Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 64
  1. #16

    Подразбиране

    Редактирано от abi1004 : 16.06.2014 в 07:22.

  2. #17

  3. #18

  4. #19

    Подразбиране

    Супер тема. Понякога ми се иска да ушия нещо малко и пак да се върна към сложното.

  5. #20

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dushkova Виж мнение
    Отново този бод,но го разгадах.Трябва някъде да има описание ,за да се убедя напълно в изпълнението, а пише -кръстчеТадж Махал изглежда много хубаво,такъв изглед досега не съм срещала.
    Здравейте ,
    тъй като събудихте и у мене любопитсвото реших тази сутрин да си отговоря и аз на въпроса,който dushkova е поставила тук благодарение на наблюдателността си.
    Писах директно до сайта на списанията: "Dein Kreuzstich Magazin" и “Igłą Malowane” по повод на използваният бод в тях и дали може да се сдобием с повече информация - и те ми отговориха цитирам в оригинал :

    " you can work with our patterns in cross stitch (one line in one direction, another line in the another direction) or in slanting stitch" ,

    което за мене значи че това е кръстат бод - като горната му чертичка - на през ред е в една посока, т.е. на първи ред е в едната посока, а на втори ред в другата. А колкото до " смирненски бод" - Double Cross Stitch (Smyrna Cross), ако това е имала в предвид dushkova в по - преден пост , мисля че е съвсем друг , и за такива които четат като мене за първи път за него ще дам линк в темата за Бодове http://www.goblenite.org/showthread....527#post526527 , за да се осведомят повече за изпълнението му .
    Надявам се да е от полза тази информация .
    И още веднъж благодаря на dushkova за поставената "чуденка" , а на pakpak за Темичката за малките бродерийки по списания .
    Редактирано от VenezS : 16.06.2014 в 15:17. Причина: добавяне на линк

  6. #21

    Подразбиране

    Може ли и тук да сложите линка.

  7. #22

    Подразбиране

    Хах, VenezS, невероятна си, как се сети да им пишеш!?
    Добре, че на dushkova и направи впечатление, че да науча нещо ново. На мен ще ми е интересно, дали някой ще се престраши да ушие нещо с този бод, че да видим реално как изглежда, а не от картинката

    Аз ще си позволя да сложа и тук картинките за въпросния смирненски бод, да го има




  8. #23

  9. #24

  10. #25

  11. #26

  12. #27

    Подразбиране

    VenezS,миличка, явно аз съм малко в грешка с името смирненски бод.Това ,което си показала си е двоен кръстат бод,или му викахме "жабешки"-детска му работа.Това ,което виждах в началото ми стоеше все едно плетка във водоравно положение.А това е "рибена кост"Малко трудно ще го обясня.Отзад стои на водоравни чертички .Благодаря ,все пак разбрах, че правилно съм се ориентирала.

  13. #28

    Подразбиране



    Редактирано от pakpak : 16.06.2014 в 20:34.

  14. #29

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от pakpak Виж мнение
    Хах, VenezS, невероятна си, как се сети да им пишеш!?
    Добре, че на dushkova и направи впечатление, че да науча нещо ново. На мен ще ми е интересно, дали някой ще се престраши да ушие нещо с този бод, че да видим реално как изглежда, а не от картинката

    Аз ще си позволя да сложа и тук картинките за въпросния смирненски бод, да го има



    Аз нямам против слагането на тези снимки , където и да е / просто си помислих че ще сметне че това е бода за списнието след време/ и за да не стане такова объркване след време и някой да не вземе да подхване да бродира гобленче със този "Смирна" - бод....
    Та затова направих малка схема - диаграма, за да може да се разграничат и да има нагледна представа и да се видят разликите между двата.


    Според препоръката и пояснението от списанията , в превод :

    " Вие можете да изработвате нашите схеми в кръстат бод / едната линия в една посока , другата линия в друга посока или със полегат бод ".

    " you can work with our patterns in cross stitch (one line in one direction, another line in the another direction) or in slanting stitch" ,

    Ако някой реши да си ги шие с полегат бод, вместо кръстат - просто се абстрахира от лилавият цвят на диаграмата и следи само червения - или обратно. Така мисля че ще е най- ясно.
    А колкото до пак споменат бод: "рибена кост" http://i-fotki.info/17/e0315ff0a0737...59564.jpg.html - той отново мисля че е съвсем друг и няма нищо общо със описаният тук от списанието.
    Ако има интерес и за него мога да кача малко информация - но вече не знам къде ????Ако нещо не съм го направила графически или не е ясно описано - пишете няма проблеми ще го поправя.

    И нека не се смята, че всички схеми от тези списания трябва да се работят с такава изработка- явно трябва да се види по-добре картинката и да се прецени индивидуално, защото има и такива , които са направени с обикновен кръстат бод.
    А в крайна сметка кой както си прецени, че най- му харесва .

    P.S. По отношение на другият бод : "смирненски бод" - с това наименование няма да се намери информация никъде, защото не е български бод.
    Името му в оригинал е Smyrna stitch, което според мене и най - вероятно идва от старото име на Izmir / Измир / - Смирна .
    Но най вероятно е харесан и заимстван в Английските бродерии - и затова е останал и в записи по техни книги и публикации. Е поне името е похвално че са запазили, което сочи някаква посока на произход.

    Лек ден на всички !
    Редактирано от VenezS : 17.06.2014 в 13:23. Причина: поправка на снимка

Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •