Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 25 от 25

Тема: Angel Cake

  1. #16

    Подразбиране

    Между другото, Милинка, имам рецепта за обърнат сладкиш с ревен (записвала съм какво ли не), ако искаш мога да ти я напиша, а после да кажеш как е на вкус.

  2. #17

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от blue_bouble
    Поздравления за ангелския кекс!Невероятно вкусен е!


    Blue_bouble,

    радвам се че ти е харесал

    :wink:

  3. #18

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Marinera
    Между другото, Милинка, имам рецепта за обърнат сладкиш с ревен (записвала съм какво ли не), ако искаш мога да ти я напиша, а после да кажеш как е на вкус.

    Разбира се! Напиши ми сладкиша. Много ще се радвам.
    Голям майтап защото аз вчера направих точно такъв обърнат сладкиш - с карамел и масло и в него ревенат и отгоре кексово тесто от жълтъците , които ми останаха от Angel Cake. Правих го на око. Стана много вкусен. Ревенат е страхотен, въобще не очаквах. Много приятен свеж леко киселичък вкус , които много добре се комбинира със сладкото кексово тесто

  4. #19

    Подразбиране

    Открих, че имам даже не една, ами 3 рецепти за сладкиши с ревен. Явно съм ги записала с надеждата, че някой ден и тук може да се открие. Тези рецепти са от една кулинарка от дир.бг.

    1. Обърнат сладкиш с ревен

    Насипва се в тавичка кафява захар и се карамелизира във фурната. Почистените и обелени дръжки на ревена (1 връзка), се нарязват на парченца, изсипват се в карамела и се запичат още няколко минути във фурната. През това време се прави кексово тесто от:
    200 гр. масло
    1,5 ч. брашно
    1 ч. захар
    3 яйца
    1 ч.л. сода.

    Излива се това нещо в поизстиналия ревен и се пече до готовност. Изстиналият сладкиш се обръща.

    2. Rhabarberkuchen mit Streusel

    Тесто:

    200 гр. масло /мек маргарин/
    200 гр захар
    375 гр. брашно
    3 яйца
    щипка сол
    1 пакетче бакпулвер
    1 ч.л. наст. лимонена кора

    Плънка:

    1 кг. ревен
    125 гр. масло
    200 гр. брашно
    150 гр. захар
    25 гр. смляни бадеми
    1 пакетче ванилия
    пудра захар

    Ревенът се почиства и нарязва на парченца по 2 см.
    Маслото се разбива с миксер, сипвайки захарта докато не се разтвори. По едно се добавят яйцата, солта и наст. лимонена кора.

    Смесва се брашното с бакпулвера,пресява се в маслото с яйцата и се разбърква добре. Тестото се размазва по намазана с олио форма. Фурната се загрява до 200 гр.С.

    Ревенът се бланшира 3 мин. в кипяща вода. След това равномерно се разпределя върху тестото.

    За посипване се разбива масло, добавя се брашното, захарта, бадемите и ванилията. Размесва се до образуване на трохи, с които посипваме повърхността на пая. Печем при 180 гр.С 40 мин. Готовия пай се охлажда и се посипва с пудра захар.


    3. Естонски сладкиш - Рецептата е поне на 100-150 г.

    Тесто:

    300 гр. брашно
    200 гр. масло
    100 гр. захар
    1 яйце
    ванилин или настъргана лим.кора

    Плънка:
    1 кг. ябълки или 700 гр. ревен (същия сладкиш може да е ябълков)
    75-100 гр. захар
    1 ч.л. канела

    Покритие:

    Пандишпанено тесто от 5 яйца, 6 с.л. захар, 5 с.л. брашно, 2 с.л. нишесте

    Приготвеното тесто разточваме в тънък пласт, разпределяме в тавичка,набождаме с вилица и печем до полуготовност при 200-225 гр. С.
    През това време правим пандишпана (така както сте си свикнали), режем ревена на парченца.

    Върху изпеченото тесто, разпределяме ревена, посипваме със захар и канела (предварително смесени), заливаме с пандишпана и във фурната за още 25 мин. при същата температура.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #20

    Подразбиране

    благодаря ти за рецептите
    тази щруделовата ми харесва и ще я пробвам




  6. #21

    Подразбиране :)

    Момичета ... пробвах кекса ... много хубав стана, но ... много тънък ... в голяма форма ли го сложих или нещо сбърках?

    Благодаря Ви предварително!

  7. #22

    Подразбиране Re: :)

    Цитат Първоначално написано от Puh
    Момичета ... пробвах кекса ... много хубав стана, но ... много тънък ... в голяма форма ли го сложих или нещо сбърках?

    Благодаря Ви предварително!
    Момичета ,и аз го правих-стана много вкусен,но около 2 пръста дебел. Каква форма да използвам? :? Моята беше тортена -26 см.
    Марти 05 02 97
    Криси 25 02 02

  8. #23

    Подразбиране

    Ами пробвайте в кексова форма с дупка - по принцип в такива се прави. Мен ме спира само това, че нямам такава - и аз разполагам само с тортена форма 26 см.

  9. #24

    Подразбиране

    Момичета,

    Това количество го правих във форма 20см. Сажелявам, че не съм го написала, но тъй като сместа не става много голяма, не предполагах, че някои ще го пече в голяма форма.
    Както и да е, грешката е моя, за което се извинявам.


    Ако имате само голяма форма, тогава може да направите двойно количество.

    А както Marinera написа оригиналната форма е с дупка в средата , но това едва ли ще промени много вкуса, пък и аз обичам да експериментирам.


    Крем Брюле:

    8 - 10 жълтъка
    200 г захар
    1 ванилля
    1 литър течна сметана

    Желтаците се разбиват със захарта, добавя се течната сметана и ванилията. Разпределя се в малки купички - по около 150 мл на купичка. Пече се на водна баня като крем карамел.

    Изстудява се в хладилника. Порасва се със захар и с горелка се карамелизира захарта. Да не се слага преклено много захар, за да не се образува дебел слой карамел. Връща се обратно в хладилника - образува се хрупкав тънък слой карамел. Яде се до 1 час. Ако престой повече карамелат се разтопява. Значи кремат може да престой 1-2 дена но трябва да се карамелизира преди ядене.

  10. #25

    Подразбиране

    Реклама:
    Ето как се карамелизира.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •