Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 30
  1. #1

    Подразбиране Гоблен "България в шевици"

    В началото на месеца публикувах тази снимка,изпитвайки огромно възхищение.
    Прииска ми се да направим нещо подобно,но с по-малки размери,с колективен труд,което да се споделя с всеки,желаещ да го ушие.
    БЕЗПЛАТНО!
    Светла Петрова откликна на молбата ми и ми изпрати модели на български национални мотиви.Аз също се порових в нета и намерих няколко.
    Показвам докъде съм стигнала.Молбата ми е следната:искам помощ да ги подредя по етнографски райони или по областите на България.Освен това се нуждая от още мотиви "Българска бродерия".Ще дам линк към файла в xsd формат и който може да помогне.Имам още мотиви за пренабиране и вместване по картата.
    Ако нямате нищо против,да обсъдим различни предложения как би се получил по-хубав дизайн.Размера на варианта само с мотиви е 45.5х32.5 см при 14 каунт,а варианта с девойката е 45.5х33 см 14 каунт.
    https://yadi.sk/d/7GkKYJPTgCNBf - вариант без девойка.
    Обмислям два варианта:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  2. #2

    Подразбиране

    47.jpg5743039.jpg11169932_10202738596665488_1081281532648150497_n.jpgИзпращам ти няколко мотива,дано ти свършат работа.На мен ми харесва по-вече 2 вариант с момичето.

  3. #3

  4. #4

    Подразбиране

    Идеята е чудесна.С удоволствие бих се включила в изпълнението.
    Според мен да има шевици от основните области. В момента се сещам за добруджанска, северняшка, капанска, тракийска, родопска,македонска, шопска. В зависимост от мястото в схемата би могло да се включат и още шевици.
    А след като се завърши, какво ще се прави с него? Може би да се подари на Етнографския музей. Или някаква друга идея.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от NIA Виж мнение
    Идеята е чудесна.С удоволствие бих се включила в изпълнението.
    Според мен да има шевици от основните области. В момента се сещам за добруджанска, северняшка, капанска, тракийска, родопска,македонска, шопска. В зависимост от мястото в схемата би могло да се включат и още шевици.
    А след като се завърши, какво ще се прави с него? Може би да се подари на Етнографския музей. Или някаква друга идея.
    Идеята ми да се разпространява безплатно,подобно на "Молитва за дома".Това е нещо,което не може да бъде комерсиално.Но наистина,когато всичко е готово и ушито,е много добре да се подари на етнографски музей.Приветствам идеята.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  6. #6

    Подразбиране

    аз съм родом от капанския край,все още пазя носията на прабаба ми ръчно тъкана,шита и извезана, с уникални шевици,мога да се включа с някои от мотивите

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tdm13 Виж мнение
    Идеята ми да се разпространява безплатно,подобно на "Молитва за дома".Това е нещо,което не може да бъде комерсиално.Но наистина,когато всичко е готово и ушито,е много добре да се подари на етнографски музей.Приветствам идеята.
    И на ум не ми е минавало, да се прави с търговска цел. Просто се чудех какво ще стане с готовата вече бродерия.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  8. #8

    Подразбиране

    Прекрасна идея!Приветствам я с отворени обятия...
    За съжаление нямам схема ,но като модел,ако върши някаква работа,ще покажа моя "Българска шевица"!Шита е от мен !Ето и снимките...Photo0321.jpgPhoto0322.jpgPhoto0323.jpgPhoto0324.jpg
    Редактирано от mariqna210484 : 26.04.2015 в 09:41.

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от NIA Виж мнение
    И на ум не ми е минавало, да се прави с търговска цел. Просто се чудех какво ще стане с готовата вече бродерия.
    Ами,Ниа,всеки,който иска може да си я шие за себе си,за подарък,за музей.Например,аз бих ушила модела за подарък на мои близки,които не са от България.Ей така, за спомен

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  10. #10

    Подразбиране

    Доколкото разбрах, в момента се набират средства към клуб Седянка, за да може да се издаде книга със всичките бродерии на Ирен Ямами

  11. #11

    Подразбиране

    Страхотна идея,това ще бъде уникален гоблен

  12. #12

    Подразбиране

    Did_tag, правилно! Мисля да се включа, защото искам тази книга да бъде издадена. Мисля че всеки, който оценява труда й трябва да го направи. Разбира се, ако има възможност! До колкото разбрах в книгата ще има схемите на шевиците + символика.

    Редактирано от Freeky : 27.04.2015 в 18:29.

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Freeky Виж мнение
    Did_tag, правилно! Мисля да се включа, защото искам тази книга да бъде издадена. Мисля че всеки, който оценява труда й трябва да го направи. Разбира се, ако има възможност! До колкото разбрах в книгата ще има схемите на шевиците + символика.

    Това е СУПЕР! Имам възможност на 10 май веднага да преведа пари по сметката.
    Ама все пак ще се трудя върху нещо по-компактно

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  14. #14

    Подразбиране

    Да, разбира се. Все пак до издаването на книгата има време. Първо трябва да се съберат нужните средства.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •