Изображ.275.jpg

Здравейте,
това, което Ви показвам е 2-рия ми ушит гоблен, и третия, който съм започнала. Първия опит беше много несполучлив, прибран е някъде и начина му за оправяне е голямо разпаряне или започване от началото.
Кажете си мнението. Модела е започнат някъде през 2007-а год., по времето, когато се запзнах със съпруга ми. Той го избра. Схемата е от някакво списание, дадоха ми я. Панамата е от гардероба на майка ми, конците са на "пъпетс" и ми ги комплектоваха в магазина. Но количеството, което ми остана от тях е за още един. Нямам спомен, кога съм спряла да шия по него, но ще да е било по времето, когато се разболя съпруга ми. До преди месец е стоял прибран в една кутия. Най-после събрах смелост да го извдя и да го довърша в негова памет.
Имам обаче няколко въпроса: как се "изправят" гоблените. Имайте в предвид, че никой не ми е показвал, не ме е учил, и даже не съм виждала "на живо" готов ушит гоблен как изглежда от лицето и от опъката страна.

Приемам всякакви съвети и мнения.
Последните 2 дни само ровя из интернет и гледам схеми на различни гоблени. Изкушавам се да започна нещо ново. Като гледам обаче цените на комплектите, няма да е скоро...