Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 44
  1. #1

    Подразбиране Бъдещи конкурси 2020

    Здравейте! Тук ще обявим темите за предстоящите конкурси в нашия форум.
    Първият конкурс ще е посветен на " Натюрморт " - явен
    Началото ще е е непосредствено след Националната среща, ще бъде направена специална тема и записванията ще стават там.
    Малко информация за темата и какво може да включват избраните гоблени

    Натюрмортът (от фр. nature morte, „мъртва природа“) е жанр в изобразителното изкуство. В английския език се използва понятието „still life“ (застинал живот), което понякога се сочи като по-удачно. Под натюрморт се разбира изобразяване на неодушевени предмети: цветя, плодове, убит дивеч и други. В този род изображения не се включват пейзажи и хора. Натюрмортът е обект най-вече на живописта, графиката и приложно-декоративните изкуства. В скулптурата се среща по изключение.

    Запазени са фрески в Помпей, които биха могли да се нарекат натюрморт. Сред тях са известната „Стъклена купа с ябълки“, „Клонче праскови“ и други.

    Отделянето на натюрморта като самостоятелен жанр става през 17 век. Прочути с реалистичността си са натюрмортите на холандците Ян Клас и Вилем Хеда. Фламандският художник Франс Снайдерс е автор на пищни натюрморти включващи и дивеч. Той рисува натюрмортите в не малко от картините на своя знаменит колега Рубенс. В епохата на класицизма (17 – 18 век) този жанр се смята за второстепенен. Въпреки това именно в 18 век твори Жан-Батист-Симеон Шарден, едно от емблематичните имена в натюрморта.

    Често срещан е в творчеството на импресионистите Едуар Мане, Клод Моне и Пиер-Огюст Реноар. Постимпресионистите го използват в своите експерименти с формата и живописната мазка. Любим мотив на Пол Сезан са ябълките. Световноизвестни са „Слънчогледите“ и „Ирисите“ на Винсент ван Гог. Прочутият художник изобразява и на пръв поглед „нетрадиционни“ натюрморти – чифт скъсани стари обувки или оставена на стола лула. В това отношение той е последовател на Хеда, Клас и Рембранд.

    Имате достатъчно време да направите своя избор.
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  2. #2

    Подразбиране

    Ще се включа с голямо удоволствие

  3. #3

    Подразбиране

    Щом е време, нека да обявим и другия конкурс за следващата година. Темата ще е "Градски пейзажи". Предполагам, че няма нужда от разясняване какви сюжети влизат тук. Записването започва след Националната среща в специално създадена тема.

  4. #4

    Подразбиране

    Оооооо, супер, пейзажите са ми любими. Имам гоблен точно по темата.
    v_g_g@mail.bg

  5. #5

    Подразбиране

    Страхотни конкурси!!! Нямам гоблен или нещо в плановете. Това означава, че сега ще падне едно ровене.......♥♥♥

  6. #6

    Подразбиране

    "В конкурса записвам се бързичко пак, зер сръчн/а съм аз гобленар/ка,
    за срока си зная, модел си избрах и бързам ли, бързам за края...
    Но лятото идва-море, планина...леле, че изоставам!
    Вече е ясно-срам ще бера, ама се чудя и мая,
    няма ли как шанс да получа и да се покая?"

    Здравейте! Яна(ya-ya) и аз Ви призоваваме да се включите в нашия конкурс "Позакъсняло, но незабравимо". Факт е, че част от нас перидично не завършват гоблените си от конкурсите във форума по една или друга причина или пък просто без. Жалко е толкова много красота да стои сгъната в някой шкаф. Този конкурс ще е посветен на нефиниширалите гоблени, на които ще дадем втори шанс, за да ги видим готови през 2020.
    Всички могат да участват, като няма ограничение на броя завършени конкурсни гоблени. Това, което трябва да подготвите е снимка на гоблена и до къде сте стигнали и евентуално име и година на конкурса.
    Записването-след Националната среща, в нова тема

  7. #7

    Подразбиране

    Чудесни теми и за двата конкурса! Браво на организаторите!

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Стуто Виж мнение
    "В конкурса записвам се бързичко пак, зер сръчн/а съм аз гобленар/ка,
    за срока си зная, модел си избрах и бързам ли, бързам за края...
    Но лятото идва-море, планина...леле, че изоставам!
    Вече е ясно-срам ще бера, ама се чудя и мая,
    няма ли как шанс да получа и да се покая?"

    Здравейте! Яна(ya-ya) и аз Ви призоваваме да се включите в нашия конкурс "Позакъсняло, но незабравимо". Факт е, че част от нас перидично не завършват гоблените си от конкурсите във форума по една или друга причина или пък просто без. Жалко е толкова много красота да стои сгъната в някой шкаф. Този конкурс ще е посветен на нефиниширалите гоблени, на които ще дадем втори шанс, за да ги видим готови през 2020.
    Всички могат да участват, като няма ограничение на броя завършени конкурсни гоблени. Това, което трябва да подготвите е снимка на гоблена и до къде сте стигнали и евентуално име и година на конкурса.
    Записването-след Националната среща, в нова тема
    Момичета, много ме развълнувахте с този неочакван конкурс

    Участието ми е гарантирано

  9. #9

    Подразбиране

    А сега, де... Станаха три и всичките ми харесват...

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Стуто Виж мнение
    "В конкурса записвам се бързичко пак, зер сръчн/а съм аз гобленар/ка,
    за срока си зная, модел си избрах и бързам ли, бързам за края...
    Но лятото идва-море, планина...леле, че изоставам!
    Вече е ясно-срам ще бера, ама се чудя и мая,
    няма ли как шанс да получа и да се покая?"

    Здравейте! Яна(ya-ya) и аз Ви призоваваме да се включите в нашия конкурс "Позакъсняло, но незабравимо". Факт е, че част от нас перидично не завършват гоблените си от конкурсите във форума по една или друга причина или пък просто без. Жалко е толкова много красота да стои сгъната в някой шкаф. Този конкурс ще е посветен на нефиниширалите гоблени, на които ще дадем втори шанс, за да ги видим готови през 2020.
    Всички могат да участват, като няма ограничение на броя завършени конкурсни гоблени. Това, което трябва да подготвите е снимка на гоблена и до къде сте стигнали и евентуално име и година на конкурса.
    Записването-след Националната среща, в нова тема
    Това да не ви отпуска сега и да не си довършите конкурсните от тази година.Давайте с пълна пара -има още време

    ПП А на организаторите мисля,че мога да дам списък на незавършилите от предни конкурси
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  11. #11

    Подразбиране

    Все си мислех, че само аз не довършвам списъкът е отлична идея

  12. #12

    Подразбиране

    Ха,таман се чудех какво да правя ако не завърша в срок тази година,и то решението било пред мене

    Страхотни теми,ще го мисля

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Светла Петрова Виж мнение
    Това да не ви отпуска сега и да не си довършите конкурсните от тази година.Давайте с пълна пара -има още време

    ПП А на организаторите мисля,че мога да дам списък на незавършилите от предни конкурси
    На теб основно ще разчитаме за списъка. Аз обещавам, че ще се напъвам до последно с тазгодишния.

  14. #14

    Подразбиране

    Ооо супер, всичко ми хареса, особенно третата тема, че таз година нещо се надцених ли или от лакомия къде ли не се записах. Тъй, че не съм се от пуснала ама със сигурност ще съм за довършване

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Стуто Виж мнение
    "В конкурса записвам се бързичко пак, зер сръчн/а съм аз гобленар/ка,
    за срока си зная, модел си избрах и бързам ли, бързам за края...
    Но лятото идва-море, планина...леле, че изоставам!
    Вече е ясно-срам ще бера, ама се чудя и мая,
    няма ли как шанс да получа и да се покая?"

    Здравейте! Яна(ya-ya) и аз Ви призоваваме да се включите в нашия конкурс "Позакъсняло, но незабравимо". Факт е, че част от нас перидично не завършват гоблените си от конкурсите във форума по една или друга причина или пък просто без. Жалко е толкова много красота да стои сгъната в някой шкаф. Този конкурс ще е посветен на нефиниширалите гоблени, на които ще дадем втори шанс, за да ги видим готови през 2020.
    Всички могат да участват, като няма ограничение на броя завършени конкурсни гоблени. Това, което трябва да подготвите е снимка на гоблена и до къде сте стигнали и евентуално име и година на конкурса.
    Записването-след Националната среща, в нова тема
    Аз да питам в този тема стават ли гоблени с който сме се записали за конкурс но не сме почнали по една или друга причина

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •