Страница 1 от 16 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 237

Тема: ТОРТИ 2

  1. #1

    Подразбиране ТОРТИ 2

    Тъй като темата стана доста дълга,започваме нова тема за торти,продължение на първата.
    Пускам линк към първата тема:
    http://goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=698

  2. #2

    Подразбиране

    Лесна супер торта


    За тази торта са необходими:
    1 кофичка плодово кисело мляко или крем шоколад / ванилия по желание
    1 пакет бисквити
    2 банана

    Ето колко лесно става: Единият банан се нарязва на малки парченца. В плоска чиния се подреждат една до друга 6 бисквити, с което се оформя основата на тортата. Поставят се 2-3 лъжици от сместа на крема. Следва отново ред бисквити, заляти с ред крем. Така се правят 4-5 пласта. Най-отгоре се нареждат кръкчета банан за украса. Поставя се в хладилника за няколко часа. Може да се поднесе с айрян. Добър апетит!

  3. #3

    Подразбиране

    Сметанова с плодове

    Нужни продукти:2 или 3 блата,сметана/за да се намаже отгоре/,конфитюр/за да се намеже между блатовете/,плодове/каквито си изберете за украсата/
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Подразбиране

    Торта с горски плодове

    Продукти за 16 парчета: 200g брашно, 100 g масло или маргарин, 50 g захар, 1 жълтък, 1 готово руло, 250 g бита сметана, 400 g ягоди, 500 g изцедено кисело мляко, 250 g малини, 125 g къпини, 1 пак. желатин.
    Приготовление: Омесва се тесто от брашното, маслото, захарта и жълтъка. Оставя се да престои 30 min на студено. Разточва се на кора, с която се покрива дъното на намазнена форма с диаметър 26 cm. Пече се 15 min в предварително загрята до 200 оС фурна. След като изстине, се поставя в тортена форма, по стените на която са разпределени отрязаните от рулото парчета.
    Сметаната и киселото мляко се разбиват на гладък крем. Ягодите се изчистват, измиват, нарязват наполовина и се прибавят към крема, като част от тях се запазва за украса. Залива се блатът и се оставя за 3 часа на студено.
    Малините и къпините се почистват и заедно с ягодите се разпределят върху тортата. Желатинът се накисва в студена вода до набъбване, след което се разтопява на водна баня при непрекъснато разбъркване. След като леко се поохлади, се залива върху горските плодове. Тортата се оставя на студено.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    Аз да ви кажа каква интересна торта научих наскоро от бг-мамма. Беше я дала sneji_ (уточнявам, за да не каже някой, че отнемам авторски права).
    Това е обикновена торта от бисквити, без печене, но интересното е, че се вари крем вместо с прясно, с кисело мляко. Отначало не вярвах, че ще стане, но се получи много приятна!

    Торта с кисело мляко

    2 пакетчета бисквити Petit Beurre
    2 кофички кисело мляко
    маргарин 250 гр.
    1 ч.чаша захар
    1 ч.чаша брашно
    4-5 ванилии

    Приготовление:
    Млякото със захарта и брашното се кипва на котлона докато се сгъсти (бърка се непрекъснато за да не загори) след това се прибавят ванилиите. Крема се оставя да изстине и догава маргарина се прибавя към крема и се разбива с миксер. Реди се пласт бисквити, пласт крем. Може да се сложи 1 шоколад в крема.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    Сицилианска портокалова торта

    Продукти:

    1 1/4 ч. брашно, 1 1/2 ч.л. бакпулвер, 3 яйца, 1 ч. захар, 1/3 ч. портокалов сок
    Крем:
    1/3 ч. захар, 1/4 ч. брашно, 2/3 ч. вода, 2 леко разбити яйца, 1 с.л. масло, 1 с.л. настъргана портокалова кора, 1/3 ч. портокалов сок
    За отгоре:
    1 1/4 ч. сметана, 3 с.л. пудра захар

    Приготовление

    Нагрейте фурната до 180 градуса. Намаслете дъната на две форми с диаметър ~23 см. Смесете брашното и бакпулвера. Разбийте белтъците на твърд сняг; постепенно добавете 1/2 ч. захар. В средноголяма купа разбийте жълтъците до сгъстяване. Добавете останалата захар. Налейте портокаловия сок, разбийте. Внимателно прибавете белтъците, постепенно сипете брашнената смес. Изсипете тестото в приготвените тортени форми. Печете, докато при проверка с клечка за зъби тя излезе суха - около 25 мин. Охладете блатовете върху решетка. Извадете ги от формите.
    За крема: в тенджерка смесете захарта и брашното, прибавете водата. Варете на среден огън при непрекъснато разбъркване, докато се сгъсти. Към разбитите яйца прибавете 1 с.л. брашнена смес и бавно излейте получената каша в останалата брашнена смес. Варете, докато се сгъсти напълно. Свалете от котлона, прибавете маслото и портокаловата кора. Охладете. Прибавете сока и разбъркайте добре. Покрийте крема и го охладете.
    За отгоре: смесете сматаната и захарта и бийте, докато се образуват "връхчета". Охладете. Към крема за пълнежа прибавете 1/2 ч. от сметаната и го намажете между блатовете. С останалата сметана гарнирайте тортата отгоре и отстрани.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    Ягодова торта "Нелка" с бяла шоколадова глазура.
    Тортата стана много вкусна.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #8

    Подразбиране

    Ето и парчето от тортата...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #9

    Подразбиране

    Скарлет каква е рецептата за тази вкусотия?

  10. #10

    Подразбиране

    Скарлет, моля дай рецепта, че детенцето ми скоро има рожден ден, а умира за ягодови вкусотии. Искам да я пробвам

  11. #11

    Подразбиране

    Браво Скарлет!Тортата е страхотна,направо ми идва да си гризна малко
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  12. #12

    Подразбиране

    Рецепта:
    3-4 рула от рода на Роял кейк(аз ползвах рулата на Севън Дейс),броя на рулата зависи от големината на съда,в който ще се реди тортата.Аз я направих с 3 рула,но стана малка.
    500мл сметана,сладкарска,аз ползвах Хопла.
    Ягоди или друг плод.
    2п.желатин
    2 бели шоколада
    50гр масло
    около 50мл прясно мляко

    Рулата се нарязват на парчета с дебелина около 1,5см.Купата,в която ще се реди(аз ползвах овална) се намокря и се облепя с парчетата руло.
    Сметаната се разбива,надробяват се в нея ягоди и се слага един пакет желатин,предварително разтворен в малко вода и разтопен на водна баня.Със сметановата смес се пълни тортата ,а отгоре се нарежда един пласт рула.Така тортата се оставя да се желира в хладилник.След,като се е желирала се обръща върху поднос.
    Шоколадите,млякото и маслото се разтапят и към тази смес се прибавя отново желатин разтворен в малко вода и разтопен на водна баня.Като изстине шоколадовата смес,се залива тортата.Отново се оставя в хладилник.

  13. #13

    Подразбиране

    Ооооооооооооо тази с рулата ще я пробвам
    Въпреки 4е е "дупенабухвател" не мога да не се пробвам, страшно ми харесва

  14. #14

    Подразбиране

    Да пусна и тук моето произведение
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Изглежда доста вкусно! ПОздравления!
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

Страница 1 от 16 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •