Страница 2 от 28 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 412
  1. #16

    Подразбиране

    Моето участие е с "Lady and Unicorn", дизайн на Thea Gouverner, размер 60/84 см.
    2021.jpg
    Този дизайн е мотив от гоблена "Sight", част от шесте гоблена, изтъкани във Фландрия от вълна и коприна, по картини, нарисувани в Париж, около 1500 година. Гоблените са открити от писателя Проспер Мериме в стар замък, в лошо състояние, изложени на влага и мухъл. През 1863 година са преместени в Musee de Cluny, където са възстановени в предишния си вид.Художникът е неизвестен, но през годините изследователи са направили множество проучвания и сравнения с фрагменти и характерен почерк на различни автори. 90 % авторството на картините се приписва на Jean Bourdichon.
    Комплектът днес е изложен в националния музей Mounege / бивш Musee de Cluny/ .
    sight-largejpg.jpg

    Lady_and_the_Unicorn_1.jpg
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #17

    Подразбиране

    записвам се с "Ръченица" на Иван Мърквичка

    Ivan_Mrkvička_-_Rachenitsa.jpg

    Ръченица – 1894 г. е най-известната картина на Мърквичка. Битовата сцена е в кръчма в с. Бистрица. Танцуващият в центъра е Джеймс Баучер, балкански кореспондент за британския всекидневник „Таймс“, приятел на художника.

  3. #18

    Подразбиране

    Бързам, бързам да се запиша с една картина на Виктория Стоянова. Тази година съм решила да избера и подкрепя българското. Български художник, българска фирма и българска изработка (от мен). Не съм имала порив да ушия икона до сега, но след отшива на тази се влюбих, а темата на конкурса ми дойде направо в целта.
    Виктория Стоянова е един от най-атрактивните съвременни български художници с многобройни почитатели, 32 изложби в България, Гърция, Италия, Франция и Англия. Занимава се със живопис от 16 г. Носител е на престижни награди на международни конкурси в Москва и Оксфорд. Философията на водата, мъдростта на природата и личната й вяра са нейните любими теми.
    16032016115344.jpg
    Редактирано от Tonito : 08.10.2018 в 21:19. Причина: допълване

  4. #19

    Подразбиране

    Записвам се с картина на Томас Кинкейд "Есен в рая"
    000.png

  5. #20

    Подразбиране

    Записвам се с картина на Грег Олсън - Precious In His Sight .
    015095995800f0f949e51439c59a.jpg

    Грег Олсън е роден в Idaho Falls щат Idaho. Израснал е в семейство с пет деца, като той е бил най-големия брат. Родителите му са подържали неговата любов към изкуството, и са го насърчавали да развива художествените си способности. След завършване на средното си образование продължава да учи в университета в Юта изкуство. Там среща своята съпруга, с която също имат пет деца.
    "От най-ранна детска възраст винаги са ме очаровали картини , които създават настроение, емоция и атмосфера, особено картините , които ме пренасят далеко в моята памет. Моите картини са чувства и преживявания със семейството и с приятелите, наедно с духовните аспекти на моя живот. Надявам се че в тези изображения ще намерите нещо познато, нещо, което ще резонира, и ще ви напомня кое е най-важното във вашия живот." Грег Олсън

    Разработката по картината е комплект на Дименшънс.

  6. #21

    Подразбиране

    edouard_leon_cortes_e1004_place_du_theatre_de_la_comedie_francaise_wm_small.jpg *Нощен Париж * /Площадът пред комедийния френски театър/


    Едуард Леон Кортез 1882-1969г.
    Роден в семейство на художници и от малък рисува със собствен стил и почерк.
    Наричат го "Парижкият поет на живописта", поради разнообразните му парижки пейзажи в различни метеорологични и нощни условия.

    Картината се намира в частна колекция, а гобленът един ден ще бъде на стената вкъщи☺
    Размер 320-240, "Гобленсет"
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от diana karagiozova : 29.10.2018 в 10:47.

  7. #22

    Подразбиране

    Аз се записвам с нещо по старо , но много харесвам руските класици и тази картина ми е от детските спомени и пак БЛАГОДАРЕНИЕ НА СВЕТЛА ПЕТРОВА ще си сбъдна още една гобленарска мечта , да си претворя в гоблен любима картина


    Иван Шишкин
    Горски герой-художник", "цар на гората" - това е начинът, по който съвременници наричат ​​Иван Шишкин. Той обикалял широко в Русия, пеейки величествената красота на природата си в картините си, които днес са известни на всички.

    Картината която най много ми харесва от неговите 318268-ddbef-109547102-m750x740-u9a389.jpg
    нарисувана през 1889 г.
    Картината детайлно предава състоянието на природата, видяно от художника на остров Городомля в езерото Селигер. Картината изобразява борова гора, осветена от изгряващото слънце. Централно място в композицията заема пречупено дърво, около което играят четири мечета. Животните са показани в различни пози на игра. Шишкин рисува дърветата с голямо внимание към детайла; внимателно предава играта на светлината в короните и стволовете на борове Усеща се дълбочината на доловете, мощта на вековните дървета, слънчевата светлина сякаш наднича срамежливо в тази гъста гора. Забавляващите се малки мечета чувстват настъпването на утрото.
    Картината се намира в Третяковската галерия


    и гобленът ще е на Luca-S , „Утро в боровата гора“ 380х250 бода кръсче

    318268-9dc39-100416052-m750x740-u4d06d.jpg

  8. #23

    Подразбиране

    Моят избор е по картина на Trish Biddle-"Вечерно танго",разработка на фирма РТО,размер 27х33см.
    ,
    Редактирано от ksenitka : 08.10.2018 в 13:41.

  9. #24

    Подразбиране

    1d7947b882a0d62a5f6c03f08aa81d4f--pre-raphaelite-paintings-beautiful-paintings.jpg Записвам се с гоблена на Есте Roman Boat Race от художника Едуард Джон Пойнтер . Сър Едуард Джон Пойнтер е английски художник , дизайнер и сценарист, който е председател на Кралската академия .Той е известен с големите си исторически картини като Израел в Египет (1867 г., Guildhall Art Gallery , Лондон), следван от Св. Георги за Англия (1869), мозайка за централното лоби на двореца Уестминстър , изобразяваща Св. Георги Драконът . [1] Посещение на цар Саба (1871-75) и цар Соломон (1890г.)/36 на 50кв.187цв.92 чисти и 95 бленди.
    Редактирано от Fengaraki : 08.10.2018 в 14:10.

  10. #25

    Подразбиране

    Елоиз Хариет Станърд (1829-1915) е британски художник от 19-ти век.Тя е една от само две забележителни жени-художници, асоциирани с Norwich School , първото провинциално артистично движение на Великобритания.

    Преобърната кошница с малини, бяла френско грозде и рози (1882 г.)



    Размери 29/25 см 250/210 бода
    Редактирано от carra25 : 08.10.2018 в 20:58.

  11. #26

    Подразбиране

    Моят избор е
    "Натюррморт със сливи" по картина на немската хужожничка Емили Прейер/1849-1930/.

  12. #27

    Подразбиране

    И аз да се включа с картина на Кристиан ван Пол (14 март 1752 - 21 май 1813 г.) - художник на цветя от Северна Холандия .
    20180926_105742.jpg
    Гобленът е с размери 200/267 знака, ще бъде изпълнен на 20 каунт с бод кръстче.
    ssgjS1TXRDI.jpg

  13. #28

    Подразбиране

    2784194-mm-010-na-zakate-morskie-motivi.jpg Включвам се с картинатана Леонид Афремов -На закате. Дизайн на Золотое руно. 16 каунт,55 цв.30/31 см. Искам само да добавя към информацията ,че той е ученик на Марк Шагал!
    Редактирано от rossi369 : 08.10.2018 в 14:54.

  14. #29

    Подразбиране

    Записвам се с Мона Лиза на Леонардо да Винчи. Размерът 400-621 бод полукръст, 25 каунт панама ( Бързта игла) ме вдъхнови

    Мона Лиза
    Mona Lisa, by Leonardo da Vinci, from C2RMF retouched.jpg
    Леонардо да Винчи
    Година между 1503–1507
    Техника масло върху дъска от топола
    Размери 77 × 53 cm
    Изложена Лувър, Париж
    Мона Лиза в Общомедия
    Мона Лиза или La Gioconda, Джокондата - "веселата жена" е картина, нарисувана с маслени бои върху дъска от топола през 16 век от Леонардо да Винчи и е една от най-известните картини в западната история на изкуството; малко други картини са толкова известни и репродуцирани. Картината е собственост на френското правителство и се съхранява в Лувъра в Париж.
    Редактирано от muchinova : 08.10.2018 в 17:07.
    muchinova_1968@abv.bg

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    "Тя спи"/"She sleeps"/, по картина на Stephanie Pui-Mun Law. Тя е американски художник и илюстратор. Размер - 400 х 400.

Страница 2 от 28 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •