Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 20
  1. #1

    Exclamation Препоръки относно конкурсите

    Не намерих подходящо място и за това реших да открия нова тема. Ако модераторът реши,че не е нужна, нека да я изтрие.

    И така- обявени са новите конкурси. И започва едно лудо търсене на гоблен,схеми, панами, конци и други материали, и това при положение,че само преди няколко сме имали шанса да си купим от щандовете на нац.среща. Е, как да купим предварително,след като не знаем какво ще ни трябва.
    Обръщам се към момичетата водещи конкурсите. Моля, ако не представлява трудност за вас, обявявайте темата за следващия конкурс веднага, след като започне гласуването на текущия конкурс. Така ще имаме възможност месец преди националната среща да решим дали ще участваме и с какво, а на нац.среща може и да си изберем гоблен за участие или нужните материали.
    Нека и други да си кажат мнението относно този въпрос.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  2. #2

    Подразбиране

    И аз съм на същото мнение.На срещата всичко ни беше под ръка и имаше избор на доста неща!

  3. #3

    Подразбиране

    Не мисля че е нуждо това предварително,но ще се съобразя до някъде с мнението на всеки!
    Стига де,все едно има само един магазин,и от другаде не можем да си купим нещата..
    по щандовете имаше ли специални конци за примитиви? Нямаше....

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  4. #4

    Подразбиране

    Миналата година обявих темата на конкурса преди почивката, за да могат участниците да се възползват от щандовете.В конкурса взеха участие с предлаганите гоблени само двама.Изводите оставям за вас
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от manka Виж мнение
    Не мисля че е нуждо това предварително,но ще се съобразя до някъде с мнението на всеки!
    Стига де,все едно има само един магазин,и от другаде не можем да си купим нещата..
    по щандовете имаше ли специални конци за примитиви? Нямаше....
    Напротив ,имаше . Имаше поне няколко вида лен , конци дмц имаше и достатъчно меланжи.. Примитивите не са само ръчно багрени конци.. Специално за този конкурс имаше достатъчно неща.. А специално лен има в малко магазини . Естествено е хората да искат да си изберат на живо.. Като гледам в списъка почти всички си купиха лен от Плевен..

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от doris Виж мнение
    Напротив ,имаше . Имаше поне няколко вида лен , конци дмц имаше и достатъчно меланжи.. Примитивите не са само ръчно багрени конци.. Специално за този конкурс имаше достатъчно неща.. А специално лен има в малко магазини . Естествено е хората да искат да си изберат на живо.. Като гледам в списъка почти всички си купиха лен от Плевен..
    Доре, ти самата знаеш, че идеята за този конкурс възникна абсолютно спонтанно след възникналите дебати. Беше невъзможно да бъде обявен предварително.

  7. #7

    Подразбиране

    Валя, моето предложение е за следващите конкурси. За тези вече е късно. И нямам предвид само конкурса за примитивите, а по принцип. Също и за другия конкурс, някои можеха да си закупят гоблен, ако знаеха темата.
    И при мен възникна спонтанно тази идея, след като започнах да си набавям материали за примитива. Имам лен, да, но се оказа недостатъчен, а ако знаех, още в Плевен щях да си купя.
    И да не ме разберете неправилно, не ви упреквам, само правя предложение, което трябваше да направя на срещата, но не се сетих тогава. Самата аз, когато водех конкурса държах в тайна темата за следващия конкурс и сега го отчитам като грешка.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  8. #8

    Подразбиране

    Внезапно , колко да е внезапно ?! В края на "дебата" . Както всяка година. Просто чуват , кото стоят близо.

  9. #9

    Подразбиране

    Ще имам предвид казаното до тук и за другия (ако организирам) конкурс ще обявя темата предварително.Единственото ми притеснение, че може да има и некоректни участници,които да започнат по-рано ,преди пускане на тема ,да си правят снимки на етапи и после с колаж да ги представят.
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  10. #10

    Подразбиране

    Като се има предвид, че не съм имала никакво намерение да правя конкурс във форума, за мен е внезапно. Освен това, нямах никаква представа, каква ще е концепцията за "явен" конкурс и в главата ми беше огромна каша. Същата, на която съм подложена в момента, двеста съобщения в минута, издирвам схеми и най-вече отговарям на вечния въпрос "Това примитив ли е? "Ако съм виновна, че след края на дебата, в рамките на 30 минути не се сетих да обявя нещо, в което не бях никак сигурна, приемам.

  11. #11

    Подразбиране

    Аз съм напълно съгласна с Ния. Хубаво е да се да се огледа какво се продава, какво имаме в запаси, ако трябва нещо да се докупува. А и ако не се вписваш в размера да се търси друго. И не само за присъстващите на националната и за тези които не са ходили.

  12. #12

    Подразбиране

    Валя и Светла, не приемайте като нападки казаното от момичетата. Не ви обвиняваме в нищо. Просто до сега такава беше процедурата. Но нищо не пречи да се променят някои неща.
    Колкото до опасенията на Светлето относно злоупотребите, ами, който изпраща снимки от етап направен с колаж с табелката с кодовото име веднага отпада от конкурса. Пък и каква е гаранцията,че като е започнал предварително да си шие гоблена ще успее да се запише със същия гоблен, може някой друг да го изпревари.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  13. #13

    Подразбиране

    Злоупотреба винаги може да има - било в размера или че е започнал по рано. Това е до самия човек. В крайна сметка се разчита на честната дума на участника. Затова организаторите нямат вина.

  14. #14

    Подразбиране

    И да и не по темата. Първо няма как, според мен да се подготвим абсолютно в момента от щандовете на место. Спомена се вече че няма гаранция, че гоблена, който си закупим ще може да участваме с него. Може някой да ни изпревари. Относно лена (например), да ,прекрасно е, че може да се види на живо, но има и опция оглеждаш, набелязваш и като се обяви темата и имаме уточнено участие с даден модел какъв е проблема да се поръча?Момичетата изпращат пратката. Относно злоупотреите също съм съгласна. Всеки може да злоупотреби. Въпрос на морал ! Според мен така си е добре, както е до сега.Това е моето мнение

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз съм далеч от препирните,който ме познава...Относно злоупотреби...предложението ми е да се изпрати първи етап с кодовата дума от няколко първоначални реда за да се види,че сега се започва.Има хора,които са направили една четвърт от гоблена и едва тогава пускат етап с процеса...Така не става много ясно дали не са го имали започнат до тук от предиИмам няколко предложения и за следващи теми:Натюрморти,Култура на народите,Репродукции на известни художници,Български художници и техни произведения и много други разнообразни теми.Може и видове техники-да научим нещо ново-да са с включени мъниста,ленти,нещо по-разнообразно и необичайно,блекуърк-ако го произнасям правилно-да научим нещо ново от Десетгодишното общуване!Приветствам конкурса за примитив,съжалявам,че няма да взема участие,много дини ще ми станат под една мишница,за следващия оставам!

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •