Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Показване на 31 до 40 от 40
  1. #31

    Подразбиране

    Имам въпрос към знаещите. Не ми е ясно каква е разликата между Гоблен по картина и Гоблен по репродукция. Не е ли репродукцията копие на оригинала? И има ли значение от къде и по какъв начин е взета снимка на картината по която е разработен гоблен?
    Това е "Оригиналът на картината" и опита за гоблен по "Репродукция картина" Видно е, че прилика няма, но идеята е една и съща. Моля, помогнете ми да разбера разликата.

    Госпожо Златкова, вместо да си губите времето, дебнейки из форумите някой да не пусне ваша схема, не е ли по-разумно да се потрудите над продукта, който предлагате? Уважавам желанието Ви да сте на пазара и да защитавате правата си, но за целта трябва да се борите да сте на върха, а не да воювате с потенциалните си клиенти.Ако сте в състоятие да произведете схема на нивото на фирма Есте, то аз ще съм първата, която ще си купи поне десетина от вашите гоблени.
    Редактирано от decor : 10.06.2014 в 17:42.

  2. #32

    Подразбиране

    Светле,не мога да ти кажа каква е разликата между Гоблен по картина и Гоблен по репродукция....но мога да ти кажа,че това което си показала не е ушит гоблен.Миналото лято момичетата във форума пренабираха гоблена ,който е повод за тази дискусия.Много приказки се изприказваха.... след като се уши, без никакви корекции в схемата,резултата нямаше нищо общо с пренабора.Видяла съм го с очите си на живо.Така,че докато не се види ушит един гоблен....

  3. #33

    Подразбиране

    Картинката от ляво е на оригиналната картина, а тази от дясно е на гоблена по схема на коментираната фирма. Цветомилка, високо ценя мнението ти, тъй като за мен ти си перфекционист, но мисля, че има още много да се желае. Шила съм прогони и отлично знам за какво иде реч.

  4. #34

    Подразбиране

    Светле,убедена съм,че след време (ако не се откажат след такива атаки) тази фирма ще ни радва с прекрасни гоблени на българска тематика.За всичко е необходимо време...И Есте минаха през доста перипетии докато станат това,което са в момента.Дизайнерката на фирмата е наша съфорумка (от старите).Не съобщавам името защото не съм взела съгласието й.Знам също,че ако искаме да се радваме на гоблени по картини на български художници трябва да дадем шанс на наши,млади дизайнери.Нито Дименшънс,нито Ланарте или която и да е чужда фирма ще ни го направи.Затова за себе си съм решила да дам този шанс.

  5. #35

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от cvetomilka.1 Виж мнение
    Светле,убедена съм,че след време (ако не се откажат след такива атаки) тази фирма ще ни радва с прекрасни гоблени на българска тематика.За всичко е необходимо време...И Есте минаха през доста перипетии докато станат това,което са в момента.Дизайнерката на фирмата е наша съфорумка (от старите).Не съобщавам името защото не съм взела съгласието й.Знам също,че ако искаме да се радваме на гоблени по картини на български художници трябва да дадем шанс на наши,млади дизайнери.Нито Дименшънс,нито Ланарте или която и да е чужда фирма ще ни го направи.Затова за себе си съм решила да дам този шанс.
    Напълно съм съгласна с мнението ти, и точно затова казах, че ако нещата са отлични по моите критерии, то с удоволствие бих си купила всички гоблени по картини на Майстора и Мария Илиева.

  6. #36

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от cvetomilka.1 Виж мнение
    Светле,убедена съм,че след време (ако не се откажат след такива атаки) тази фирма ще ни радва с прекрасни гоблени на българска тематика.За всичко е необходимо време...И Есте минаха през доста перипетии докато станат това,което са в момента.Дизайнерката на фирмата е наша съфорумка (от старите).Не съобщавам името защото не съм взела съгласието й.Знам също,че ако искаме да се радваме на гоблени по картини на български художници трябва да дадем шанс на наши,млади дизайнери.Нито Дименшънс,нито Ланарте или която и да е чужда фирма ще ни го направи.Затова за себе си съм решила да дам този шанс.
    Ще се радваме да ни покажете личен етап, тогава може би ще имаме повече доверие и желание да дадем и ние шанс на разработките им.

    Лека и приятна вечер на всички.... и приятно шиене на тези които го правят

  7. #37

    Подразбиране

    Без да се ангажирам с мнение,показвам моят гоблен,разработка на "Гоблени Стефи"
    Венец,съжалявам за снимката,не е нарочно!
    Редактирано от walentiina : 10.06.2014 в 21:37. Причина: жж

  8. #38

    Подразбиране

    Купуването на право за разработка на гоблен по картина на художник, не може да направи добър гоблен. Добрият гоблен се прави от добър дизайнер на гоблени. Самата Стефка не е ушила и един бод през живота си и това е огромен недостатък на фирмата и. Тя се изживява като дизайнер, но набляга на комерсиалното. Съжалявам да видя, че се е намърдала и тук, във форума. Където се появи Стефка, винаги има проблеми. И в 100% от случаите самата тя ги създава. Тъй като не шие, а само дебне къде се споменава името и, за да се намеси и заплашва, аз също я призовавам: Стефке, покажи си правата! Не, че това е важно! С права и без права, гоблените ти не стават! Sorry! А обяснението, че правиш гоблени не по картини, а по репродукции, е тъпо! Времето на балъците, които биха ти се вързали, отмина!
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  9. #39

    Подразбиране

    Nelly_L,
    Абсолютно подкрепям изразеното от теб мнение.Не можеш да правиш дизайн на ръкоделие,без да си запознат с техниката му и особеностите му.
    Ето,дизайните на "Солария"са повече от перфектни,но едно,че ги прави художник и второ,винаги се "прошиват" предварително,преди да се пуснат в продажба.Вярно е,че са трудни,но пък вложения труд си заслужава и резултата е едно великолепно творение.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  10. #40

    Подразбиране

    Реклама:
    Сега намирам време да пиша по темата и тъй като аз предизвиках цялата бъркотия с въпросната схема, бих искала да се извиня за цялата тази размяна на остри реплики. Тази схема имам от доста време, но тъй като поуших доста прогони вече съм малко по-внимателна с въодушевлението преди да видя краен резултат. Споделих линк към схемата отчасти защото исках да обменя мнение, а също така, тъй като съм я свалила от нета и давам линк към руски сайт не мислех, че нарушавам правилата. Собственоръчно го изтрих от поста си. Не познавам никого, свързан с тази фирма и идеята ми съвсем не беше да правя реклама, просто проявавям любопитсво към всички разработки на българска тема и се опитвам да ги споделям с повече хора ако не е забранено. И все пак ми се струва, че в инерпретациите към ситуацията има доста мнителност и острота, коeто едва ли е дотам оправданo

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •