Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследенПоследен
Показване на 151 до 165 от 237

Тема: ТОРТИ 2

  1. #151

    Подразбиране

    Ванче,комплекта струва 7лв и стотинки.Видовете са Шоколатина,Тирамису,Бадемова , и още един вид-правоъгълна торта с крем,по-скоро прилича на руло.Да поясня,че са малки торти.В комплекта има:
    Блатове
    Пакет със нещо катом мед,разтваря се със 100мл хладка вода и става сироп за блатовете
    Пакет с микс за между блатовете-разбива се за 1-2 мин с миксер с 200мл студено мляко,става като мус
    Пакет с крем за намазване отгоре-разбива се със 100мл студено мляко
    Пакет със шоколадови топченца,нареждат се заедно с крема между блатовете
    Пакет със шоколадови стърготини за украса

    На вкус също е много хубава!

    Излиза малко скъпичка,но пък е много хубава! Решила съм да пробвам и Тирамисуто.

  2. #152

    Подразбиране

    Ами,скъпа.Лично на мен тортата "Трюфел",която правих ми излезе доста по-скъпо-шоколад,сметана,яйца..Наистина си заслужава парите и труда,разбира се. .А тази е готова,нито печеш ,нито нищо...
    Благодаря за отговорите.А като пробваш другите,сподели дали си доволна
    Марти 05 02 97
    Криси 25 02 02

  3. #153

    Подразбиране

    Да,но е доста мъничка!
    Като казвам "мъничка",това значи по-малка от малките торти,които се продават в сладкарниците и са от порядъка на 5лв.-е вярно е,че в тях има само една сметана и нищо друго...........

  4. #154

    Подразбиране

    ок,разбрах,Скарлет.Мерси. :wink:
    Марти 05 02 97
    Криси 25 02 02

  5. #155

    Подразбиране

    Това е втората торта Трюфел,която правя.Супер е !


    Марти 05 02 97
    Криси 25 02 02

  6. #156

    Подразбиране

    Ами,да супер е
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  7. #157

    Подразбиране Торти

    Ех, да можеше с виличката да си бучна от екрана

  8. #158

    Подразбиране

    Ох как искам и аз да си бодна................

  9. #159

    Подразбиране

    Zdraveite momi4eta parvo iskam da se izvinia 4e narushavam praviloto na fouma da pisha na kirilisa no sam na rabota v momenta a tuk na tozi komputer niama kirilisa razglejdam foruma Kolinaren sviat i naistina sam mnogo vazhitena ot vsiaka ot vas ta vie ste strahotni domakini .Nezam kak se spravqte sas vsi4ko tova deca gbleni a sega i kolinarnite vi sposobnosti me izumiha .Prosoto namah tarpenie da se pribera v kashi i da spodelia tova s vas .Zatova vi pisha ot rabota .Naistina sam mnogo o4arovana to frouma 4uvstvam se mnogo dobre sred vas i viaka svobona minuta sam vav frouma dori kogatoshia
    Molia vi ne mi se sardete za tazi moia volnost 4e ste pla4a mnogo. i az imam niakoia i druga interesna resepta ste i a pratia pri parva vazmojnost

  10. #160

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mar4ela
    Ох как искам и аз да си бодна................
    Е,че боднете си де -много сте срамежливи !Като гледам, ще има за всички,хихи
    Марти 05 02 97
    Криси 25 02 02

  11. #161

    Подразбиране торти

    Трябва да измислим нещо като "Поръчка и доставка по домовете" (за форумците безплатно) на кулинарни творения от форума

  12. #162

    Подразбиране

    Ха-ха -ха! Това ми хареса! Гласувам и с двете ръце!
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  13. #163

    Подразбиране

    Торта "Нежен облак"
    Рецептата е от Good-Cook


    Продукти за блата:
    3 яйца,1/2 ч.ч захар,2с.л. брашно,2с.л нишесте,1ч.л бакпулвер

    За крема:
    250гр извара,250 гр сметана,1/2 ц.ч захар,200гр сушени сливи

    Съставките за блата се разбиват и се изсипва в намаслена тортена форма(аз сложих отдолуи пекарска хартия).Тестото за блата е доста течно,но се получава много пухкав блат като се опече.Пече се при 200гр.

    Сините сливи ако са твърди се нарязват и се заливат с половин чаша гореща вода(тези,които взех аз,бяха без костилки и много меки и сладки,затова само ги нарязах).Ако са кисели може да се добавят във водата и 2-3л.захар.

    Първо разбих изварата със захарта.После добавих и разбитата сметана.Разтваря се желатина в около 50-60мл вода,след като набъбне се разтапя на водна баня,после се добавя към сметаново-изварената смес.Прибавят се и нарязаните сливи,разбърква се и се изсипва във тортената форма(блата не се изважда от формата,аз само махнах хартията).Слага се в хладилник,най-добре за цяла нощ.
    На сутринта наръсих отгоре с настърган шоколад.




  14. #164

    Подразбиране

    Как ще го хапна това пар4енце, ама немогаааа.......
    Ще трябва да си направя първо торти4ката

  15. #165

    Подразбиране

    Реклама:
    Ето днешната
    Торта с бишкоти и пияни круши

    Марти 05 02 97
    Криси 25 02 02

Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •