Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 41213141516 ПоследенПоследен
Показване на 196 до 210 от 237

Тема: ТОРТИ 2

  1. #196

    Подразбиране

    Благодаря и от мен

  2. #197

    Подразбиране нещо

    Milinka Задължително ще изпробвам еклеровата торта,защото аз обожавам еклери,но имам един въпрос,формата в която исипваме сместа за печене,трябва ли да се маже с някаква мазнина? :wink:

  3. #198

    Подразбиране

    Аз използвам хартия за печене, но ако формата ти не е тефлонова ще трябва да я намажеш с масло и поръсиш с брашно

  4. #199

    Подразбиране

    Ето една торта,която приготвих скоро за рожден ден.Не стана много сполучлива украсата,но нямах много време.

    за блата:
    4 яйца
    80 г захар
    80 г брашно
    40 г какао
    1ч.л. бакпулвер
    щипка канела
    2 с.л. олио
    захарен сироп за напояване на блата

    за крема:
    сметана
    /оцветена в различни цветове чрез боя за сладки/

    Изпичат се 2 блата.
    Първия се сиропира и се маже със сметана,отгоре плодове по желание.Аз използвах банан.Слага се 2рия блат и отново се сиропира.Украсата е по желание.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #200

    Подразбиране

    Много си е добре тортичката,свежа и весела!!!

  6. #201

    Подразбиране

    Страхотни сте момичета!!! Ето и една торта,която майка ми направи за моя рожден ден.Рецептата е от форума все повече се налага като любима в нашето семейство. - хем лесна, хем лека, хем вкусна. Отдолу- крем - кисело мляко с извара, захар и желатин, плюс парченца плодове и най-отгоре желиран компот от праскови. Дори не е необходимо за се слага блат за подложка.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #202

    Подразбиране

    Извинявам се - парченцата в крема не са от пресни плодове, а от сушени тропически плодове- продават се в магазините за сушени плодове и ядки.

  8. #203

    Подразбиране

    Ето по същата рецепта - с друга украса - от парченца ягоди и желиран компот от ягоди , по друг повод, друга торта. Тази вече е с блат от натрошени бисквити.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #204

    Подразбиране

    Вени, дай по подробно рецептата за тортата с киселото мляко и изварата

  10. #205

    Подразбиране

    И с риск да стана досадна - по рецептата на Джема една солена торта, която приготвих за Никулден - аз тогава имам именичка и към която прибавих освен продуктите на Джема нарязани рулца от раци - да е уж по- рибно. Извинявам се само, че я приготвена в купа, но то е защото си изхвърлих старата тортена форма и още не съм се снабдила с нова.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #206

    Подразбиране

    форумът е готов за цяло кулинарно предаване.... по нищо не отстъпва на известни кулинарни майстори .............

  12. #207

    Подразбиране

    Май ве4е е време Иван Звездев да кани на гости в предаването си кулинарките на форума , а не разни там известни хора и у4астниците в "Сървайвър".....
    Еми така де............трябва да му пиша аз едно писмо да влезе той във форума и да отвори темата "Кулинарен свят"

  13. #208

    Подразбиране

    Момичета,много Ви моля,който знае нека да пусне рецепта за торта"Захер".Решила съм тази година да опитам да направя нея за празниците.
    Имах някъде рецепта,но.....

  14. #209

    Подразбиране

    atinqnka, хубавото на тези торти е, че почти всичко се приготвя на око. Две кофички кисело мляко се разбиват с пасаторасъс захар - на око и с около 150-200гр.извара.По желание може да се добави ванилия. За цялата смес отива около пакетче желатин д-р Йоткер. А за пласта отгоре използвам компот, ако нямам - с повече желатин експементирам си със разтворено пакетче "Танг". За втората торта отиде около половин пакетче желатин за горния пласт. Но ако плавиш по-голям горен слой - може да използваш едно цяло пакетче.
    Реди се така - в тортена форма слагаш първо пласт за блат - натрошени бисквити или бишкоти, върху тях заливаш пласта с киселото мляко и изварата.Изчакваш да се втърди един-два часа най-малко и най-отгоре заливаш с горния слой. От четири до шест часа/ зависи от температурата/ в хладилника изкушението е готово .

  15. #210

    Подразбиране Торта Гараш

    Реклама:
    Ето моета рецепта за Торта Гараш
    7 яйца
    1 чч захар
    2 чч млени орехи
    1сл брашно
    Яйцата се разделелят на белтъци и жълтъци.Белтъците се разбиват със захарта на сняг(като за целувки)След това се прибавят орехите и брашното и леко разбитите жълтъци .Сместа се дели на 4 равни части,които се пекат на пергаментова хартия или на дъното на тавата .Изпичат се бързо.Блатовете приличат на ореховки.
    Крем:250 гр.краве масло се разбива

    Приготвя се сироп от 2к.ч захар и 1кч вода
    Към разбитото масло се прибавя вече изтиналия захарен сироп и 4 сл какао
    Реди се торта ,като се маже с крема и отгоре .Накрая се залива с разстопен шоколад-1 натурален шоколад 100гр+1сл олио
    Готовата торта се държи на студено
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 41213141516 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •