Показване на 1 до 15 от 16

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Здравейте,привлече ме заглавието,защото и аз искам отдавна да си направя Северното сияние.Кажете по-добре на коя фирма сте го купили,защото има доста разработки.Аз предпочитам да си го направя на кръстче и не знам дали ще съм полезна,но относно контура-май всеки си го прави по своему.Аз предпочитам да го правя успоредно с бродирането,макар да не знам дали е така най-правилно,но поне не досажда.Контурът всъщност се казва Бод зад игла и е много лесен ако се спазва схемата на производителя.Забожда се иглата в точка 1 и отива в точка 3 напред,а когато се връщаш за начало отиваш в точка 2.Ако си начертаете 3 точки в права линия,ще ме разберете.Успехи ви желая,може и да ни показвате как става,ще е интересно!

  2. #2

    Подразбиране

    Благодаря за съвета. Гоблена го поръчах онлайн от гобленарска къща "Румина". Много е красив, но се оказа и труден. Но аз и исках вече нещо по сложно, но се оказах неподготвана за него. Има също още един глупав въпрос. Всеки конец е в отделно пликче и съответно на пликчето си пише колко нишки от конеца да се използват, има комбинации от два цвята в пликче и за тях също си има оказание по една нишка от цвят. До тук добре. Но в едно пликче имам два различни цвята с два различни символа и пише шие се по една нишка от цвят. Аз виждам, че двата цвята са различни, но на самото чиле на конеца не пише кой цвят на кой символ отговаря. На схемата всеки от символите го има по-отделно. И сега не разбирам - стигам до един от двата символа и използвам и двата цвята ли? Май не го обясних ясно.
    Редактирано от ЗорницаД : 30.09.2016 в 14:27.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •