Страница 4 от 16 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 237

Тема: ТОРТИ 2

  1. #46

    Подразбиране

    Dutch Lady- голям майтап...
    аз съм в Холандия и тук няма такова

  2. #47

    Подразбиране

    А, и още нещо не разбрах - понеже в руския сайт гледам, че варят 3 кутии мляко - дали 1 кутия варена "сгущенка" значи 1 кутия мляко да се свари или да се сварят повече, за да се получи 1 кутия сварено? Т.е. колко кутии мляко вари? Че то си е скъпичко. :?

  3. #48

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Marinera
    А, и още нещо не разбрах - понеже в руския сайт гледам, че варят 3 кутии мляко - дали 1 кутия варена "сгущенка" значи 1 кутия мляко да се свари или да се сварят повече, за да се получи 1 кутия сварено? Т.е. колко кутии мляко вари? Че то си е скъпичко. :?
    Според рецептата е 1 кутия.По принцип си варя 2-3 кутии наведнъж,щото си е губене на време-долива се гореща вода през 10-15 мин. и си е висене покрай котлона.А така като ти потрябва си вадиш кутията от хладилника готова.
    Та на въпроса -използвай 1 кутия от 392 г(мисля,че толкова беше),аз такава използвах.Задължително подсладено мляко(неподсладеното е 410 г) и го остави да истине,тогава го отваряй.И не оставяй кутиите да врат без 2 пръста вода отгоре-иначе ще си навлечеш скоростен ремонт на кухнята
    Марти 05 02 97
    Криси 25 02 02

  4. #49

    Подразбиране

    Точно толкова сгущенка излиза от 1 кутия
    Марти 05 02 97
    Криси 25 02 02

  5. #50

    Подразбиране

    Ето и нешо от мен - правих я за именния ден на щерката, но бяхме на село, после нещо интернета се беше счупил, та чак сега сколасах
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #51

    Подразбиране

    Момичета тортите Са Ви страхотни!Поздравления!!!!
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  7. #52

    Подразбиране

    Наистина тортите са прекрасни!
    Момичета много добри майсторки сте
    Биби трансферът ти е станал много добър, но аз съм силно впечатлена и от малките цветчета - би ли издала как ги приготви.
    Ванче много си харесах тази торта от руския форум, изглежда много апетитно. Но честно казано ме стреснаха думичките ти -
    И не оставяй кутиите да врат без 2 пръста вода отгоре-иначе ще си навлечеш скоростен ремонт на кухнята
    - аз съм карък що се отнася до неприятни случки с печката и затова леко се притесних. Та да попитам водата само два пръста над кутията ли трябва да е или може и ПОВЕЧКО/за по-сигурно :? /.

  8. #53

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Steny
    Ванче много си харесах тази торта от руския форум, изглежда много апетитно. Но честно казано ме стреснаха думичките ти -
    И не оставяй кутиите да врат без 2 пръста вода отгоре-иначе ще си навлечеш скоростен ремонт на кухнята
    - аз съм карък що се отнася до неприятни случки с печката и затова леко се притесних. Та да попитам водата само два пръста над кутията ли трябва да е или може и ПОВЕЧКО/за по-сигурно :? /.
    Дори е по-добре-тъкмо няма да доливаш вода толкова често.Не се плаши-просто кутиите не трябва да врат без вода отгоре.Извинявай,ако съм те стреснала
    Марти 05 02 97
    Криси 25 02 02

  9. #54

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Steny
    Биби трансферът ти е станал много добър, но аз съм силно впечатлена и от малките цветчета - би ли издала как ги приготви..
    Steny, цветчетата ги правих с мастика от маршмелоу, е не точно маршмелоу, а някакви други, пак гумени бонбони. Сигурно вече си прочела някаде за тази матика, но ако не си ето:
    бонбоните се заливат с малко лимонов сок и се слагат в МВ за 20тина сек. после изваждаш и почваш да добавяш пресята пудра захар, докато стане на пластелин. След това всичко е въпрос на фантазия.

    Успех!
    Лесно е, ще се справиш

  10. #55

    Подразбиране

    Биби, много е красива тортата, поздравления

    Steny, да ти кажа ли къде има готови цветчета в СЗ по 4ст??? И голямо разнообразие от цветове

  11. #56

    Подразбиране

    Благодаря момичета
    Off-topic
    Пепчо аз не съм забравила сладкарницата, която ми спомена преди. Малко ми е далеч, но ще я посетя някой ден.

  12. #57

    Подразбиране

    Биби,

    Много красива торта си направила. Твойто малко ангелче сигурно много и се е радвало.

  13. #58

    Подразбиране

    Бърза торта
    Какаов блат:
    2 яйца
    1ч.ч кис.мляко "на Баба"4,5% или заквасена сметана на Данон
    1ч.ч захар
    2с.л. какао
    1 бакпулвер
    180гр брашно

    Сироп от компот
    1 пакет "Крем за торти и сладкиши" на д-р Йоткер
    1п желатин
    Сметана

    Замесва се и се опича блата.Изважда се от формата да изстине и после пак се слага в нея,но на обратно,с дъното нагоре.Набожда се с вилица и се полива със сироп от компот.
    Един пакет желатин се разтваря в около 80-90мл вода да набъбне,после се разтапя на водна баня.Крема се разбива според описанието и към него се прибавя желатина.Полива се блата,който е във формата.Оставя се в хладилник за да стегне.Отгоре се окрасява със разбитата сметана.

    П.П Сметаната беше ужасна и не позволи по-добра украса.... :twisted: :twisted: В магазина нямаше Хопла,взех някакво друга,която едва,едва се шприцова.... :twisted: :twisted: :twisted:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #59

    Подразбиране

    Браво! Много е хубава Трябва да се опита Моите деца много обичат сметанови торти
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    Тортата ти се супер Ще я пробвам тези дни

Страница 4 от 16 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •