Страница 5 от 16 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 237

Тема: ТОРТИ 2

  1. #61

    Подразбиране

    Харесва ми,и аз мисля да я пробвам тези дни!
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  2. #62

    Подразбиране

    Момичета, ето още малко снимки от мен
    http://snimka.bg/album.php?album_id=42045

  3. #63

    Подразбиране

    Лелееееееееееееее man4e, нямам думи ..................
    Толкова много неща си направила и вси4ките страхотни
    Б Р А В О

  4. #64

    Подразбиране

    Браво големи красоти си сътворила.Би ли ми изпратила рецептата за солената торта!Мисля да направя тези дни!
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  5. #65

    Подразбиране

    Солена торта
    Тя беше по рецепта на Джема. Аз лично я направих така:
    Съставките обаче са на око. Сварени картофи намачкани като за пюре се слагат на дъното на тортена форма със свалящи се стени, кисели краставички, кисели или сварени моркови, някакъв колбас, стерилизирани или сварени гъби. Това са отделните пластове. Между тях мажа с майонеза, в която съм разтворила желатин. Украсата се вижда. Тези палми пак са форумски, мисля че от някакъв руски форум - нанизах на дървени шишове обезкостени маслини, а пресния лук се реже на тънки лентички, които се оставят в студена вода докато се накъдрят. Това е.
    Забравих да кажа, че тортата трябва да престои в хладилник, за да се стегне /желира/. След това се отваря формата.

  6. #66

    Подразбиране

    Здравейте!
    Попаднах на тази рецепта в "Кулинар" и мисля че ще се получи страхотна торта .

    Торта с банани

    ПРОДУКТИ:
    Блат:
    6 яйца
    1 ч.ч. захар
    1 1/2ч.ч. брашно
    1 п. бакпулвер
    1 п. ванилия

    за сиропа:
    1 ч.ч. прясно мляко
    1 ч.ч. захар
    3-4 с.л. какао
    125 гр. масло

    банани



    ПРИГОТВЯНЕ:
    Разбиваме с миксер яйцата и захарта, след това добавяме брашното смесено с бакпулвера и накрая ванилията. След като разбием хубаво сместа я слагаме в намазана с олио и поръсена с брашно тавичка. След като се изпече блата се изрязва отгоре и се издълбава вътрешноста. Слагаме на котлона прясното мляко, захарта, какаото и маслото да се разтопят. След като изстине малко сиропа го смесваме с издълбаните парчета от блата. Пълним с половината смес блата и редим нарязаните банани, после слагаме и останалата смес. Накрая захлупваме тортата с изрязаната горна част. Отгоре и отстрани мажем тортата със сметана .
    [/b]

  7. #67

    Подразбиране

    Момичета реших да направя торта ,но дъщеря ми като хареса крема на blue_bouble импровизирах направиш блат от 2 пак.чаени бисквити, 6-7 с.л. масло разтопено и сироп от вишни на око за да стане еднородна смес.Отгоре залях с крем и украсих с череши .Благодаря ти blue_bouble за чудесния крем.Извинявам се че снимките не са хубави ,а докато направя нови тортичката свърши!

  8. #68

    Подразбиране

    Ман4е,благодаря за изчерпателния отговор.А това с палмите и аз някъде по руските форуми ги виждах,много са ефектни!

    Катииа,радвам се ,че дъщеричката ти е харесала кремчето.
    Чакаме снимки на тортичката ,преди да си я хапнете де!
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  9. #69

    Подразбиране

    man4e, много е интересна тази идея за палмата, само дето не разбрах как се закрепят отгоре лучените пера (особено ако са поотделно, както разбрах)? Може ли да обясниш по-подробно?

  10. #70

    Подразбиране

    Ето какво направих днес:




  11. #71

  12. #72

    Подразбиране

    Скарлет много хубава торта
    Браво Може ли и рецептата

  13. #73

    Подразбиране

    Рецептата е ето тук-Шоколадовата торта на Нелка,
    http://goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?p=11749#11749
    а трюфелите са:
    150гр черен шоколад
    1/3ч.ч сметана
    Двете неща се слагат на котлона,докато се получи еднородна смес.Да се охлади.Оформят се топчета,които се потапят в разтопен шоколад и се слагат върху пекарска хартия и отново в хладилника.

  14. #74

    Подразбиране

    Скарлет, а може ли снимка в разрез?

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Може,но ще е утре,защото утре имаме двоен празник-рожден ден на мъжа ми и 10г от сватбата ни.

Страница 5 от 16 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •