Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 16
  1. #1

    Подразбиране Северно сияние

    Здравийте дами,

    аз съм нова тук и искам да питам някоя от вас шила ли е Северно сияние.Имам ушити няколко гоблена с гобленов бод и 1 към 4. Реших, че съм готова за нещо по сложно и си купих Северно сияние. Но се оказа доста по-сложно. Основно се шие с гобленов бод, но има възлест бод, прав бод и контур. Видях как се шие възлест бод / надявам се това да е френски възел/, ще се справя и с правия бод, но контура ми се вижда много сложен. Моля за помощ. Как се шие контур? На схемата контура е ясно изразен, но не съм сигурна, че разбирам точно - около основния бод се шие контура така ли е? Първо контура ли се шие и в него основния бод или обратното? Относно възлестия бод на схемата е поставен между основните / правят се звезди с него/ и тук първо ушивам основния бод и следтова между тях правя възлестия.
    Стана малко объркано, но ще съм ви много благодарна ако ми дадете съвети как де се справя.

  2. #2

    Подразбиране

    Здравейте,привлече ме заглавието,защото и аз искам отдавна да си направя Северното сияние.Кажете по-добре на коя фирма сте го купили,защото има доста разработки.Аз предпочитам да си го направя на кръстче и не знам дали ще съм полезна,но относно контура-май всеки си го прави по своему.Аз предпочитам да го правя успоредно с бродирането,макар да не знам дали е така най-правилно,но поне не досажда.Контурът всъщност се казва Бод зад игла и е много лесен ако се спазва схемата на производителя.Забожда се иглата в точка 1 и отива в точка 3 напред,а когато се връщаш за начало отиваш в точка 2.Ако си начертаете 3 точки в права линия,ще ме разберете.Успехи ви желая,може и да ни показвате как става,ще е интересно!

  3. #3

    Подразбиране

    Благодаря за съвета. Гоблена го поръчах онлайн от гобленарска къща "Румина". Много е красив, но се оказа и труден. Но аз и исках вече нещо по сложно, но се оказах неподготвана за него. Има също още един глупав въпрос. Всеки конец е в отделно пликче и съответно на пликчето си пише колко нишки от конеца да се използват, има комбинации от два цвята в пликче и за тях също си има оказание по една нишка от цвят. До тук добре. Но в едно пликче имам два различни цвята с два различни символа и пише шие се по една нишка от цвят. Аз виждам, че двата цвята са различни, но на самото чиле на конеца не пише кой цвят на кой символ отговаря. На схемата всеки от символите го има по-отделно. И сега не разбирам - стигам до един от двата символа и използвам и двата цвята ли? Май не го обясних ясно.
    Редактирано от ЗорницаД : 30.09.2016 в 15:27.

  4. #4

    Подразбиране

    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=8337
    Здравейте, в тази тема е обсъждан гоблена "Северно сияние", но на фирма Dimension - оригинал

  5. #5

    Подразбиране

    Сложете тук ключа на гоблена. Всяка фирма си прави ключ и по него трябва да се ориентирате.
    Ще се опитваме да помагаме, не се притеснявайте да питате.

  6. #6

    Подразбиране

    IMG_20160929_190451.jpg
    Здравейте, това е схемата на гоблена, но за съжаление на нея има само символите на конците.

  7. #7

    Подразбиране

    IMG_20160929_190805.jpg
    Това са конците, за които писах, че немога да се ориентирам как да шия с тях

  8. #8

    Подразбиране

    Съжалявам, че задавам глупави въпроси, но до сега съм шила само гобленов бод. Сега са уча с по-сложни гоблени

  9. #9

    Подразбиране

    Здравейте,въпросите не са глупави,но не се разбира точно дали схемата е за бод кръстче или за гобленов бод.Ако е на кръстче,напълно е възможно с единия символ да е кръст,а с другия символ полукръст,проверете дали не е така.

  10. #10

    Подразбиране

    С гобленов бод е целият гоблен. Има конци, на които е написано, че с тях се прави възлест бод или прав бод.

  11. #11

    Подразбиране

    ....На картинката виждам,че се взема по един конец от двата символа,но не виждам тогава третия,дето би трябвало да се бродира.Най-добре позвънете на производителя,питайте какво са имали предвид.

  12. #12

    Подразбиране

    И аз съм на мнение да се свържете с фирмата и да ги помолите за ключе на гоблена. Доколкото си спомням този гоблен е с различни бодове.

  13. #13

    Подразбиране

    За съжаление така се получава с крадени модели.Оригинала е на Дименшън и е с кръстче,полукръст, контур и френски възли.Явно фирмата не е доизпипала нещата.Според мен тези мартеници са с различен знак, защото и начина на изпълнение трябва да е различен.
    Що се отнася до контура, той се шие след като е избродирано всичко около него.Може паралелно, а може и след като се избродира целия гоблен.
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  14. #14

    Подразбиране

    Здравейте! Благодаря за отговорите. Свързах се с фирмата от която го купих и получих отговор на всичките си въпроси. Сега ми остава да се справя и да видя какво ще се получи. Надявам се, че въпреки, че модела е краден /както казахте/ да стане красив гоблен.
    Редактирано от ЗорницаД : 04.10.2016 в 14:22.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравейте. Съжалявам, че сега обърнах внимание на темата. Това Северно сияние на Дименшънс го уших, оригинална комплектовка. Ако желаете мога да помогна със схема и ключ.
    v_g_g@mail.bg

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •