Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 18

Тема: Серенада

  1. #1

    Подразбиране Серенада

    В понеделник, моите ученици от 12 клас ще ми идват на серенада. Още не съм измислила с какво ще ги гощавам, та приемам всякакви идеи за дребни хапки, сандвичи и т.н, защото са 26 ученика !Та се чудя още какво да правя и междувременно събирам идеи.

    P.P Имам малко проблеми с компа и кирилицата, та не влизам много, май ще го дам за няколко дена на ремонт. Сега пиша в друг форум с Кредор и копирам и пействам

  2. #2

    Подразбиране

    Явно ти трябват лесни за приготвяне и "спорни" рецепти за неща, които могат да се приготвят предварително, за да не ти се налага да стоиш до печката до последно.

    Мога да ти предложа едни сладки - шприц, които стават в огромно количество и са доста сполучливи. Освен това са с голяма трайност, защото нямат яйца и нямат нужда да се съхраняват при някакви специални условия. Тестото за тях също може да стои в хладилника 2 - 3 дни и да печеш "дози", когато имаш възможност:

    3 ч.ч. мас
    1 ч.ч. олио
    2 ч.ч. захар
    1ч.ч. кисело мляко
    1 ч.л.сода бикарбонат
    брашно

    От тестото се шприцоват розички върху ненамазана тава и се пекат на умерена фурна. След това могат дасе слепят две по две с мармалад, а могат да се сервират и така.

    Ето тук се виждат сладките:
    http://sladkahapka.multiply.com/photos/photo/1/85

    Другите сладки на снимката са белтъчните кокоски, които също стават доста и могат да се направят два дни по-рано.

  3. #3

    Подразбиране ideq

    Djemma,ти искаш от нас идеи?!Та ти си извор на такива.Едва ли има друг с толкова кулинарни чудеса!И аз съм учителка и разбирам притеснението ти,но мисля че ако разгледаш собствените си рецепти сама можеш да се справиш-просто имаш невероятни неща.Успех в подготовката и посрещането!

  4. #4

    Подразбиране

    аз само мога да предложа сандвичи на които да изрежеш шунката/колбаса и кашкавала с формички от курабиите - най-вече ползвам сърчицето - грабва им погледа и най-напред тях омитат.

  5. #5

    Подразбиране

    Хапчице, а маста разтопена ли трябва да бъде? :?

  6. #6

    Подразбиране

    Имам интересни рецепти за хапки за парти. За съжаление не съм имала повод да ги пробвам.

    Сандвичи "Цветя за теб"

    Продукти:

    - за "кокиче" (12 броя): 6 филии бял хляб, 6 твърдо сварени яйца, 3-4 с.л. майонеза, 6 кръгчета от прясна краставица, черен пипер, сол;
    - за "лале" (12 броя): 6 филии бял хляб, 6 по-малки червени домата, 1/4 пак. масло, 100 г сирене;
    - за "маргарита" (12 броя): 6 филии бял хляб, 3 дебарцина, 1 прясна краставица, 1/2 ч.ч. сметана, олио за пържене.

    За всеки от трите вида сандвичи изрежете с чаша по 2 кръга от филия.

    За "кокичетата": разрежете по дължина яйцата на 6 резена. Стрийте жълтъците, размесете ги добре с майонеза и подправете сместа с черен пипер и сол на вкус. Намажете хлебните кръгове със сместа. Подредете отгоре по 3 белтъка, така че да наподобяват кокиче. Отрежете малко от белтъците в единия край и сложете половин кръгче краставица (чашката на цветето).

    Хлебните кръгове за "лалетата" намажете тънко с размекнато масло, а в/у него настържете сирене. Разрежете доматите на 6 резена, отрежете повечето от семенната част, за да могат резените да стоят. Наредете върху сандвич по 3 доматени резена, така че да образуват "лале".

    Намажете със сметана хлебните кръгове за "маргаритите". Около отвора наредете цели или половинки кръгчета от краставица. Нарежете дебарцините на 4 парчета. На всяко парче от единия край направете 6 или 8 разрезам но не докрая - оставете 1 см да ги държи. Загрейте в тенджерка повече олио, за да могат дебарцините да се потопят добре. Пускайте парчетата с разрезите надолу, така че при пърженето да се "разлистят". Пъхнете "дръжките" на изпържените дебарцинови маргарити в отвора в средата на хлебните кръгове.
    Моя заб.: Май в рецептата е пропуснато, че в хлебните кръгчета за последните сандвичи трябва да се изреже вътре един по-малък кръг, за да се получи отвор.

  7. #7

    Подразбиране

    Ето още малко идеи от мен:

    Мини пици

    Продукти: Много малки кръгли хлебчета; за плънката: колбас, гъби, доматено пюре, кашкавал, маслини, лук, босилек, черен пипер и чубрица.

    Срежете хлебчетата на две половинки и внимателно ги издълбайте. Нарежете колбаса, гъбите, лука, маслините и ги разбъркайте с дом. пюре. Подправете сместа и напълнете с нея хлебчетата. Отгоре поръсете кашкавал и запечете пиците във фурната.

    "Царевичен букет"

    Продукти: 1 буркан мариновани малки царевички, по-дебел луканков колбас, стебла от магданоз

    Нарежете колбаса на тънко. Завийите с него като с целофан по 1 или 2 царевични кочанчета и завържете "букета" със стръкче магданоз.

    Рибна вафла

    Продукти: черен плътен хляб, масло, рибно филе (за предпочитане е то да е оформено фабрично на много тънки резени), няколко пера пресен лук, лимонов сок.

    Нарежете по дължина хляба на много тънки филийки. Намажете в/у една от тях масло. Отгоре сложете парче от рибата и я поръсете с лим. сок. Похлупете я с втора филийка, намажете я с масло и завършете "вафлата" с риба. С помощта на остър нож нарежете сандвичите на ромбчета. Отгоре ги украсете с пера лук.

    Рибка върху лимонче

    Продукти: 2 лимона, филе от солена или пушена риба (сьомга, аншоа, но защо не скумрия или даже цаца), разбит хайвер, стръкчета копър.

    Нарежете лимоните на не много тънки резенчета. Върху тях сложете парченце филе и отгоре с къдрав шприц оформете хайвера. Украсете хапката с триъгълниче от лимон и стрък копър.

    "Mon amour"

    Продукти за 24 броя: 12 филии бял хляб, 50 г шунка, 50 г сух суджук, 60 г масло, 1 с.л. доматено пюре, 1/2 ч.л. горчица, лимонов сок, сол.

    С формичка за сладки изрежете от всяка филия по 2 сърца. Размесете размекнатото масло с дом. пюре, горчицата, няколко капки лимонов сок и сол на вкус. Намажете с тази смес хлебните сърца. Нарежете шунката на тънки филии и със същата формичка изрежете от тях 12 сърца. Сложете ги върху половината хлебни сърца. Съджука нарежете на тънки резени. Всеки резен срежете по диагонал. Като съеднините половинките по разрезите, ше сглобите сърца. Поставете ги върху останалите хлебни сърца.

  8. #8

    Подразбиране

    Ето ти нещо елементарно,но интересно и от мен!
    Няма да ти пиша рецептата то се вижда,колко е просто!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  9. #9

    Подразбиране

    Още една идея - виждала съм я по руските сайтове - пълнена франзела - режеш на 3 части франзелата/може и на 2 , зависи от големината и/, изкопаваш от двете страни и правиш някаква плънка- колкото по-цветна, толкова по-добре и пълниш. После се реже напречно - доста е интересно.

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lubopitko
    Хапчице, а маста разтопена ли трябва да бъде? :?
    Със стайна температура, т.е. размекната. Ако е разтопена, "гълта" много брашно.

  11. #11

    Подразбиране

    Здравей, Джема! Искам да ти предложа едни дребни сладки, които стават в огромно количество и траят много.
    Локумки
    1 чаена чаша разстопена мас
    1 чаена чаша олио
    1 чаена чаша бяло вино
    1 ч.лъжичка амонячна сода
    локум, орехи, пудра захар
    Всичко без локума и орехите се смесва добре, прибавя се брашно до меко тесто и
    започват да се правят топчета , като вътре се слага малко парченце локум и малко парченце орех.В ТЕСТОТО НЯМА ЗАХАР!!! Пекат се на умерена фурна.Не
    трябва да се зачервяват. Още горещи се изсипват и овалват добре в пудра захар.
    Правя ги от много години и са без грешка.

    Фъч
    4 яйца, 1 и половина чаена чаша кристална захар, 3 супени лъжици какао,препълнени,
    1 пакетче масло /125 гр/ полуразтопено, 1 и половина чаена чаша брашно, 1 ванилия. Всичко се разбърква добре, не е необходим миксер Изсипва се в намазана , на малко с масло тавичка, отгоре обилно се наръсва с орехи. трябва да
    е тънко най-много 1.5 - 2 см. Много бързо се изпича. Като изстине, се нарязва на
    квадратчета, ромбчета или каквото там желаеш.

  12. #12

    Подразбиране

    Сетих се още нещо: Пържиш малки коктейлни кюфтенца. Върху половинка
    зелка ги набучваш с клечки за зъби, става ката една топка или като таралеж. Ама, че обяснение.
    Върху другата половинка от зелката набучваш мини шишчета, пак на клечки за зъби.Там намушкваш кубчета сирене, кашкавал, шунка, краставичка,маслинки черни и зелени без костилки.
    Ох, има и други идеи, но като се сетя, ще пиша.

  13. #13

    Подразбиране

    Извинявай, Джема, забравих да пиша за фъча, че орехите са едро нарязани и парченцата, на които се реже са на големина малко по-големи от локумчета.

  14. #14

    Подразбиране

    Много ви благодаря, серенадата се отлага за сряда, така , че имам време още.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от sladka hapka
    .

    Мога да ти предложа едни сладки - шприц, които стават в огромно количество и са доста сполучливи...
    Използвах рецептата на sladka hapka,за което искренно и благодаря(отново :wink: ) и ето какво се получи:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Марти 05 02 97
    Криси 25 02 02

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •