Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследенПоследен
Показване на 211 до 225 от 237

Тема: ТОРТИ 2

  1. #211
    Активност Аватара на didi_ml
    вече сме пловдивчани
     
    55 Мнения
     

    Подразбиране

    ето я и моята торта,онзи ден нали бе6е Цветница,та реших и аз да спретна нещо и направих торта Добуш
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #212
    Активност Аватара на didi_ml
    вече сме пловдивчани
     
    55 Мнения
     

    Подразбиране

    Не можах да я дооправя,но беб4о не прояви разбиране по отношение декорацията

  3. #213
    Активност Аватара на didi_ml
    вече сме пловдивчани
     
    55 Мнения
     

    Подразбиране

    Не можах да я дооправя,но беб4о не прояви разбиране по отношение декорацията ,какво да се прави ,гладът е страшна работа!

  4. #214
    Активност Аватара на didi_ml
    вече сме пловдивчани
     
    55 Мнения
     

    Подразбиране

    А онзи ден реших и аз да спретна една тортичка Трюфел,дано ви хареса
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #215

    Подразбиране

    didi, браво на теб, не знам как с две малки деца успяваш - аз и с едно не мога - тъкмо започна да правя нещо и като се започне едно въртене наоколо - "мамо, икам д'ида" (мамо, искам да ям) - тестото може още да е сурово, ама вече иска да го яде.И гледам набързо да претупам всичко, че иначе няма спокойствие.

  6. #216

    Подразбиране

    Наистина си е за ръкопляскане и възхищение красотите, които си направила.
    Защото то и моите слънца като са по-големи се сърдят , искат все да помагат- каква ти помощ, направо си е ураган в кухнята.Затова от една година правя само желирани торти с кисело мляко и плодове. Всеки път стават хем интересни, хем вкусни, хем леки. Иначе става една цапотия , кой да прави крема, кой да бърка.... Да са живи и здрави, пък другото все ще го оправим....

  7. #217
    Активност Аватара на didi_ml
    вече сме пловдивчани
     
    55 Мнения
     

    Подразбиране

    БЛАГОДАРЯ ЗА АПЛОДИСМЕНТИТЕ,НА 9.05 БАЩА МИ НАВЪРШВА 55 Г. И СЕ НАДЯВАМ ДА УСПЕЯ ДА СПРЕТНА НЕЩО!

  8. #218

    Подразбиране

    Момичета, посъветвайте ме за един трик при тортите. Искам да направя торта с млечно-яйчено-маслен крем, в който ще има и желатин. Дотук добре. Най-горния блат ще е с глазура или мус отново с желатин, ще има украса със захарни фигурки. Въпросът ми е за това кога и как да облепя тортата с бишкоти. Дали предварително да наредя бишкотите по края на тавата и после да редя вътре тортата (блат, крем и т.н.) или първо да направя тортата, да оставя на студено да стегне кремът и после да лепя бишкотите? Всъщност ще редувам бишкоти и пурички - повече ми харесва. Дали да ги топя в крем или гъст сироп от захар и вода или ? Ако имате опит, споделете. Бишкотите ми са от италианските Савоярди, които са като сухарчета.

  9. #219

    Подразбиране

    Аз лично като съм правила такава торта,първо нареждам блатовете и накрая залепвам с крем бишкотите.
    Животът е или дръзко приключение, или нищо.

  10. #220

    Подразбиране

    Явно и аз ще трябва така да постъпя, пък дано се залепят бишкотките. Само това малко ме притеснява дали и как ще се залепят.

  11. #221

    Подразбиране

    Мисля, че за да залепнат по-добре бишкотите, трябва да ги редиш по края натавата, само в случай, че нямаш много редове блатове. Иначе ще ти е много трудно да спазваш подредбата. Но не съм сигурна - да не те подведа. Аз съм правила торта с желирано кисело мляко, само с 1 блат отдолу и преди да изсипя сместа в тавата съм редила бискивити, пурички и вафли по края. Те залепваха без проблем. Но за бишкотите не съм сигурна.

  12. #222

  13. #223

    Подразбиране

    Пък и в крайна сметка - сигурна съм, че крайният резултат ще е страхотен и ще го споделиш с нас.

  14. #224

    Подразбиране

    Венета, благодаря ти за подкрепата и споделеното мнение. Като че ли съм по-склонна да наредя блатовете с крема и след като стегне, да лепя пурите и бишкотите. Единствено в този случай ме притеснява самото лепене. В другия случай, т.е. ако предварително наредя бишкотите и пурите по края на тавата и тогава наредя блатовете и крема, може да се получи изтичане на крема и тогава може да се загуби ефектът от "оградката".

  15. #225

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Венета Иванова Виж мнение
    Наистина си е за ръкопляскане и възхищение красотите, които си направила.
    Защото то и моите слънца като са по-големи се сърдят , искат все да помагат- каква ти помощ, направо си е ураган в кухнята.Затова от една година правя само желирани торти с кисело мляко и плодове. Всеки път стават хем интересни, хем вкусни, хем леки. Иначе става една цапотия , кой да прави крема, кой да бърка.... Да са живи и здрави, пък другото все ще го оправим....
    а как се правят-нещо не съм много по тортите.по правенето им де ама може да опитам ако не е много трудно

Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •