Показване на 1 до 7 от 7
  1. #1

    Подразбиране Сиси и ламето

    Здравейте!

    Поръчах си гоблена Сиси. За съжаление в комплектовката ми липсват ключа и упътването. Ходих веднъж до магазина, но мъжът, който беше там не можа да ми каже нищо... Магазина не е в моя град и ми е малко трудно да ходя до там, докато "нацеля" някой, който знае. Стигнах до ламето и от там идва и въпросът ми - с колко нишки се шие? Самото чиле е от една по - дебела нишка, в която са вплетени/усукани много плътно три по - тънки. Ако шия с една, както върви в чилето, става малко грубичко. Ако издърпам две нишки те се разбридват, защото са много плътно усукани една в друга (не е като при останалите нишки). Как трябва да процедирам? Конците са DMC.

    Благодаря предварително!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Шие се по принцип с 2 нишки. За разбридането- не изтегляте , а отделяйте от дължината на конеца и срязвайте 2те нишки.

  3. #3

    Red face

    Цитат Първоначално написано от dushkova Виж мнение
    Шие се по принцип с 2 нишки. За разбридането- не изтегляте , а отделяйте от дължината на конеца и срязвайте 2те нишки.
    Благодаря! Сега сядам да пробвам.

  4. #4

    Подразбиране

    Отрежете си желаната дължина на конец от чилето и после си отделяте нишките . Останалото може да си сложите в пликче и от него продължавате до свършването на конеца .Дано да съм полезна .

  5. #5

    Подразбиране

    Ламето винаги ми е било кшмарно.От опит знам,че трябва да се използва по-къса нишка и когато се вдене в иглата да не се пречупва силно около ухото,защото се разваля и така нараства разхода на конеца.И се шие много бавно с ламената нишка.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  6. #6

    Подразбиране

    Може да опитате също бродиране с една нишка два пъти - четох го някъде по форума преди време. Аз пробвах, получава се - една идея по-лесно и съответно по-бавно. Вече си преценете как ще е най-удобно. Освен това промушване на иглата с конеца през салфетка, напоена с омекотител , също би улеснило процеса. Късият конец и непречупването около ухото са задължителни. Като заключение - ламето си е направо отвратително за работа, но пък е красиво и съответно, необходимо. Успех и преди всичко търпение!

  7. #7

    Подразбиране

    Реклама:
    Благодаря за съветите! Основния проблем за нишките го решихме. И аз доста четох относно начините на шиене и най - сполучливо ми се получи с един кат по - къс конец, като прекарвам по два пъти... по - бавно, но по - лесно за мен... Като цяло трябва голямо търпение с ламето.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •