Показване на 1 до 9 от 9
  1. #1

    Подразбиране Неизвестна марка конци

    Някой може ли да ми каже какви са тези конци и евентуално на какъв език е надписа срещу всеки номер?
    Имам огромен брой конвертори на различни марки,но точно за тези не можах да намеря нищо.А и не мога да разгадая езика.
    Ще съм благодарна даже само да ми подскажете какъв е.


    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tdm13 Виж мнение
    Някой може ли да ми каже какви са тези конци и евентуално на какъв език е надписа срещу всеки номер?
    Имам огромен брой конвертори на различни марки,но точно за тези не можах да намеря нищо.А и не мога да разгадая езика.
    Ще съм благодарна даже само да ми подскажете какъв е.

    Това е написано на унгарски език.....най отгоре пише списание за кръстат бод,/бродиране/ на гоблени приложение 41. В буквален превод.
    Явно са си тяхни конци и трябва да се преведат цвят по цвят,ако не се намери конвертор.и аз ще потърся,ако открия нещо ще помогна.

  3. #3

    Подразбиране

    Aко схемата е от списанието "Keresztszemes magazin", май става въпрос за тяхна си номерация на конци.По принцип puppets са унгарска марка конци,но тези от твоята легенда,и от това списание не са puppets. Ако имаш цялото списание със схемата би трябвало схемата да е цветна /повечето им схеми са цветни /, което ще помогне до някъде в превода.Но ако и схемата е черно-бял скан....тогава ще е по - трудно с напасването на цветовете.

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tdm13 Виж мнение
    Някой може ли да ми каже какви са тези конци и евентуално на какъв език е надписа срещу всеки номер?
    Имам огромен брой конвертори на различни марки,но точно за тези не можах да намеря нищо.А и не мога да разгадая езика.
    Ще съм благодарна даже само да ми подскажете какъв е.

    Мисля че открих марката конци: мадейра ,/ madeira mouline /. Ето тук има каталог.провери и ти...аз сверих около 10-ина цвята и съвпадат според тази таблица.единствено предпоследният цвят нещо не отговаря по тази таблица би трябвало да е черен, а мадейра черно е 2000,а не 2400.Може и аз да бъркам нещо,провери го и ти.
    Табличен каталог Мадейра: http://stitchfanclub.com/mapcolor/map_madeira.html
    А надписите на цветовете са описани на унгарски
    Редактирано от VenezS : 06.07.2015 в 16:45. Причина: link

  5. #5

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета!
    Значи намирам унгарско=български речник онлайн и започвам.
    С Мадейра опитах и аз,но не става.
    А за напасването на нюансите-мисля,че ще се справя.Няма да ми е за първи път подобна "еквилибристика".
    Още веднъж,много ви благодаря!

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tdm13 Виж мнение
    Благодаря ви момичета!
    Значи намирам унгарско=български речник онлайн и започвам.
    С Мадейра опитах и аз,но не става.
    А за напасването на нюансите-мисля,че ще се справя.Няма да ми е за първи път подобна "еквилибристика".
    Още веднъж,много ви благодаря!
    Аз не разбрах много добре какво си имала в предвид под" с мадейра не става ",защото цветово и с тази номерация точно си отговарят на номерацията на Мадейра.Вземи пример първият номер 0211 в превод е черешово червено,и според таблицата на мадейра е червен цвят.След това думата kеk в превод е цвят синьо, всички номера от 0907 до 1101 според таблицата на мадейра са сините нюанси. Само ми е чудно един цвят който писах 2400 защо е черен.но може нещо да е сменено,не знам от кой брой ти е схемата. Отворих и сайта на списанието...http://www.keresztszemes.com/index.php?lap=99_109
    , там освен списанието,продават конци само и единствено мулине Мадейра,с което е логично и схемите им да са подготвени към тези конци. Всъщност това си е мое виждане и ред на мисли и не те ангажирам с него,но с тази информация, която даваш по изрезката на легендата успявам да помогна толкова.
    Редактирано от VenezS : 06.07.2015 в 20:48. Причина: link

  7. #7

    Подразбиране

    P.S. всъщност погледнах и реално според каталога на Мадейра черният цвят е точно под номер 2400 .виж тук: http://rukodelie.shop.by/nitki_dlya_...ira_SILK_2400/ в таблицата от пост номер 4 явно има грешка.Така че правилно е написана твоята легенда. Черно -2400. След като имаш и ти таблици провери го и в твоята.

  8. #8

    Подразбиране

    Благодаря ви за отзивчивостта.Използвах програмата РМ за конвертация от Мадейра в ДМЦ и там се получиха известни разминавания.Рускините ми изпратиха много добър конвертор и нагласих нещата.За 2400 е черно,а за номер 2604,който го нямаше в конвертора,просто написах в гугъл Madejra 2604 и от изображенията излезе опаковано мулине със светлосив цвят.
    Та това е.
    Благодаря ви още веднъж.
    Желая ви прекрасно лято!

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  9. #9

    Smile

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от tdm13 Виж мнение
    Благодаря ви за отзивчивостта.Използвах програмата РМ за конвертация от Мадейра в ДМЦ и там се получиха известни разминавания.Рускините ми изпратиха много добър конвертор и нагласих нещата.За 2400 е черно,а за номер 2604,който го нямаше в конвертора,просто написах в гугъл Madejra 2604 и от изображенията излезе опаковано мулине със светлосив цвят.
    Та това е.
    Благодаря ви още веднъж.
    Желая ви прекрасно лято!
    Радвам се че всичко сега е наред и всичко е разгадано .И аз благодаря за пожеланието,да е прекрасно лятото за всички ни.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •