Показване на 1 до 13 от 13
  1. #1

    Подразбиране Въпрос относно номерата на ДМЦ

    Някъде бях чела, че звездичката до номера на конците ДМЦ има някакво значение, но не си спомням точно за какво се отнася.
    Повода за този ми въпрос е, че ми свършиха конците номер 224, и когато купих нови се оказа,че цвета е доста по-светъл от предишните. Когато сравних етикетите констатирах, че на старите конци до номера имаше звездичка, а на новите няма. Случвало ми се е разминаване в нюансите при едни и същи номера, когато са от различни партиди, но в случая разминаването е драстично, все едно са два съседни номера, да не кажа и през номер.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  2. #2

    Подразбиране

    За първи път чувам за звездичка при ДМЦ /нали имаш впредвид на самото чиле?/- това което аз купувам - кутиите на ДМЦ са БЕЗ звездички, предполагам при Вас има някакво ХМ ДМЦ.... ,

    Анхор конците са официално със звездички новите партиди, това е ясно, но за ДМЦ нямам идея. Официално са си с номер долу, и бар-кода.

  3. #3

    Подразбиране

    Това е за Анхор, предполагам, че и за ДМЦ звездичката има същото значение - метамерия
    http://www.coatsbulgaria.bg/Stitchin...nformation.htm

  4. #4

    Подразбиране

    Благодаря на Ата. Явно съм чела за Анхор , но съм запомнила само за звездичката.
    Утре ще снимам на дневна светлина и етикетите и конците.
    Само се чудя, ако не мога да намеря със звездичка как ще продължа гоблена.
    Добре, че с този цвят се шие на отделни участъци и няма да е чак толкоз фатално, ако не намеря същото. Най-много да го заменя със съответстващия цвят на друга марка, не че ще е същото, но ще търся с минимална разлика в нюанса.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  5. #5

    Подразбиране

    Ния , аз ще провера при нас, една дама продава ДМЦ дори и на метър Ще ти пратя ако съвпадне Сега забелязвам ,че при Анхор има изписано на черното и бялото с букви bats и цифрички.Предполагам партида.Напиши ми и ще проверя за твоя номер."Нали Пена мома трябва да излезе "



    Добре Ния.
    Редактирано от dushkova : 21.03.2015 в 11:40.

  6. #6

    Подразбиране

    Ето и снимката, която направих за онагледяване.
    Душкова, днес ще проверя на още едно място , и ако не намеря, ще ти се обадя допълнително.

    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  7. #7

    Подразбиране

    Добре,че се зачетох...има нещо и дано някой го разбере,аз срещнах подобен проблем с номер 800,който е светлосиньо.Цялото чиле беше направо един тон по-различно от купуваното на метър.Случайно търсех конци за ново нещо...

  8. #8

    Подразбиране

    Ния, като гледам снимката - ДМЦ със звездичката е много стара партида, доста отпреди влизането ни в ЕС... Да не те отчайвам, но едва ли някъде ще има толкова отдавнашни партиди, ще трябва да сравняваш и да направиш компромис с най-близкия цвят. При мен нямам такива чилета, иначе веднага щях да пратя.

  9. #9

    Подразбиране

    Благодаря ти, Ирка, сигурна съм в теб. Убедих се,че е така и ще търся най-близкия цвят, независимо от марката.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  10. #10

    Подразбиране

    Ния , аз също ще проверя и ако пък съвпада , що не - късмет.В анхор е 893

  11. #11

    Подразбиране

    Имам съотвестващия номер на анхор, но за съжаление не съвпада.
    Душкова, провери, но да е със звездичка. Ако има нещо залежало, ще имам късмет. Но е малко вероятно.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  12. #12

    Подразбиране

    Бия отбой "КРАЙ НА ТРЕВОГАТА"

    Намерих абсолютно същия цвят.
    На ДМЦ 224 със звездичка отговаря ДМЦ 152

    Спасихме гоблена.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  13. #13

    Подразбиране

    Реклама:
    Радвам се ,че си успяла да намериш същия цвят. Вероятно е някаква нова конфигурация. Аз проверих и тъкмо щях да пиша ,че 893 е близо до новото като сравних .. " Пена ще излезе момааа"Успех !

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •