Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 41213141516 ПоследенПоследен
Показване на 196 до 210 от 228
  1. #196

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от o4ilatata Виж мнение
    Предвид купата хора които останахме, нека отложим срещата. Тя няма да бъде това, за което се събираме... Предлагам Жулиета да сподели какви разходи е направила и всеки един от нас, записал се в началото, че ще присъства, да й изпрати част /пропорционалната/, за да не бъде ощетена.

    Подкрепям, отлична идея.
    v_g_g@mail.bg

  2. #197

    Подразбиране

    Да почива в мир, Павлина!

  3. #198

    Подразбиране

    Да почива в мир!


    Очаквах и съм готова да заплатя отказа си! Предложението за маските ми се струва отлична идея, ще се получи наистина страхотно.

  4. #199

    Подразбиране

    Да почива в мир.Поли.Съболезнования за близките.
    И по темата - за мен Национална среща във вида,в който сме свикнали да участваме няма да има.Жу,съжалявам ,но времето е такова.Няма смисъл да се прави нещо само да се надвие на ината.На ясно съм с ентусиазма ти по организацията, за времето и средствата отделени от теб....
    Подкрепям с две ръце предложението на o4ilatata срещата да остане със същия домакин за следващата година.Жу,ако не си съгласна просто го напиши и да се приключи тази сага. Ще намерим решение за следващ домакин и дано всичко да е в ред.Бъдете здрави и се пазете!
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  5. #200

    Подразбиране

    Да почива в мир ,Поли, светлина по пътя!

  6. #201

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от o4ilatata Виж мнение
    Предвид купата хора които останахме, нека отложим срещата. Тя няма да бъде това, за което се събираме... Предлагам Жулиета да сподели какви разходи е направила и всеки един от нас, записал се в началото, че ще присъства, да й изпрати част /пропорционалната/, за да не бъде ощетена.
    Подкрепям предложението.
    Светла беше написала, че са останали тридесетина участника, а след нейния пост още се отписаха.
    За мен това не е Национална среща с двадесетина човека. Ако се проведе среща , не би могло да се води Национална. Просто си я кръстете Среща на ентусиастите или Междинна среща.
    В този ход на мисли се отписвам от срещата тази година.
    Никой не може да върне емоциите , тичането и времето на Жулиета, предчувствах , че ще е страхотна среща...
    Предлагам Националната тази година да е нулева. Подкрепям и възстановяване на разходите.
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  7. #202

    Подразбиране

    Съгласна съм да преведа пари! Само Жу да каже.

  8. #203

    Подразбиране

    подкрепям идеята, и очаквам подробности за плащането. Нека домакинството се запази, но да възстановим разходите. Неприятна ситуация, гадна година... да не смееш да планираш нещо за две седмици напред

  9. #204

    Подразбиране

    Здравейте на всички.
    Предполагам че всички чакате моя отговор по създалата се ситуация...
    Първо искам да изкажа мойте съболезнования на близките на нашата съгобленарка Павлина. Почивай в мир мило момиче!
    Предвид това и за да ви докажа, че нищо не правя на инат, а до последно се борих да запазя тази година стрещата, ви казвам - ОТЛАГАМ XIII НАЦИОНАЛНА СРЕЩА, за следващата година, за дати 01.10. - 03.10.2021г.
    Искам да благодаря за подкрепата и разбирането от много гобленарки, който днес се свързаха с мен настоятелно и убедително с много добри и позитивни доводи да взема това решение.
    Лично аз снощи бях много афектирана и много разочарована от всички откази за присъствието на среща, и така съм пропуснала това което се е случило в действителност. Днес бях на работа и се осведомих за станалото, а това ме накара от човешка гледна точка да бъда съпричасна към мъката на всички. И аз съм човек и разбирам че живота е ценен.
    Веднага реагирах до колкото можах да стопирам това което подготвях в продължение на 3-4 мес. Идеите ми се запазват, но ми е смазано от това, че се налага да чакам чак до следващата година.
    Самата аз имах повод да празнувам днес, защото дъщеря ми Надежда има имен ден, но никак не ми беше до празнуване, само че детето ми на 7 год. не го разбира така и очаква своят празник. Именно за това пиша чак сега.
    И така - видях че има предложение да ми се възстановят разходите по подготовките и веднага искам да обесня следното:
    Мили момичета благодаря ви че сте съпричастни с мен, но ще ви успокоя, че ще постъпя така:
    1. Ще възстановя списъка, не за да се събират средства, а за да се знае кой сме били записалите се тази година, а за следващата ще направя друг.
    2. Всички подаръци който подготвихме с Венелина ще си останат, като имаме много хитра идея как да ги преправим за догодина - ще останете приятно изненадани.
    3. Днес задействах стопирането на половината от ангажираните поръчки - спрях доставката на торбичките и баджовете (ще ги поръчам догодина пак); отказах почерпката която беше за кафе паузата, защото имаше поръчани едни интересни сладкиши; отказах тортата за официалната вечер; отказах превоза до Георгавския център на България; обадих се в Интерактивния музей, че няма да има посещение и да не работят с удължено работно време, както ги бях помолила; не успях да се обадя в Хумора и сатирата, но ше го направя утре, защото и там бях планирала посещение; Възнамерявах да ви покажа как да посетите и още няколко емблематични забележителности на града, но да се надяваме, че това ще стане догодина.
    4. Това което ме притеснява е само някой направени разходи, но те не са чак така фатални - капариран е ресторанта за първата вечер със сумата 50лв., за да се запази датата и да се гарантира посещението, не са ме задължавали да правя друго плащане там; другото плащане е пак от 50лв. за ангажимента на диджея, но за сега той ще задържи сумата, ако до тогава не се намери друг ангажимент за него.; Колкото до хотела, там няма проблем само защото отказах навреме освобождаването на заявките - 20 дни преди събитието се дължат 200лв. неустойка за ангажиране, но понеже имаме 22 дни до датата, не дължа нищо. Директорката каза, че е в готовност да ни приеме догодина, но този път с капаро.
    5. Остават ми само разходите за материалите за направа на подаръците (нама да издам какви са), но аз ползвах всички тези средства частично от даренията който заедно ми събрахте и предоставихте на Националната среща в София. Понеже бяхме останали малко хора стигнаха за една част от материалите, но се надявам догодина да мога да изплатя всички разходи както ги бях планирала. С Венелина възнамерявахме да закупим и подаръци - награди за нашите четири конкурса (който запазваме в тайна) за официалната част за сръчност и съобразителност, а нали сме града на смеха - да ви изпитаме в хитрост.
    Толкова за организационната част. При всички случаи ще има някой промени и корекции за догодина, защото ще имаме оше 365 дни да измислим още изненади. Колкото до менютата за вечерите ще ги запазя същите както си ги бях планирала, защото се изисква определена сума от ресторантите за куверт. Ако някой желае да ги напиша да каже.
    Отново искам да кажа на всички ви - тези който ми гласуваха доверие и тези който до последно се съмняваха в мен, че ще се спрвя - мили дами, искам и се старая да ви посрещна подобаващо, да направим една страхотна среща както винаги е било, да се радваме на красоти, да си направим всички кокнурси, да наградим постиженията на най сръчните...
    Забравих да спомена за фирма Грациано - специално за нашата среща трябваше да присъства собственика на фирмата, заедно с преводач, представители и наблюдатели. Те пожелаха да направят щанд с матриали, но ще разговарям с тях да дойдат догодина със свойте предложения. Колкото до другите щандове - те са ви познати и ще ги очакваме с нетърпение за да ни предложат изобилие от материали.
    Мисля че това е всичко и за да не ви натоварвам повече ще кажа следното:
    Ще възстановя средствата на всички който са ми изпратили парични суми, както само моля да ме разберат че ще е за тяхна сметка превода.
    Нека се успокоим сега, да си дадем време за нова подготовка и да съберем нови позитивни мисли за бъдещата среща.
    Извинявам се на всички, който по един или друг начин съм засегнала с изказванията си или с това че са се почуствали длъжни да се оправдават - не съм имала такова желание или изискване от тях. Нека приемат моята нова покана за идната година.
    Аз оставам позитивно настроена, не губя своя хъс за успех, не си мислете че робувам на инат или звездни настройки, просто беще важно за мен да покажа че съм достойна да ви посрещна както съм обещала от много дълго време.
    Изпращам ви искренни поздрави, много усмивки и целувки.
    Редактирано от jelana79 : 20.09.2020 в 00:36.

  10. #205

    Подразбиране

    Поздравления ,Жу!Живи и здрави догодина ще се съберем!

  11. #206

    Подразбиране

    Жу, взела си най-мъдрото решение! Никога не съм се съмнявала в теб и се радвам, лично за себе си, че ще имам още един шанс да не пропусна тази среща. Дай Боже, живи и здрави до следващата година!
    И все пак, ако излезе нещо допълнително относно разходите, не се притеснявай да споделиш. Всички сме съпричастни, както се шегуваме в нашата група - "мафията" на гобленарките е голяма работа.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  12. #207

    Подразбиране

    Жу, блаодаря ти за това, че не се отказваш и ни разбираш. Лично аз знам, че догодина ще си още по-нахъсана и все така позитивно настроена. И отново - погледни си сметките и пиши какво дължим. Не трябва да си ощетена.
    Пък аз може и да завърша някой гоблен за 2021 година ....

  13. #208

    Подразбиране

    Жулиета, поздравявам те за мъдрото и достойно решение! Искам да те уверя с цялото си сърце, че нямаше никакви опити за саботаж и конспирация, както може би някой те заблуди. Светът променя посоката си всеки ден в тази изключително неприятна година и хората имат естествен страх за себе си и близките си. Пожелавам на теб и всички следващата година да е различна и добра за бъдеща среща!

  14. #209

    Подразбиране



    Развълнувах се като видях пълният списък отново... Да ти е живо и здраво момичето! Ще се видим догодина

  15. #210

    Подразбиране

    Реклама:
    Благодаря, Жу! Ако някой се притеснява от уж фаталната цифра, предлагам алтернативи: 12+1, 14-1...
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 41213141516 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •