Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 28 от 28
  1. #16

    Подразбиране

    ние от по-старото поколение учихме в училище ръчен труд и там шиехме карета ,възглавнички с този бод ,скоро ще ми се наложи да си припомня този бод защото си купих една покривка на роял париж и се оказа ,че трябва да я шия точно с такъв бод -дано си припомня детските години и да се справя ,плата е много фин и мотива е щампиран върху покривката ,няма да се наложи копиране с индиго както беше преди години
    това е модела ,не всичко ми е ясно по схемата но се радвам че ще има кой да питам когато му дойде реда да го шия
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #17

    Подразбиране

    Момичета, а вие от къде си купувате готовите комплекти? Аз отдавна търся, но само на гобленов и кръстат бод попадам.

  3. #18

    Подразбиране

    Аз от нашият продавалник. Момичетата на , които попаднах са точни и коректни , едната е от София другата Варна мисля беше . Ако се интересуваш мога да потърся линковете им там и да ти ги пратя . Последният ,който закупех е на Boccila ,ако не си сигурна молиш ги да е с опция отваряне преди заплащане ,не ми отказаха.

  4. #19

    Подразбиране

    поствам им профилите там са публикувани и обявите им http://podvurzia.prodavalnik.com/ , а другият е http://dimensions-crewel.prodavalnik.com/ , на вторият линк госпожата е изключително отзивчива

  5. #20

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от zhak Виж мнение
    ние от по-старото поколение учихме в училище ръчен труд и там шиехме карета ,възглавнички с този бод ,скоро ще ми се наложи да си припомня този бод защото си купих една покривка на роял париж и се оказа ,че трябва да я шия точно с такъв бод -дано си припомня детските години и да се справя ,плата е много фин и мотива е щампиран върху покривката ,няма да се наложи копиране с индиго както беше преди години
    това е модела ,не всичко ми е ясно по схемата но се радвам че ще има кой да питам когато му дойде реда да го шия
    Чудно комплектче си имаш

  6. #21

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Yoana Cherkezova Виж мнение
    Момичета, а вие от къде си купувате готовите комплекти? Аз отдавна търся, но само на гобленов и кръстат бод попадам.
    моят комплект е купен от магазин за гоблени и то на промоция ,фирмата колц е вносител на гоблени с конци анхор и могат да се поръчат ако ги няма налички

  7. #22

    Подразбиране

    А интересно , а аз даже не я бях чувала

  8. #23

    Подразбиране

    Има ли линк за тази фирма , чичо Гугъл не я разпознава , да не е Куотс

  9. #24

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от scorpion4eto Виж мнение
    Има ли линк за тази фирма , чичо Гугъл не я разпознава , да не е Куотс
    да извинявам се за грешката да фирмата е Куотс

  10. #25

  11. #26

    Подразбиране

    Има даже и цяла книга озаглавена "Бяла и цветна бродерия"на изд. Техника ,ама мнооого одавна.Там са показани и илюстрирани всички видове бодове ,а също придружена с много приложения за бродиране.Преди години се продаваха немски модели за такъв вид бродерия.,придружени с цветна илюстрация и бяха стотинки-купуваш ,копираш и шиеш,без допълнителни утежнени указания.Та бодовете са доста-пълнеж,сенчест ,възлест, синджир,зад игла ,пясъчен бод, .Също така има и по-специализирани бодове за изпълнение на бяла бродерия -обшивен ,фестон ,свързващ и....мнооого .Даже избродирах няколко блузи с бяла бродерия,която също е различна в зависимост от техниката с която се шие.Пише го някъде.Преди няколко години Бурда издадоха албум с кратко описание на някои видове бродерии и илюстрации.Желке, ако срещнеш трудност -питай ,ще помагам.

  12. #27

    Подразбиране

    Вид бод: Двоен Кръстат Бод / Double Cross Stitch (Smyrna Cross)

    Тъй като не успях да намеря / не знам дали има специална тема за бодове/ , тази ми се видя доста подходяща, пускам тук линка по повод питането за ви бод на dushkova от Тема малки схеми от печатни издания :



    За изпълнението му се използва квадратче от панамата / ограничени от дупчицата на панамата /

    Получава се кръстосване на два кръстати бода в средата. Трябва винаги наклона да е в една посока, реда за изпълнение . Най-често използваните символи в диаграми за означението му са "X", който понякога показва използването на по-тъмен конец или "*", за да се използва по-светла нишка/ конец /.
    В оригинал http://www.nordicneedle.net/2010/03/...-smyrna-cross/

    Допълнителна информация: В Руските книги и списания ще се открие под името Двойной или "болгарский" крест / Двойной болгарский крест.
    http://masteriua.ru/CROSS/shovs/2070.html

    P.s. Модераторите ако сметнат, че не е мястото тук на този пост ще се радвам да ме напътят .
    Редактирано от VenezS : 17.06.2014 в 15:23. Причина: добавяне на снимка и допълнителна информация

  13. #28

    Подразбиране

    Реклама:
    Вид бод: рибена кост / HERRINGBONE stitch - английски , Козлик - руски /

    Изпълнението и приложението на този бод , почти няма нищо общо с кръстатия бод /който масово се използва и е популярен при шиене на гоблени/.
    Бод рибена кост се използва за бродиране и украса на покривки, дрехи и за други декоративни цели. А също и за подгъви.
    Ето снимки с изпълнението му.



    Този рибен бод има и подвидове в сферата на декорирането, но като за начало, това мисля че достъчно човек да може да се ориентира и да го познае.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •