Показване на 1 до 13 от 13
  1. #1

    Подразбиране Почивай в мир, Весе!

    Животът е твърде кратък и несправедлив! Каквото и да напиша, няма да се справя по-добре от Борислава Кузова!
    "Тя беше прекрасен човек. Познавах я само виртуално, но имах чувството, че ако седна с нея в кафене пред чаша студен чай или кафе, ще откараме с часове в приказки, надпреварвайки се, прекъсвайки се една друга, надприказвайки се през смях. Тя беше сладкодумна и обяснителна, и пояснителна, и възторжена, и с чувство за хумор, и с много, ама много обаяние на един бъбрив човек, който обича да се смее и да се наслаждава на живота. Всичко това прозираше дори под плоските черни букви на бял фон, защото я познавах само виртуално.
    В същото време тя носеше своите отговорности. Да, тя беше отговорен човек и ходеше на работа дори и болна. Тя беше също така безкомпромисна към глупостта, към безхаберието, към лицемерието. И го показваше с всичките си коментари, с непримиримостта си към ставащото в България, особено към съсипията в образованието.
    Тя беше Учител. Обичан Учител. Тя също така имаше голямо, щедро сърце. Раздаде се за друг Учител, като направи кампания в една от гобленарските групи за събиране на средства за лечението на своя приятелка и колежка, която трансплантираха в чужбина. Продаде за каузата своите запаси от гоблени – ония, от тайния шкаф, дето всяка гобленарка къта за черни дни. Колко сме се смели на нейния таен шкаф... Продаде гоблените си с щедрост, за да дари надежда и не съжали нито за момент.
    Радваше се на новия си дом и споделяше радостта си без страх от завист и зли очи – защото се беше борила за дома си, беше работила честно, беше го изстрадала. И аз споделях нейната радост, радвах се за нея.
    Тя беше гобленарка. Претворяваше с ръцете си красотата, която носеше в себе си.
    Имаше мнение, идеи, цели, мечти, желания. Като всички нас.
    Тя беше всичко това и много, много повече. Но аз съжалявам, че не я познавах по-добре и още повече съжалявам, че няма да имам възможност да се надприказвам с нея в онова лелеяно дълго петчасово кафене. Да говорим, докато не ни изгонят и да се преместим на пейката в парка, за да говорим още.
    Не й се обадих в последните дни, макар да знаех, че е в болница. Не вярвах, че е нещо сериозно. Грях ми е. Прости ми, Звездице, където и да си.
    Днес почина Весела Караджова. Човек.
    Бог да я прости."

  2. #2

    Подразбиране

    Зная, че всички ще прочетат във фейсбук, но реших да пиша тук, защото Веси държеше на форума....кроеше планове за Националната среща... А и всички ние повече или по-малко я познавахме благодарение на форума.

  3. #3

  4. #4

    Подразбиране

    Съболезнования към нейните близки ! Нека почива в мир!

  5. #5

    Подразбиране

    Бог да я прости

  6. #6

    Подразбиране

    Почивай в мир, Веселушке!
    Щастието е единственото нещо, което човек може да раздава без да притежава.
    nimate@abv.bg
    http://www.snimka.bg/?profile,albums
    http://sports.mymall.bg/index.php?ref=43180

  7. #7

    Подразбиране

    Почивай в мир,Веси!

  8. #8

    Подразбиране

    Благодарение на форума имах честта да познавам лично Весела Караджова. Загубихме един разкошен човек.
    Почивай в мир, слънчице !!!!

  9. #9

  10. #10

    Подразбиране

    Почивай в мир, Веси! Ти направи страшно много за кампанията на нашата Люси, а в същото време и ти си имала сериозни проблеми....много, много ми е мъчно за теб!

  11. #11

    Подразбиране

    Колко тъжно...Нека почива в мир!

  12. #12

    Подразбиране

    Светлина по пътя на душата и'!

  13. #13

    Подразбиране

    Реклама:
    Царство ти небесно Веси ! Почивай в мир!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •