Показване на 1 до 5 от 5
  1. #1

    Подразбиране Мит или Легенда? Гоблена е еднакъв от двете страни

    Здравейте,

    Начинаещ съм, но са ми учили, че един гоблен отзад трябва да изглежда по същия начин както е и отпред! Искам в следната тема да разбера как се постига това с кръстосан бод? Нека всеки който желае да се почиства свободен и публикува снимки на творбите си

    В миналото започнах с Вятърна Мелница на Вилер, който не го довърших понеже ми свърши цвета, но в момента съм решил да започна на Нумие. При следната марка бод а е кръстат и се зачудих възможно ли е след като гоблена е готов да се запази предната красота и от задната страна...

  2. #2

    Подразбиране

    За съжаление е невъзможно. При кръстатия бод, гърбът може да изглежда много прилично, но никога не може да е огледален. Дизайните на Нимюе за мен са едни от най- завладяващите в бродерията, уникални, оригинални и много, много красиви. Поздравявам Ви, че сте се спряли на тях, бродирайте ги смело и с удоволствие, без да обръщате внимание на гърба. Показвам и моите етапи, но за съжаление, само на лицето.
    DSC09615.jpg

    DSC09614.jpg

  3. #3

    Подразбиране

    Срахотно изглежда Разгледах и галерията в flickr Наистина много трудни и красиви гоблени! Спрях се на Нумие, защото и аз мисля същото. Забелязах, че харесваш и Michael Powell
    Редактирано от andrianivanov : 15.10.2018 в 20:03.

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от andrianivanov Виж мнение
    Срахотно изглежда Разгледах и галерията в flickr Наистина много трудни и красиви гоблени! Спрях се на Нумие, защото и аз мисля същото. Забелязах, че харесваш и Michael Powell
    Благодаря! Наистина много харесвам и Майкъл Пауел, неговите дизайни се бродират с голямо удоволствие.

  5. #5

    Подразбиране

    Реклама:
    Това с огледалния гръб е остаряло, и по начало неправилно схващане. Приложимо е само за гобленовия бод, и то ако гобленът не е особено сложен. Невъзможно е да се постигне с кръстче, или с многоцветни дизайни от 100 цвята и нагоре - а и не е необходимо. При гърба има значение само натрупването на конци да е относително еднородно, за да не се получат видими бабуни отпред, когато се опъне върху шперплат или картон с цел рамкиране. Всичко друго е "гъдел".

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •