Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 64
  1. #31

  2. #32

  3. #33

  4. #34

    Подразбиране

    Имам въпрос: този кръстат бод /показан по-горе/ се шие като обикновеното кръстче, само се сменя конеца, който е отгоре - единия ред-десния диагонал отгоре, другия ред-левия диагонал отгоре, нали така?
    Аз първо го оприличих на високия бод /като гобленов, но обхваща две квадратчета едно върху друго/ като се сменя наклона на всеки ред, но явно съм се заблудила. Може да се пробва на нещо малко да видим как ще изглежда. На снимките е много интересно.

  5. #35

    Подразбиране

    Mima_stz,

    Правилно сте разбрали, точно това целех да опиша с картинки и думи . Благодаря за обратната връзка . ;-)).

  6. #36

  7. #37

    Подразбиране

    abi1004

    направих опит да разделя по теми схемичките ...но...трябва да си преместите схемите в новата тема
    ..и после трябва да има още няколко раздела - какви да са те?

  8. #38

    Подразбиране

    Готово моите животинки са в другата тема .Ако отвориш и други флора,пейзажи ,или каквото ти решиш ще качвам по разделите.

  9. #39

  10. #40

    Подразбиране

    VenezS, благодаря за полезната и интересна информация.
    Няма проблем тук да се обсъждат различните видове бодове, с които се шият схемите от списанията, които поместваме.

    Лека вечер на всички


  11. #41

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pakpak Виж мнение
    VenezS, благодаря за полезната и интересна информация.
    Няма проблем тук да се обсъждат различните видове бодове, с които се шият схемите от списанията, които поместваме.

    Лека вечер на всички

    Благодаря за позволението, а и на всички, които се интересуват и явно им е интересно да четат моите писания и разсъждения във връзка с този въпрос.
    Ще допълня тук само и вчерашното кратко писъмце от полското списание : Igłą Malowane Magazine, по повод питането ми за това какъв бод е предвиден да се използва за ето този гоблен :



    Hi,
    this is only a preview (generated by computer). This stitch is typical cross stitch. The chart will be published in next "Igła Malowane" issue (17th July).

    Превод: Това е само превю / изглед (генериран от компютър ). Този бод е типичен кръстат бод. Схемата ще бъде публикувана в следващото издание "Igła Malowane" - 17-ти Юли.

    Тук не е ясно много какво се е имало в предвид под "Кръстат бод" - и дали колегите на списанието им от Берлин, не са по-запознати и те са ни дали по-подробна информация .
    Или пък действително се слагат снимки навсякъде от програма, където изглежда странно, че се шие ту в едната ту в другата посока и това да е илюзия от компютърните екрани.
    Но така или иначе имаме отговорите от две места, които не си противоречат, а взаимно се допълват.... и остава при нас възможността да си преценим как ще си изпълним и реализираме най- хубаво според нашите си виждания творбата.
    А мисля че ще е коректно, все пак и да посоча линк към списанията в Интеренет, защото екипите им бяха така добри да ни дадат тази информация, а и за в бъдеще бихме могли отново да се възползваме от установената връзка вече с тях .

    Линк към полското списание "HP Igłą Malowane" : http://www.coricamo.pl/set,91113,hp-igla-malowane.htm

    А това е линк за немското списание: "Dein Kreuzstich Magazin": http://www.coricamo.de/set,91362,dei...ch-magazin.htm
    http://www.coricamo.de/

    Лек и хубав ден !
    Редактирано от VenezS : 18.06.2014 в 12:40. Причина: link

  12. #42

    Подразбиране

    "Око да види ,ръка да пипне ,та така и аз.Опитах.Ще пратя снимките на пакпак,защото не умея да ги качвам във форума ,за да прецените кой е бода.Успявам само в пощата.Предполагам, че за по-добро запълване се използва варианта между кръстче ,полегат, а изпълнение като рибена кост.Пробвах и варианта на Венец, но това са си кръстчета с различен наклон.В крайна сметка ,повече очи по-добре виждат и нали съм си любопитко,съм доволна ,че ще помогна и аз с нещичко.Лек ден ,момичета!
    Редактирано от dushkova : 01.07.2014 в 09:16.

  13. #43

    Подразбиране

    А аз се чудех какъв е този "смирненски бод"

  14. #44

    Подразбиране

    Обещах да сложа снимките на пробите за бода, който разискваме

    Цитат Първоначално написано от dushkova;
    Първо римско е варианта ,който го предлага Венец.Второ е това, което виждам и мисля, че е бода



  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    20140622_115629.jpg20140622_115654.jpg20140622_115723.jpg20140622_115731.jpg
    Да допълня дискусията относно бодовете,показвам ви схема на вид бод.Мисля че душкова има предвид това.Стои хем тъкано хем като рибена кост.Това е модел на гоблен,подариха ми го преди 6г.,конците са вълнени,шие се на едра панама(като на щампите).

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •