Страница 4 от 28 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 412
  1. #46

    Подразбиране

    Време е за излагане,дълги години не съм го правила та.....Запис и от мен,с този Dimensions
    Calma del crepusculo 40x27 cm по картината на Darrell Bush

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  2. #47

    Подразбиране

    36914206_1978549805509029_1594245066606510080_n.jpg gustav-klimt--woman-with-fan-400x400.jpg
    Урааа, записвам се и аз, бързам, докато някой не ми е взел любимия гоблен Риолис :-) . "Жена с ветрило" по Густав Климт !
    Австрийският символист Густав Климт е второто от седемте артистични деца в семейството на Ернст Климт и Анна Фишер. Роден е през 1862 г. в градче близо до Виена, а артистичната среда у дома изиграва определяща роля в развитието на Густав. Майка му е музикант, а баща му гравьор.
    Поради икономическата криза семейството живее много бедно и често се мести. Момчето напуска училище още на 14 години, а по-късно го записват във Виенската школа по изкуства и занаяти, където преминава курс за архитектурен художник. Артистичните му способности са забелязани още тогава и учителите на Климт го насърчават да ги развива. Още ученик той започва да печели малка дневна комисионна, с която подпомага семейството си.
    Поради изключителния си талант Густав започва да получава поръчки за рисуване на интериорни стенописи, както и тавани в големи обществени сгради. тогава е направена и неговата забележителна серия „Алегории и емблеми“. През 1888 г. Густав получава златен орден за заслуги от австрийския император Франц Йозеф I, присъден за принос към изкуството. По-късно го правят и почетен член на Университетите в Мюнхен и Виена. През 1892 г. се случват две злощастни събития – от този свят си отиват бащата и брата на Густав – Ернст. Художника поема финансовата грижа за двете осиротели семейства. Двойната трагедия засяга изкуството на Густав и той започва да оформя свой собствен стил.
    В началото на 90-те години на XIX век художника среща своята муза и бъдеща съпруга Емили. Тогава той претърпява сериозна трансформация. Летата си прекарва на езерото Атерзее, в близост до Залцбург, като компанията на неговата Емили му помага да направи някои от най-завладяващите си и абстрактни пейзажи в кариерата си. Той отхвърля традиционните правила за перспективата, слива предния и заден план в едно, като го насища с цветове и форми.
    Освен с пейзажите си, Климт е известен с удивителните си портрети на различни дами. Неговата творческа натура и мнението му, че „Изкуството е еротика…“ показват и отношението му към нежния пол. Въпреки че е изключително дискретен, Густав има повече от 14 деца.
    Редактирано от ilign : 09.10.2018 в 00:20.

  3. #48

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Бъни Виж мнение
    Записвам се с Дименшънс 35213 Balloon Glow 40.6 - 30.40 Аида 18 художничка Nicky Boehme
    43450435_737464306599498_5610999937543176192_n.jpgc28a931ad9c167f1eea814291569b82c.jpg

  4. #49

    Подразбиране

    Японска градина- по картина на художника Sung Kim

  5. #50

    Подразбиране

    Записвам се с гоблен по картината на Thomas Kinkade Cobblestone Bridge. Гобленът е разработка на Гобленсет и е с размери 420 на 270 бода, панама 20к 1:1.2717832-993-zimnii-zakat.jpg
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от ltkrasteva : 20.10.2018 в 23:39.

  6. #51

    Подразбиране

    Записвам се с "Утринна тишина" по картина на творческия дует Андрей Беличенко и Мария Бухтиярова.
    Комплект на Нова слобода.

    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  7. #52

    Подразбиране

    CW00082lg.jpg Charles Wisocky -американски художник-примитивист .Роден през 1928 г. в Детройт, от полски произход. Неговите постери ,пъзели ,календари са много популярни в Америка. Любител на мяукащите създания. Картината му Federick the litherate е една от най-харесваните. Умира през 2002г.

    Dimensions-Counted-Cross-Stitch-Kit-Frederick-The-Literate.jpg Дизайнът на Dimensions за мен се явява продължение на любимата ми тема " Литературата в гоблените ".Нов комплект, Аида 14каунт,черна, 41х38см.
    Записвам се с " Фредерик литератор" .

  8. #53

    Подразбиране

    "Африканка " по картина на Виктория Стоянова. 07032017095202.jpg

  9. #54

    Подразбиране Айде от мене да мине правя запис .На много мой любим художник Фабиан Перез ,"Танго "

    48_fabian-perez.jpg
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от jenikuz : 09.10.2018 в 16:14. Причина: 300/ 220 .Разработка на Бозена .Ще го боцкам на конгресчето

  10. #55

    Подразбиране

    Дооообреее! Опитах се да запазя самообладание и да НЕ се записвам тази година за конкурсите, но... сърце не трае. Така че - записвам се с "Trenul vietii" на Гобленсет, размери 30см. х 22см., по картина на Стив Ханкс.
    Стив Ханкс е роден в Сан Диего, Калифорния през 1949г. Той създава свой собствен стил, докато експериментира с много различни техники на рисуване. Неговите картини са не просто портрети, а наистина сложно изградени композиции, в които детайлите играят важна роля.
    Художникът съвсем заслужено е признат от изкуствоведите за един от най-добрите съвременни акварелисти. Детайлите, цветовете и еротичната чувственост в неговите творби са наистина поразяващи. Самият Ханкс определя стила си като “емоционален реализъм”. В много от картините си той дори не показва лицата на своите модели, като с това предизвиква въображението на зрителите. “Емоция – това е което изобразявам. Реализъм – това е как го правя. Старая се да бъда много отговорен и добавям в творбите си положителните образи от нашия свят. Искрено се надявам моята работа да дарява на всеки усещането за уют, удоволствие и разбиране на живота.produse_1eb678b551d16800517de6af53ae7c60.jpg Steve-Hanks-Leaving-in-the-Rain.jpg

  11. #56

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от eva86 Виж мнение
    Дооообреее! Опитах се да запазя самообладание и да НЕ се записвам тази година за конкурсите, но... сърце не трае. Така че - записвам се с "Trenul vietii" на Гобленсет, размери 30см. х 22см., по картина на Стив Ханкс.
    Стив Ханкс е роден в Сан Диего, Калифорния през 1949г. Той създава свой собствен стил, докато експериментира с много различни техники на рисуване. Неговите картини са не просто портрети, а наистина сложно изградени композиции, в които детайлите играят важна роля.
    produse_1eb678b551d16800517de6af53ae7c60.jpg Steve-Hanks-Leaving-in-the-Rain.jpg
    Оооо, специално този ще го следя, че от години му се каня.

  12. #57

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Tonito Виж мнение
    Бързам, бързам да се запиша с една картина на Виктория Стоянова. Тази година съм решила да избера и подкрепя българското. Български художник, българска фирма и българска изработка (от мен). Не съм имала порив да ушия икона до сега, но след отшива на тази се влюбих, а темата на конкурса ми дойде направо в целта.
    Виктория Стоянова е един от най-атрактивните съвременни български художници с многобройни почитатели, 32 изложби в България, Гърция, Италия, Франция и Англия. Занимава се със живопис от 16 г. Носител е на престижни награди на международни конкурси в Москва и Оксфорд. Философията на водата, мъдростта на природата и личната й вяра са нейните любими теми.
    Прикачен файл 183652
    Успех в конкурса. Запознах се с Виктория на изложба на Росен в Пловдив. Имах чувството, че се познаваме от сто години!
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  13. #58

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от maleks Виж мнение
    Успех в конкурса. Запознах се с Виктория на изложба на Росен в Пловдив. Имах чувството, че се познаваме от сто години!
    Благодаря! Не се и съмнявам, че така е станало. Вярвам че човек с толкова красота която извира от душата и ръцете е Човек. Късметлийка сте, дано и аз имам този шанс.
    Редактирано от Tonito : 09.10.2018 в 23:14.

  14. #59

    Подразбиране "Градски ескизи", художник Ричард Макнийл [Richard Macneil]

    "Градски ескизи",
    художник Ричард Макнийл [Richard Macneil],
    дизайн Химера,
    450w X 310h бода

    Ричард Макнийл е самоук художник роден през 1958 г. в град Уорчестър, Великобритания. За него се знае твърде малко, въпреки че негови картини красят овалния кабинет в Белия дом. Неговите творби са като една обиколка на Париж или Ню Йорк. Те са толкова красиви, че е просто невъзможно да откъснете поглед. Стилът му е повлиян от Европейската архитектура и традиции, следствие на многобройните му пътувания през годините.
    Дълги години работи като художник на свободна практика, но през 2009 заедно със съпругата си и двамата им сина основават “Macneil Studio”. От тогава неговите творби красят и множество подаръци, неща от домакинството и всякакви хартиени изделия по целия свят.
    Той казва: „ Моята визия винаги е била да създам изкуство, което да е харесвано и достъпно за всички“

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    записвам се с гоблена на Dimension - Парижки пазар

    по картина на Sam Park

Страница 4 от 28 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •