Страница 1 от 13 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 183
  1. #1

    Lightbulb Гоблените на Лора

    Здравейте,
    Бих искала да споделя и моите завършени гоблени, които като бройка (засега) не са впечатляващи, но ми донесоха много радост и удовлетворение да работя над тях
    cruzeiro@abv.bg

    Всичко е наред...

  2. #2

    Подразбиране

    Всичко започна през есента на 2014-та.

    (Е, трябва да спомена, че първият опит беше в училище, където си бях харесала една воденица и шиех много внимателно и старателно...оформяйки един прекрасен и ясно забележим и до днес ръб на прехода между две части от схемата. Майка ми довърши гоблена, а аз се оттеглих за известно време )

    И..след това скочих дълбоко направо в Блатото гоблена си го купих комплектован от една добра жена в магазинчето за гоблени. Впоследстие видях, че е разработка на Вилер - просто точно този техен пейзаж не ми беше познат дотогава...

    Така че стартирах с класика:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    cruzeiro@abv.bg

    Всичко е наред...

  3. #3

    Подразбиране

    След това като всеки уважаващ себе си гобленар уших гоблен с цветя - избрах си едни от любимите ми цветя:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    cruzeiro@abv.bg

    Всичко е наред...

  4. #4

    Подразбиране

    След като приключих с Момините сълзи в панер, дойде моментът да направя и гоблена, който подбрах за моя много добра приятелка... За целта бях избрала букетче теменужки на Риолис:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    cruzeiro@abv.bg

    Всичко е наред...

  5. #5

    Подразбиране

    Следващият поред бeше Romantic Day на Lanarte. Ето как започна всичко:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от Lora Kamenova : 25.01.2016 в 22:14.
    cruzeiro@abv.bg

    Всичко е наред...

  6. #6

    Подразбиране

    Междувременно наближиха коледните празници и затова наруших принципа си да не започвам нов гоблен преди да съм довършила текущия и изработих ето тези малки подаръчета за семейството ми:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    cruzeiro@abv.bg

    Всичко е наред...

  7. #7

    Подразбиране

    Втората част от подаръците:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    cruzeiro@abv.bg

    Всичко е наред...

  8. #8

    Подразбиране

    Преди малко повече от седмица завърших гоблена на Lanarte - първият ми гоблен на ленена неразграфена панама:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    cruzeiro@abv.bg

    Всичко е наред...

  9. #9

    Подразбиране

    И преди този подарък да замине по предназначение нека да ви го покажа рамкиран
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    cruzeiro@abv.bg

    Всичко е наред...

  10. #10

    Подразбиране

    И след като всеки нов комплект идва с нова игла...трябваше да си направя игленик
    Самият игленик ми е подарък и въпреки че е от серията Сотвори сама на Риолис на финалната права имах нужда от още един чифт ръце
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    cruzeiro@abv.bg

    Всичко е наред...

  11. #11

    Подразбиране

    Напред към новата задачка - отново на Риолис...и отново с вълнени конци Добре, че гобленчето е малко, че леко почвам да ги мразя тези конци
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    cruzeiro@abv.bg

    Всичко е наред...

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Lora Kamenova Виж мнение
    Напред към новата задачка - отново на Риолис...и отново с вълнени конци Добре, че гобленчето е малко, че леко почвам да ги мразя тези конци
    Смело напред към новата задачка с новия игленик,вече украсен....хубаво е да виждаме нови моделчета,благодаря!

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  13. #13

    Подразбиране

    Поздравления!Харесват ми.За около две години сте минали през гобленов бод,кръстат бод ,вълнени конци-като за начинаещ е супер.Продължавайте все така .

  14. #14

    Подразбиране

    Честито! Радвам се ,че опитвате от всичко в гобленарството.С всеки нов гоблен винаги се учи по нещо ново! Успех и напред!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Хубави неща сте избродирали. Душкова е права, че с всеки нов гоблен се учи по нещо ново. Ако не сте идвали на Национална гобленарска среща елате да видите какви красоти се показват. И ако не ви е хванала, там ще ви хване крастата.
    v_g_g@mail.bg

Страница 1 от 13 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •