната норма или колко метра ще ти са нужни за ушиването.При фервако почти не се среща комбинация 2,3 нишки.Дано предположението ми е вярно и съм помогнала.

  3. #18

    Подразбиране

    Здравейте, ето и двете картинки една до друга - StitchArt-sitting pretty1.jpgStitchArt-sitting pretty2.jpg
    Както каза dushkova, в десния долен ъгъл са показани сякаш разходни норми при покупка на конци на метър ... но защо пък номер 415 ще бъде от три нишки, дори да е на метър!?

    Във всеки случай, ако сте убедени, че аз следва да се ръководя от лявата част на схемата, ще го направя - от нея ми е ясно кои знаци са в един конец и кои в два. А дали е кръстче или полукръстче - ще гледам от самата схема, там ясно се виждат.

    Аз не съм гобленарка в истинския смисъл на думата, просто понякога се хващам с такива дребни нещица, които стават бързо, защото са ми нужни за декорация на една селска къща

    Благодаря ви
    Редактирано от JOEY : 26.05.2014 в 10:13.

  4. #19

    Подразбиране

    Това са броя на конците , които са необходими.До колкото виждам са по 61 см всеки
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  5. #20

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Светла Петрова Виж мнение
    Това са броя на конците , които са необходими.До колкото виждам са по 61 см всеки
    Ясно, разбрах.
    Благодаря

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •