Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 27 от 27

Тема: Off: Кухня

  1. #16

  2. #17

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета, че ми отговорихте и наистина ще взема да се поогледам и за други марки уреди и да се вслушам в мненията ви. Джема знаеш ли на Скарлет каква е печката, и къде си я видяла

  3. #18

    Подразбиране

    Да се включа и аз. Уредите ни са модели на 8 години. Моята фурна е Whirlpool и съм страшно доволна от нея - яденето става страшно бързо . Абсорбатора ни е Конелиано от тези, които се издърпват и нещо не съм доволна - много е шумен и не дърпа хубаво . Миялната ни е Аристон голяма и също съм доволна от нея, въпреки че няма доста от функциите на новите съдомиялни. За миялна моят съвет е да е голяма, защото в нея побираш всичко - чинии, чаши, прибори, тенджери, тавички, т.е. всичко с което си готвила и след това хапвали. В момента имам сушилка за чинии отгоре на плота, защото винаги нещо си измивам и на ръка, но в новата ми кухня смятам да бъде от тези в шкафчетата - по-прибрано е някак си.

  4. #19

    Подразбиране

    Прочетох за марките на електроуредите до тук и реших из да се включа.Преди 3 години сменяхме кух.обзавеждане-шкафове,мивка и т.н.Моята готв.печка е Whirlpool с 4 стъклокерамични котлона и фурна с конвектор.В началото ми беше трудничко с фурната,но бързо и свикнах.А котлоните са направо супер,не бих ги сменила за никакъв газов котлон.А от марката Conegliano също съм доволна-имам микровълнова и абсорбатор.Все още съм без съдомиялна,но за нея нямам място достатъчно.
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  5. #20

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Zlatka
    Благодаря ви момичета, че ми отговорихте и наистина ще взема да се поогледам и за други марки уреди и да се вслушам в мненията ви. Джема знаеш ли на Скарлет каква е печката, и къде си я видяла
    Ето тук Скарлет показва печката си, там е с ник Олимпия
    http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=100871.20

    Ето тази е печката

  6. #21

    Подразбиране

    Момичета, много, много ви благодаря на всички.
    СЕга чета и разглеждам многооо картинки на кухни. Съпружеството обеща, че в края на лятото /най-късно/ ще съм с чисто нова кухня - обещавам веднага да се похваля. Той все още е в командировка, но се връща другата седмица и аз трябва да съм си изяснила къде, какво и как, че нещо още не ми е съвсем ясна концепцията:)
    Едно поне е ясно - ще си взема миялна машина - голямааа!
    Джема, много благодаря за съветите, наистина са много ценни и със сигурност ми спести много време и усилия. Тези неща никой няма да ти ги каже в магазина - за съжаление

  7. #22

    Подразбиране

    Точно за това ти ги казвам, защото хич ги няма консултантите. Като отидохме да купуваме, аз бях по подготвена от тях с информацията за моделите.Поздравявам те за избора- наистина голямата машина си заслужава инвестицията, а интересното е , че 45 см дори са поскъпи от 60 см. А не побират тавите от фурната.
    Радвам се, че съм ти помогнала и с нетърпение чакаме снимки от новата ти кухня( аз много обичам да гледам кухни)

  8. #23

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Djemma
    ( аз много обичам да гледам кухни)
    И аз така - голяма слабост са ми. Въобще много се зазяпвам по всякакви домашни потреби и боклучки, и все си купувам по нещо А ако знаеш как съм ти се радвала на приборите - страшен арсенал си събрала

  9. #24

    Подразбиране

    [quote="Биби"]Момичета, много, много ви благодаря на всички.
    СЕга чета и разглеждам многооо картинки на кухни. Съпружеството обеща, че в края на лятото /най-късно/ ще съм с чисто нова кухня - обещавам веднага да се похваля. Той все още е в командировка, но се връща другата седмица и аз трябва да съм си изяснила къде, какво и как, че нещо още не ми е съвсем ясна концепцията:)


    Концепцията за това какво и как го искаш е много важно.Да ти споделя,че аз моята кухня я мислих 3 месеца,чертах няколко проекта.А пък докато решим цветовете,голямо мислене падна.Избрахме резеда с жълти вратички.Стана хубаво,макар че майстора който я прави не изпълни качествено това,което искахме.Така,че важное материала и майстора Пожелавам ти да имаш мечтаната кухня
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  10. #25

    Подразбиране

    Вярно е- от майстора много зависи. И моят свод между кухнята и трапезароята не стана както го бяхме замислили. Идеше ми да убия майстора, след свода трябваше да има тънка дъска с лампички, а той направи цяла талпа. Може да се види на снимката. Това беше обаче прес 97 г и тогава още не се бяха научили селските майстори на новостите, а аз бях гледала бая списания и го затрудних човека ми се струва.ЗА сега се примирявам и правим само козметични промени, но при първа възможност ще си сменя обзавеждането в кухнята изцяло.

  11. #26

    Подразбиране

    Да взема и аз да се включа, та дано помогна на някой поне с мнение.
    Когато отвориха за първи път "Метро" в София си купих абсорбатор на "Конелиано" оттам. Изобщо не бях доволна от него. А като го отвори мъжа ми видяхме, че е с турски мотор. Не помня мощността му, но не дърпаше изобщо, а за миене беше просто отвратителен.
    Миналата година го смених с "Канди" (пак италиански), но както и повечето от Вас, ровейки се в Интернет и питайки сигурно десетина човека, разбрах, че е най-хубаво да е с турбинен мотор и постоянен, но МИЕЩ се филтър. Мощността за изсмукване също е много важна - нашият е 650 . Тихичък е и изсмуква идеално. В "Технополис" е на цена 250 лв. Добавям само, че имаме комин и това доста ни улесни при избора. Препоръчвам го!
    Ако имате други въпроси, питайте.
    Печката и хладилника са ми на "Горение". Печката е с 4 котлона - 2 обикновени и 2 на газ. От повече от 7 години вече не съм имала никакъв проблем с нея. Има и грил, но е без вентилатор (аз не го исках). А хладилникът е с камера отдолу, която е с две чекмеджета (не е много голям, но и мястото, което му е отредено, не позволява голям хладилник (разполагам с височина само 160 см). Има доста пластмасови части в него, 2 от които вече счупихме, но пък във фирмата са много любезни и вече купихме счупените от нас части. Хладилникът е също без проблеми от 6 години насам.

    И аз като вас съм се огледала за добавяне на шкафчета в кухнята ни, че с двустаен апартамент все място не ми стига! Само за рецептите ми съм определила цял шкаф!
    Анчето от Западния
    "Винаги в човека доминира едно чувство и в името на любовта си той може да постигне всичко, всичко. Поне ние жените." Теодор Фонтане

  12. #27

    Подразбиране

    Реклама:
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •