Показване на 1 до 14 от 14

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране Преса за сандвичи

    Скоро ми подариха такава преса за сандвичи, ако някой има таква нека сподели как я ползва, какви сандвичи прави?

  2. #2

  3. #3

    Подразбиране

    Аз имам такава преса. Стават страхотни сандвичи. Аз си ги правя като мажа филийките с маргарин,слагам салам,кашкавал,малко кетчуп и майонеза. Ако има краставици и домати-още по-добре. Напоследък само с такива сандвичи закусвам

  4. #4

    Подразбиране Re: Преса за сандвичи

    Цитат Първоначално написано от kotentseto
    Скоро ми подариха такава преса за сандвичи, ако някой има таква нека сподели как я ползва, какви сандвичи прави?
    :? Каква такава Аз не виждам нищо

  5. #5

    Подразбиране

    Нашите също имаха, само че баща ми я счупи, като слагаше прекалено дебели филийки вътре. Иначе наистина ставаха много вкусни сандвичи. Доколкото помня намазваха две филийки с масло или маргарин от външната страна, а между тях слагаха кашкавал, салам, царевица... Каквото се сетят.

  6. #6

    Подразбиране da

    И аз имам такъв тостер и много сам доволна!Използвайте въображението си. Каквото да сложите между филийките става страхотно.Добре е да се използва тостерен нарязан хляб,защото е много фин и няма да създаде проблем на затварянето на пресата!

  7. #7

    Подразбиране

    както е казала Вили можеш да сложиш всичко - каквото има в хладилника. Аз обаче мажа филийките и отвътре и отвън с маргаринче - получават чудесен "тен":)

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от itek
    Зависи каква преса е.

    Ще се опитам да сканирам снимката от кутията. Пресата, която ми подариха прилича на гофретник с тази разлика, че има 4 отделни гнезда за сандвичи. Затваря се като кутия.
    Аз съм купила кръгли хлебчета и си мисля, ако сложа между тях кашкавал, дали няма да протече и ако протече, ще повреди ли нещо.

    А и още нещо, понеже още не съм го ползвала (с тефлоново покритие е), трябва ли да го обработя предварително с нещо. Мисълта ми е, както тефлоновите тигани, преди употреба се намазват с олио.

  9. #9

    Подразбиране не

    Цитат Първоначално написано от kotentseto
    Цитат Първоначално написано от itek
    Зависи каква преса е.

    Ще се опитам да сканирам снимката от кутията. Пресата, която ми подариха прилича на гофретник с тази разлика, че има 4 отделни гнезда за сандвичи. Затваря се като кутия.
    Аз съм купила кръгли хлебчета и си мисля, ако сложа между тях кашкавал, дали няма да протече и ако протече, ще повреди ли нещо.

    А и още нещо, понеже още не съм го ползвала (с тефлоново покритие е), трябва ли да го обработя предварително с нещо. Мисълта ми е, както тефлоновите тигани, преди употреба се намазват с олио.
    Не се притеснявай,мила!Нищо няма да повредиш!Нямаш нужда от предварителна подготовка,защото тефлона не изисква такава.Дори да изтече нещо,много лесно се почиства.Аз мажа филийките само отвътре,но пак леко се омазнява тостера,за това след всяко използване го почиствам със салфетка.Давай,смело и не се притеснявай от нищо!

  10. #10

    Подразбиране

    Котенце, писах ти на другото място на лични, защото тук нещо се прецака.

    За информация: ако се сложат вътре зеленчуци - домат-краставициа и се пекат, не са много вкусни. Пробвайте като извадите тостер/сандвича от уреда да отворите в единия край и пъхнете вътре зеленчука.

    А понякога мажа едната филийка с лютеница/ кетчуп и ръся с малко чубрица - пълнежа - колбас/шунка+ кашкавал, като се изпече на вкус докарва като пица.

    Става също и само за препечени филийки - като не остават хрупкави, като на другия тостер, а вътре е мекичка - там се слагат по една в квадрата.

    Ако хляба е нормален заводски - режа от дългата страна един голям крайщник и останалото вече на филии за тостер-сандвича - така идеално стават за него.

    Само не знам вие как ги миете - аз не смея на течаща вода, ползвам повече от 3 години, откак се появиха по магазините тук, но винаги със специална за него гъба, напоена с веро, после пак с нея, но без веро и така няколко пъти, да се изчисти.
    Иначе употребата му вече я с ведохме до 1-2 пъти седмично, но в началото беше ежедневна.

  11. #11

    Подразбиране

    Има различни преси. Ако твоята е с гнезда под ъгъл, моята е такава , гнездата са тефлонови.Затова филийките се мажат от външна страна.Ако ги мажеш и отвътре, стават много мазни.За предпочитане е тостерния хляб: става по-вкусно и са по-тънки филийките. Вътре поставяш на тънки парченца кашкавал, сирене, шунка,каквото желаеш,като внимаваш да не излиза плънката.Ти сама ще решиш колко време да печеш-по желание и вкус Ако пресата ти е като моята , то после печените филийки стават на триъгълници. Още нещо, при тези преси слагаш две филийки, по средата плънката и винаги намазваш от външна страна. Не зная дали съм обяснила добре, но питай пак.

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от itek
    ..... и винаги намазваш от външна страна. ..........
    може и да не е винаги. Напоследък заради липсата на време изобщо не ги мажа от външната страна и са еднакво вкусни - пък си се и отлепват без проблем.
    А за почистването да споделите - да не съм само аз лудата да се старая толкова :? :?

  13. #13

    Подразбиране

    Аз изобщо не се старая в чистенето. То нали е тефлон и всичко се маха,ако е изтекло от сандвича. Почиствам го със салфетка или влажна домакинска кърпичка Освен това искам да кажа,че аз никога не съм мазала филиите от външната страна и не съм имала проблем с отлепянето,така че не мисля че е нужно

  14. #14

    Подразбиране

    като мажа само отвътре нямам проблеми - забърсвам с хартия/салфетка и е готово. Но понякога като слагам и лютеница/кетчуп и се зацапва, та тогава иска повечко бърсане.
    :? :? :? явно за това няма по-лек начин

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •