Колкото и да си зает, едно благодаря трябва да кажеш на човека, който си е загубил времето да ти направи услуга. Това е най-малкото липса на възпитание, но това е друга тема. Всеки месец се търсят почти едни и същи схеми. Всички сме свидетели щом един поиска и няколко/поне/ човека се юрват и те да искат. Затова престанах да влизам в тази тема. Когато съм имала възможност съм помагала, но в последните месеци ми искаха схеми на гоблените, които шиех в момента и тъй като нямам скенер как да помогна...И когато написах това две дами едва ли не ме задължиха да ида в града да ги сканирам, колко лесно било...Тази наглост ме подразни много. И друг път съм писала за дамите в един руски форум, които преди 2-3 години решиха да не публикуват там схеми. Само процеси и готови неща, трансформираха някои неща. Готовите гоблени ги публикуваха освен в личните си теми и в теми по производители и сложиха описания на панами, конци, използвани бодове , впечатления от схемата и степен на трудност. Скоро не съм влизала там поради липса на време , но нищо не им става от това, че не предоставят схемите.Шият си и се кефят... Май не сме дорасли до такива отношения. А пък въобще не искам да коментирам всякакви индивиди, които искат да печелят на гърба на наивните, било за схеми или за другите неща, които предлагат .