Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследенПоследен
Показване на 151 до 165 от 228
  1. #151

    Подразбиране

    Мили дами, искам да кажа, че разочарованието ми заради отказалите се, наистина е голямо, но пък мога да добавя, че има хора който допълнително решават да се запишат и да присъстват, само защото не са подвласни на пандемии и паники. Има хора който дори ме питаха дали са закъснели, но желаят да присъстват. Ако все още искат и други да се запишат - заповядайте, приемам гости. Удължамам времето за записване и плащане до 30.09. Вече близо 15 човека са платили и сумите им са при мен. Днес ми се обадиха и поне още 7 човека че тази седмица ше преведат парите си. За всички има подаръци и изненади. Очаквам ви с нетърпение.
    П.П. Ще запиша срещу всеки превел парите си - ПЛАТИЛ. Ако някой съм изпуснала да ми звънне на посочения телефон.

    П.П. Последна равносметка за хората който са се записали от началото до сега и какво остава като бройка до момента:
    Записали се 75 човека (накой с гости)
    Отказали се 33 човека (не са добавени гостите)
    Остават 60 човека (заедно с гостите)
    Добавям и новожелаещите, който лично се свързаха с мен, но не могат да се запишат тук във форума - 6 човека, както и мой гости - гобленарки от града - 5 човека.
    Очаквам ви с удоволствие.
    Редактирано от jelana79 : 14.09.2020 в 02:33.

  2. #152

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от o4ilatata Виж мнение
    Аз оставам с 2 госта, но само за офиц. Част и вечерята. Отпадат нощувките. Оказа се, че 1- я ми гост има апартамент в Габрово, та ще го караме на тънко, по габровски
    Та, имам питане, превеждам сумата и ако се случи така, че няма среща по една или друга причина, какво става с парите?
    Друг въпрос - за гоблените от "Градски...", може ли да ги покажем на срещата? Кой ще търпи до догодина? Вале, ако искаш поемам ангажимент да помагам на човек, който делегираш, с предложение от моя страна да се гласува и за този конкурс...
    И трето, предлагам, за конкурсните гоблени, тези които няма да присъстват, който има възможност и човек от града, присъстващ на срещата, нека изпратят по него гоблена, за да се види на живо. Тази година има много и уникални гоблени, нека им се насладим.
    Бъдете здрави, позитивни и творете красота!
    Плами, аз не мога да задължа никого с този ангажимент, а и на срещата ще има много малко гоблени от "Градски пейзажи". Но ако си съгласна, то аз нямам нищо против ти да проведеш конкурса на място. Ако вземеш такова решение, ще ти изпратя наградите за конкурса и ще ти обясня, какво трябва да направиш.
    Отново поднасям извиненията си към Жулиета, аз не смятам, че епидемията е измислица и имам право да пазя себе си и близките си хора.

  3. #153

    Подразбиране

    Аз също няма да присъствам, моля да ме отпишете!Съжалявам за причиненото неудобство!

  4. #154

    Подразбиране

    Мълчах, мълчах, но наистина не мога повече. Жу, разбирам и уважавам желанието ти да организираш една уникална и запомняща се среща. Знам колко време чака това домакинство и колко усилия и ресурс си вложила в организацията. Но приеми, че не всичко зависи от нас. Да нападаш персонално някого за решението му и затова, че се е осмелил да напише мнението си е недостойно.Визирам отговора ти към Поли и Елена. Да търсиш сметка на отказалите се за тяхното лично решение е меко казано странно.. И, моля те, не намесвай Стара Загора в цялата тази работа. И не говори за опит за организация на някаква паралелна среща.
    Редактирано от ya-ya : 14.09.2020 в 12:05.

  5. #155

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ya-ya Виж мнение
    Мълчах, мълчах, но наистина не мога повече. Жу, разбирам и уважавам желанието ти да организираш една уникална и запомняща се среща. Знам колко време чака това домакинство и колко усилия и ресурс си вложила в организацията. Но приеми, че не всичко зависи от нас. Да нападаш персонално някого за решението му и затова, че се е осмелил да напише мнението си е недостойно.Визирам отговора ти към Поли и Елена. Да търсиш сметка на отказалите се за тяхното лично решение е меко казано странно.. И, моля те, не намесвай Стара Загора в цялата тази работа. И не говори за опит за организация на някаква паралелна среща.
    Каква среща в СЗ? Да не би да съм изпуснала нещо?

  6. #156

    Подразбиране

    Националните срещи за мен са важни и поучителни. Мерило са ми за красотата и напредък в гобленарството, сверявам си часовника както се казва, вдъхновявам се, възхищавам се... Все неща, които никъде другаде не срещам в България. То всичко на едно място, просто се изпълвам с чувства, които никъде другаде не мога да си "набера". Нямам тясно свързани взаимоотношения с участниците, което ми дава безпристрастен поглед върху всичко. Виждам и извличам за себе си необходимото, споделям със съмишленици... Мечтая си един ден и аз да съм пример за някого.
    Таз годишната среща обозначена от самото начало като "ФАТАЛНА" е на път да стане наистина такава. В моите очи се превръща в мерило на човешки ценности като смелост, сила, разум и т.н., което ми става много грозно. Лъчезарната усмивка на Жулиета много ме привлича, а и габровски купон не е никак за изпускане, но срещата се очертава да е изключително ограбена от към изкуство. Честно казано, ми се иска срещата да се отложи и догодина да си спретнем една "СПЕЦИАЛНА" национална.
    Отказвам няма да е моята дума, ще отложим срещата със Stefр и вас.
    Редактирано от Tonito : 14.09.2020 в 14:50.

  7. #157

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от o4ilatata Виж мнение
    Каква среща в СЗ? Да не би да съм изпуснала нещо?
    Не си, някой е направил лоша услуга на Жу

    Жу, ти си прекрасна, усмихната и лъчезарна и съм сигурна, че каквото трябва да се направи е направено. Моля те да не ни съдиш за избора. Разбираш ли, сама си решила, че звездите са наредени по начин, който устройва теб и точно тази, 2020, и никоя друга, е твоята година. И понеже това е твоята година, няма да отложиш срещата за догодина. Странно ми е, но го приемам. За това моля да не съдиш нашия избор

    По повод срещата в Стара Загора-да, имаше такава и беше чудесна и се събрахме доста хора.
    Само че беше 2019 година.

    П.С. 2019 срещите бяха две преди Националната, имаше и в Пловдив

  8. #158

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от walentiina Виж мнение
    Плами, аз не мога да задължа никого с този ангажимент, а и на срещата ще има много малко гоблени от "Градски пейзажи". Но ако си съгласна, то аз нямам нищо против ти да проведеш конкурса на място. Ако вземеш такова решение, ще ти изпратя наградите за конкурса и ще ти обясня, какво трябва да направиш.
    Отново поднасям извиненията си към Жулиета, аз не смятам, че епидемията е измислица и имам право да пазя себе си и близките си хора.
    Вале, след като ще има малко гоблени от градските. тогава наистина е по-добре да остане за по-късен етап.

  9. #159

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от jelana79 Виж мнение
    Поля, точно от теб не го очаквах това... Като си преценила да не присъстваш - добре, но си запази мнението за себе си.
    Толкова пъти обясних че са взети мерки за безопасност, но понеже не съм записала какви и вече нападаш. Ами за твое сведение ще кажа, че това ще го видят само присъстващите. За маските всеки си преценява, защото никой не мога да го накарам задължително да носи маска. Аз лично работя с хора всекидневно и не нося мяска по лично моя преценка, а видиш ли още не съм заразена, че и тест си правих и беше отрицателен. Питаш и за ресторанта - ами представи си директорката на хотела е преценила как да са наредени масите и по колко хора ще са. Имам среща с нея на 14.09. за да ми даде и разпределението на масите в залата и по колко човека ще са, защото точно заради създалата се ситуациа и тя самата е отнесла въпроса до съответните органи. А колкото до РЗИ - как пък точно за този орган се сети да имам документ, като той се дава седмица преди мероприятието и само за сведение - да питала съм ги и чакам одобрение, но според това колко хора сме са предвидени обстоятелствата и отговора не е отказен, а се дава разрешение по предварителен разговор с инспекторката. Освен това питаш и за кметицата - ако беше прочела всички мой коментари до сега щеше да видиш, че от нея имам разрешение. Не помня до сега да са давани такива документи за други срещи, но след както такава е ситуацията и съм казала, че съм се погрижила за безопасността на решилите да участват, значи за всичко съм помислила. За тези неща ще се съобщи на срещата, но ти като така и не се записа, не всявай паника и в другите който мислят позитивно и живеят с мисълта, че не е толкова притеснително да се срещнеш с хора който познаваш и искаш да видиш. И не ми говори че са празни приказки, а като искаш да знаеш нещо питай нормално.
    Нали всички ходихте на море, там как се срещахте с чужди хора и не се заразихте, ама не, той вируса е само в Габрово...
    Не ви прилича да се държите като деца, отказвате се с тази причина с Ковида, а може да се организира паралелна среща в Стара загора на друга групичка гобленарки да си правят обучение по парковка. Браво, радвам се за вас, вие знаете кой сте. Дано пък там да не се притеснявате от заразяване.
    И последно - и аз не се сдържах да напиша всичко това, но като ти е грозно и недостойно, че уж съм искала обяснения на отказалите се (а аз такива никъде не съм искала), а казах че съжалявам да разбера за отказването им по нелепата причина Ковид. Не съм казвала и че хората са стадо, но ти добре го описа. Защото като се отписа едни с тази причина (отделям тези с уважителна причина заради близки) и почнаха, един след друг, защото видиш ли някой няма да дойде и айде и аз няма... Много грозно.
    Не правя среща на инат, а защото държа на думата си за тази година, защото имам причина да е тази година и ОБЕЩАВАМ лично аз НИКОГА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА НАПРАВЯ СРЕЩА ТУК. Ако друг от града се наеме - Честито. Найстина града ни има много места който могат да се видят, защото съм ангажирала да се посетят в свободното ви време. Някой емблематични сгради ще ви оставят очаровани. Заради нас ще работи Хумора, както и Интерактивния музей... но само за тези който ще дойдат сега на срещата. И както се каза - за безстрашните...
    ОбърнаХ се с това разяснение към Поля, но изказах и всичкатата си болка и убида от зарочарованието ми, заради това че искам да направя нещо красиво, а срещам съботаж, и той се знае от кого.
    Бъдете живи и здрави всички. Мойте най-добри пожелания.
    Ще посрещна тези който ми гласуваха доврие, ще направя това което съм планирала, ще се представя достойно.
    Очаквам ви дами с добро настроение и готови за забавление.
    Не желая да влизам в режим на обяснения, но тук е засегната една моя, лична инициатива, коя правя в Стара Загора, а именно ателиета за обучение за начинаещи и в частност шиещи гобленарки. Тези ателиета се правят само за живеещите в СЗ и околията и няма нищо общо със срещи в национален мащаб. Обидно ми е, че се преиначава действителността, но това са фактите.
    Освен това, ако погледнете по-горе, съм потвърдила участието си и то с 2-ма госта... Къде е саботажа?
    Всеки решава сам за себе си, нека сме хора и да бъдем коректни и лоялни във взаимоотношенията си!
    Наистина срещата, без много от Вас, няма да е същата като мащаб за емоции и споделени красоти и знания, но такава е ситуацията не само в БГ, а в световен мащаб.
    Кой с кого се среща, с приятел, гобленар и дружка по чашка и интереси си е негова работа, затова не считам, че е редно да има нападки и провокация.
    Мое лично мнение е, че оттук нататък нещата ще са такива, дано не съм права, но светът вече няма да е мястото, което имахме честта да познава и опознаваме
    За съжаление, разбрах, че и между нашите редици (на гобленарките), има болни, та затова потвърждавам, че всеки решава сам за себе си риска...
    Отново казвам, бъдете здрави и позитивни!

  10. #160

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от o4ilatata Виж мнение
    Вале, след като ще има малко гоблени от градските. тогава наистина е по-добре да остане за по-късен етап.
    Плами, сега ще проведем виртуалния конкурс и веднага след него всички ще са свободни да показват гоблените си в социалните мрежи. Живот и здраве през следващата година ще измисля някакъв вариант, с който да се реванширам пред участниците.

  11. #161

    Подразбиране

    Привет и от мен , до последно размишлявах ,дори бях убедена за присъствието си на срещата. Разбирам обидата и притесненията ти , Жу , но приеми и моите извинения , ще помоля аз и госта ми да бъдем зачеркнати от списъка. И аз мисля като Tonito. Бъдете всички здрави и успешни !

  12. #162

    Подразбиране

    За съжаление и аз няма да присъствам, моля да ме отпишете.

  13. #163

    Подразбиране

    Моля и аз да бъда отписана от срещата.

  14. #164

    Подразбиране

    Писах ви на мейла току що. Лека вечер.

  15. #165

    Подразбиране

    Реклама:
    Изчетох какво сте писали. Темата за записване е от месец юни, и тогава този вирус го имаше и никой не каза, че до есента ще си е отишъл. Имаше и две анкети за датата на срещата , тогава викнахте, че било традиция и трябва да е през октомври. А някои от традиционалистите въобще не се записаха. Защо сега пишете, че срещата трябва да бъде отложена за догодина, защо не го написахте в анкетата, за да не си губи времето организаторката. Разбирам притесненията ви, и аз се притеснявам, но Жулиета не може сама да вземе решение за отлагане на срещата за догодина. Какво ще стане със сегашните конкурси, ще има ли нови, след като тези не са приключили.
    Кой ще приеме новата организация за догодина, има ли кой? И ако останат накрая три маси хора, ще се брои ли за национална среща?
    И моля ви, няма смисъл нито от нападки, нито от оправдания, нито от обяснения. Тези, които са се отписали са си намерили причина, не е необходимо да се оправдават и обясняват за решението си.
    v_g_g@mail.bg

Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •