Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 35
  1. #16

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nana
    pep-4o,

    Как се правят тези "бейби-картофки" с пресни картофи?


    Мързеливо - най-дребните картофки от пазара- за 5 човека ни стигнаха 1.5кг. - точно 1 тава

    на 2 дози в тенджера -напръскани с шепа вода и 2 лъжици сол, яко раздрусване на тенджерата-(за по-сигурно детенце отиде в банята) за около минута, после само измиване.
    Всички в тавата + 2 с.л. горчица, 2-3с.л. соев сос, 150мл. вино, 150мл. вода, 6-7 скилидки счукан чесън, 70-80мл. олио, 1 к.л. червен пипер, 1 к.л. черен пипер, 1 ч.л. самардала (или друга подправка, която обичаш, но у нас картофи без самардала не минават). Докато това се обърка, фурната е загряла. За 1 час вътре, като тавата я покрих с друга по-голяма, да влезе плътно отгоре. След този час се маха горната тава и трябва да има останал малко сос - оставя се да поизври още около 15-на минути, което позволява запичането им - отвън хващат коричка, отвътре се пухкави.
    Това е - изглежда дълго, но е страшно лесно, щом детето само ги направи

  2. #17

    Подразбиране

    pep-4o, благодаря!

  3. #18

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pep-4o
    Цитат Първоначално написано от Nana
    pep-4o,

    Как се правят тези "бейби-картофки" с пресни картофи?


    За 1 час вътре, като тавата я покрих с друга по-голяма, да влезе плътно отгоре. След този час се маха горната тава и трябва да има останал малко сос - оставя се да поизври още около 15-на минути, което позволява запичането им - отвън хващат коричка, отвътре се пухкави.


    То оспамихме темата ама...
    А дали няма да се получи този ефект / на задушаване / в кален гювеч , като под капака сложиш един лист фолио ?Парата така почти не излиза и става като херметическа съдинка. Аз така пека пълнена кокошка и става сочно . Освен това не миеш втора тава.

  4. #19

    Подразбиране

    о, става дори по-вкусно, ама не мога да дам на детето гювеча, че този ми е трети.
    И не слагай фолио, достатъчно е да сложиш тесто по краищата на гърнето и затвориш с капака. Така уплътнява идеално.

  5. #20

    Подразбиране

    Ама е по-лесно с фолио

  6. #21

    Подразбиране

    сигурно и по-чисто от стъргането на тестото, а

  7. #22

    Подразбиране

    как се прави торта "Гараш" :-)
    ______

  8. #23

    Подразбиране

    прочети тук, но няма картинка на Торта Гараш - рецептата е изпитана

    Ти докъде стигна с приготовленията

  9. #24

    Подразбиране

    mi napravih si mnogo ot ne6tata i na6te mnogo gi haresaha "!"
    ______

  10. #25

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pep-4o
    на 2 дози в тенджера -напръскани с шепа вода и 2 лъжици сол, яко раздрусване на тенджерата-(за по-сигурно детенце отиде в банята) за около минута, после само измиване.
    pep-4o, аз пък искам да ти благодаря за тая идея за белене на картофите, досега не се бях сещала. Тази вечер така ги обелих, много по-лесно отколкото един по един да си играеш! Винаги има човек какво ново да научи.

  11. #26

    Подразбиране

    momi4eta ................... vie poznavatate li se na jivo
    ?
    ?
    :O
    ______

  12. #27

    Подразбиране

    Поне аз не познавам другите на живо. В този форум няма никой от града, в който живея сега.

  13. #28

    Подразбиране

    Аз съм от скоро във форума и не се познавам с никого на живо
    Смятам в най-скоро време да си запозная с тайфата

  14. #29

    Подразбиране

    ok az poznavam morena s neq sme susedki



    ______

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от adi_loli
    ok az poznavam morena s neq sme susedki



    е, браво на теб

    защо направо не се допита до нея :: Та тя направо ще ти и покаже

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •