Аз се записвам с нещо по старо , но много харесвам руските класици и тази картина ми е от детските спомени и пак БЛАГОДАРЕНИЕ НА СВЕТЛА ПЕТРОВА ще си сбъдна още една гобленарска мечта , да си претворя в гоблен любима картина


Иван Шишкин
Горски герой-художник", "цар на гората" - това е начинът, по който съвременници наричат ​​Иван Шишкин. Той обикалял широко в Русия, пеейки величествената красота на природата си в картините си, които днес са известни на всички.

Картината която най много ми харесва от неговите 318268-ddbef-109547102-m750x740-u9a389.jpg
нарисувана през 1889 г.
Картината детайлно предава състоянието на природата, видяно от художника на остров Городомля в езерото Селигер. Картината изобразява борова гора, осветена от изгряващото слънце. Централно място в композицията заема пречупено дърво, около което играят четири мечета. Животните са показани в различни пози на игра. Шишкин рисува дърветата с голямо внимание към детайла; внимателно предава играта на светлината в короните и стволовете на борове Усеща се дълбочината на доловете, мощта на вековните дървета, слънчевата светлина сякаш наднича срамежливо в тази гъста гора. Забавляващите се малки мечета чувстват настъпването на утрото.
Картината се намира в Третяковската галерия


и гобленът ще е на Luca-S , „Утро в боровата гора“ 380х250 бода кръсче

318268-9dc39-100416052-m750x740-u4d06d.jpg