Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 50
  1. #31

    Подразбиране

    Аз видях един път в Мосю Бриколаж как правят един гоблен. Опъват го около шпертплат и от обратната страна го закрепват с двойнозалепващо тиксо. Лесно се променя, ако не е добре пригоден края на бродираното. Но не знам колко е трайно тяхното рамкиране. А и цените им са далеч от тези за Един Лев

  2. #32

    Подразбиране

    lubopitko, още не съм слагала гоблен в рамка . Тази, която имам е със снимка в момента.

    Някъде из темите имаше подробно описание как се закрепва гоблен. Със снимки беше показано даже. Но не си спомням точно къде.


    Ей, qni,твоята рамка много ми хареса. Колко е голяма?
    "И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."

  3. #33

    Подразбиране d

    Гоблените се закрепват с телбод за дебел картон или за шперплат/ по избор или каквото имаш под ръка/ а става и с малки пирончета, но трябва да сложиш някаква лента между пирончето и гоблена, защото ще се измъкне
    dani_m29@abv.bg

    Без картинка схеми на гоблени не изпращам

  4. #34

    Подразбиране

    Доста пипкава работа ми се струва... :?

  5. #35

    Подразбиране

    lubopitko да доста е пипкаво и изисква много търпение .............случвало ми си е да разпъвам гоблен почти цял ден. Това е занимание за хора със много здрави нерви :wink:

  6. #36

    Подразбиране

    А моите хич не са здрави... Значи не е за мен... :wink:

  7. #37

    Подразбиране

    А моите хич не са здрави... Значи не е за мен... :wink:

  8. #38

    Подразбиране

    Не че аз мога да се похваля със супер здрави нерви, но когато съм сама - без децата се наемам на нещо подобно, но ако децата са при мен - абсурд. Просто нищо не се получава. :wink:

  9. #39

    Подразбиране

    Ганима, радвам се ,че ти допада рамката на гоблена ми .Тя 23/28 см .

  10. #40

    Подразбиране

    Искам да споделя един начин рамката да стане по-подходяща, ако евентуално не е. В същите тези магазини от 1лв. продават изолирбанд в най-различни цветове.Примерно за 1лв си купуваш червен зелен, син и черен.Става много красиво,ако изрежеш тънка ивица около 1-2 мм и я облепиш в самия край на рамката. Естествено цвета трябва да отговаря на нюансите в гоблена. Става нещо като съвсем тъничко паспарту, което незнам защо прави цялата работа много по-естетична.

  11. #41

    Подразбиране

    Дами и господа,
    не мога да си представя да не е изпипана рамката и да я купя от магазин за 1 лв или да правя кант с изолационна лента. Завършека на положения труд е рамкирането и не може рамката на един стойностен пейзаж да не се съобрази с интериора и творбата :twisted:
    за варна препоръчвам магазина до централна поща ,на парижка комуна
    От тях съм най-доволна. Подарявам гоблен с рамка или без рамка единствено ако съм сигурна, че няма да се изгаврят с труда ми и единствено на ценители

  12. #42

    Подразбиране

    rodich, не всеки има твоите финансови възможности ,за да си позволи рамка от 40 и повече лева. Има много други пиоритети ,за които трябва да се отделят пари.Гобленарството е скъпо хоби ...но не мисля ,че скъпата рамка трябва да е критериий за хубавия гоблен.Нека да не оценяваме труда по рамката.

  13. #43

    Подразбиране

    Явно аз се вманячвам, но Яни, винаги има няколко решения:
    - събираш парички и правиш рамката както трябва и както ти харесва разбира се
    - вземаш на заем и правиш рамката
    - чакаш удобен момент, в който можеш да отделиш пари и правиш рамката
    - взимаш картина от магазаин за 1 лв и полваш рамката й
    Хобито е скъпо, но и риболова не излиза по евтино

  14. #44

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rodich
    - вземаш на заем и правиш рамката
    :

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    имам на ум, че заема се връща после )
    Аз лично проучвам какво ще ми струва с паспарту, без или с двойна рамка, след което си избирам единиа вариант и изчаквам удобен финансов момент, за да я поръчам

Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •