Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 28
  1. #1

    Подразбиране Каква е тази бодерия

    Някой знае ли как се нарича този вид бродерия на български?
    На руски е "Вышивка гладью", на английски е "Satin stitch", а на български?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    На такъв въпрос във фейса ми отговориха - цитирам "Ние му казваме песачив бод."

  3. #3

    Подразбиране

    Аз го знам като гладък бод , имам вече едно такова с такава техника и едно в гардеробчето дето ме чака , много интересно и различно е , ефекта е като 3D

  4. #4

    Подразбиране

    А аз го знам като сенчест бод.Но разглеждайки снимката по задълбочено,мисля че е бод пълнеж.Схемата се пренася с индиго върху плата(освен ако не е щампирано) и представлява контури,които се запълват със съответната техника бод.
    Поне аз като съм бродирала,така ме научиха в началото.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  5. #5

    Подразбиране

    Майка ми и леля ми ,светла им памет бродираха много такъв бод и го наричаха "бод пълнеж"!Аз също съм пробвала,но преди много години,още като ученичка - много приятно се бродира...

  6. #6

    Подразбиране

    И баба ми така му казва бод пълнеж , а в последно време му казват така ,защото чичо Гугъл така го превежда

  7. #7

    Подразбиране

    Сетих се,че имам едно малко каренце с такъв бод ... моделчето е обикновено , тогава се бродираше с конци от кълбета,не помня как се казваха...

    ALIM7555.jpg

  8. #8

    Подразбиране

    Баба също му казваше " пълнеж". Показвала ми го е, пробвала съм го, но не мога да ви бъда полезна като се има предвид,че тогава съм била към 7-8 годишна С него правеше и някакъв бод, който прилича на познатите ми днес "френски възли" , от тогава си го спомням..Само,че тя намотаваше конеца по цялата дължина на иглата..Ех, върнахте ме в детските ми спомени с моята баба..

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от leti_at Виж мнение
    Баба също му казваше " пълнеж". Показвала ми го е, пробвала съм го, но не мога да ви бъда полезна като се има предвид,че тогава съм била към 7-8 годишна С него правеше и някакъв бод, който прилича на познатите ми днес "френски възли" , от тогава си го спомням..Само,че тя намотаваше конеца по цялата дължина на иглата..Ех, върнахте ме в детските ми спомени с моята баба..
    Показвала ти е бод "рококо"-навиването на конеца по дължината на иглата.При модерните напоследък френски възли е същата техника,но намотките са 3-4 само

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  10. #10

    Подразбиране

    и аз си мисля, че е "пълнеж"
    Ето моя опит с него
    http://www.goblenite.org/album.php?a...hmentid=169236
    Тук изглежда матово, но на живо е доста по-ефектно


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  11. #11

    Подразбиране

    rodich ,много е красиво

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rodich Виж мнение
    и аз си мисля, че е "пълнеж"
    Ето моя опит с него
    http://www.goblenite.org/album.php?a...hmentid=169236
    Тук изглежда матово, но на живо е доста по-ефектно
    Страхотно е наистина този е моят готов http://www.goblenite.org/album.php?a...hmentid=171644

  13. #13

    Подразбиране

    Благодаря!
    rodich и scorpion4eto, много са красиви!
    А гоблена избродиран с този "бод пълнеж" може ли да се пере преди рамкирането? Не се ли обезформя бродериятя?

  14. #14

    Подразбиране

    Може да ,нищо не и става ,нежно и внимателно и е готово

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от lizavch Виж мнение
    Благодаря!
    rodich и scorpion4eto, много са красиви!
    А гоблена избродиран с този "бод пълнеж" може ли да се пере преди рамкирането? Не се ли обезформя бродериятя?
    Имам спално бельо с такава бродерия.Пералня,центрофуга....нищо й няма.Яка е

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •