Показване на 1 до 9 от 9
  1. #1

    Подразбиране как да позная дали схемата....

    как мога да разбера дали схемата която съм свалила е истинска и не е някой фалшификат от знаци които като започна да шия няма да се получи нищо?

  2. #2

    Подразбиране

    Аз мога да кажа за себе си как преценявам нещата. Първо схемата трябва да има името на фирмата или дизайнера. Тоест тъй нареченото "copyright disclaimer". Доста двузначно, а, поне на мен ми предизвиква мисъл по-скоро да си я купя а не да свалям от Интернет. Но всеки си избира както си реши. Второ да е в "нормален" формат, jpg, gif или pdf, макар че съм срещала и доста големи боклуци разпостранявани в pdf. Разширенията .pat и прочие веднага ме карат да си имам едно на ум.

    За мен схемите пренабрани от оригиналите им на PC stitch и Pattеrn Maker са доста рискови. Следват "собствени експерименти" правени PC stitch или Pattеrn Maker на хора които не са професионални дизайнери и които радостно съобщават че предлагат огромни и красиви картини които са направили на схеми само за половин час.

    Също така "схеми" на които им показват само първоначалната рисувана картина а не ушит гоблен, и това го представят като "схема". Все едно аз да покажа тук рисунка на някой художник и да кажа "продавам/предлагам схема направена по тази картина". А някой дали въобще я е ушил преди да продават? Естествено не си дават труда защото божа работа дали въобще ще излезе нещо. Както забелязвате всички известни фирми и дизайнери показват вече ушития модел на корицата на комплектите си.

    Самите схеми се познават че не са доработени ако имат много единични бодове. Или представляват някаква мътилка от знаци на която нищо не може да й се разбере.

  3. #3

    Подразбиране

    Аз лично винаги си имам едно на ум за схемите,които имат повече от 70 цвята,в които има и много единични бодове .Винаги гледам схемата отдалече ,за да видя дали ще мога да различа контурите на гоблена-ако личи какво е "нарисувано",значи ще стане за шиене.
    И досега не съм започвала да шия нещо,което да захвърля,заради лошо "качество"(иначе казано-не съм се набутвала )Благодаря на Renny за разясненията по файловите разширения-това наистина не го знаех.

  4. #4

    Подразбиране

    харесах този гоблен но не съм го срещала по могазините а искам да го ушия.Имам схемите като ги събера се вижда картината която трябва да се получи ,но не разбирам много от схеми - дали е цяла ,липсват ли части.Досега съм шила само готови комплектовки.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    Аз също не бях шила,но се престраших да ушия едни малки сезони и мога да ти кажа,че всичко е наред и със схемите и със цветовете.А този гоблен ,който си решила да шиеш, някой го беше шил.Получило се беше доста добре,само че не си спомням къде го гледах .Давай смело с шиенето

  6. #6

    Подразбиране

    Този гоблен със схема го има в юлския брой на Галерия бродерия. Аз също съм му хвърлила око, но сега шия друг.

  7. #7

    Подразбиране

    аз също съм си свалила от интернет няколко раскошни гоблена,но този в който се влюбих не съм го виждала никъде,а е с 186 цвята незная дали ще се престраша да го ушия,но поради тази причина и аз имам вяра на готовите комплектовки,но като несъм виждала такъв,а като разгледах схемата всичко изглежда нормално с тази разлика,че всичките се шият сигурно1:1,защото лицата не са дадени отделно или поне аз невиждам да има отделно

  8. #8

    Подразбиране

    ето какво съм си харесала.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #9

    Подразбиране Схема от интернет

    Реклама:
    За сега съм избродирала по схеми от нета "Огледалното езеро", "Гърция" на Вервако и два контура, от които (контурите) единият е много сполучлив, а другият е моето разочарование Добре, че е малко.От първите два съм много доволна от резултата.В момента бродирам гоблен, чиято схема е в ПМ формат.

    За сега върви добре

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •