Показване на 1 до 3 от 3
  1. #1

    Question За броя на нишките на конеца

    Здравейте, момичета (и момчета, ако има такива J).

    Аз съм една начинаеща гобленарка, която се сблъска с първия си сериозен проблем. Моля, не ми се смейте много

    В инструкциите към моето гобленче пише, че трябва да шия гобленовия бод с 3 нишки.
    Аз обаче, понеже съм невежа, го започнах с всичките 6 нишки на конеца...
    Ясни са ми две неща:
    1. ще си го доушия така, както съм го започнала, понеже вече напреднах доста;
    2. конците вероятно няма да ми стигнат.
    Първото мога да го приема, харесва си ми и така, а вторият проблем е лесно решим - конци се продават.

    Питането ми е друго:
    Опитах се - след като разбрах, че съм сгрешила - да ушия няколко реда с по няколко бода с конец с 3 нишки. Представях си как ще изглежда много по-добре от вече ушитото и колко много ще ме е яд. Резултатът обаче никак не ми хареса - много рехав бод, под който прозира панамата (конците са DMC, ако това има значение).
    Как е редно да постъпвам по принцип - когато пише 3 нишки, задължително ли да следвам тази инструкция, даже да не ми хареса резултатът или да си шия както ми е кеф?
    Има ли някакви рискове, когато се шие с 6 нишки, освен евентуалният недостиг на конци - да стане твърде сбито, да се деформира панамата или нещо друго?

    Моля да бъдете снизходителни към невежата

    Благодаря на всички за отговорите и добре заварили първия ми пост тук :P

  2. #2

    Подразбиране

    По принцип трябва да се спазва инструкцията на производителя.Има гоблени,които дизайнера е предвидил отделни участъци да се бродират даже и с една нишка.Стига се и до 6.Тук е добре, че конците са ДМС и могат да се набавят, но има комплектовки с Мадейра (не се предлагат навсякъде), конци на Дименшън (няма ги на нашия пазар) .
    Сега си довършете гоблена така, но за следващите спазвайте изискванията.Що се отнася до прозирането след изпиране панамата се свива и всичко си идва на мястото
    Успех в начинанието!
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  3. #3

    Подразбиране

    Реклама:
    Много Ви благодаря за тази информация, Светла. Ще я имам предвид занапред.

    А сега продължавам да дерзая

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •