Показване на 1 до 15 от 196

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Ей нещете да издадете тайната така ли??? Хйде де кажете как се изработват тези килимчета ,че все повече им имам мерак.

  2. #2

    Подразбиране

    Момичета, ето тук е обяснена техниката:
    http://www.vervaco.be/Engels/KnoopWW_Engels.htm
    Мисля,че не е толкова сложно, при всички случаи обаче е най-добре да се купи готова комплектовка, а такива продават в България.

  3. #3

    Подразбиране

    Да ви се похваля.Купих си килимче сега чакам да ми го изпратят и да го почвам.Намерих си и същият плат за фъкане.Като си набавя и конци ще пробвам да направя нещо по схема,защото немога да щампирам отгоре.Излиза ми доста по-ефтино ако сама си коплектовам.

  4. #4

    Подразбиране

    Все още не съм получила килимчето ,но за сметка на това си намерих основа за фъкане.Малко е скъпичка но си я взех,пуста страст.....Сега трябва и конци да си намеря и почвам с експериментите.Знаете ли дали мога да си намеря подходящи конци от България?

  5. #5

    Подразбиране

    Здравейте момичета,
    аз надникнах и тук иначе съм си фен на гоблените...
    по това, което прочетох за тези килимчета, техниката на изработване страшно ми прилича на правенето на китеници ( баба ми бог да я прости едно време ги тъчеше), права ли съм?
    Иначе са много сладурски наистина

  6. #6

    Подразбиране

    Аз си бях поръчала от тук едно куче, пристигна за седмица, опаковано е в една прозрачна чанта. Вътре има и инструмент, основа и нарязани конци. Мисля, че имат Anchor, само схеми, без конци, малко по-евтини. Успях да го направя за 2-3 седмици. Но тава не е тъкан гоблен, това е килимче и се прави с възли. Рисунката е нанесена върху основата, красиво се получи, но стои в един шкаф, защото основата пуска боя и се притеснявам, ако го изпера, да не се развалят цветовете. Тези килимчета са много симпатични за детска стая, но сега има и доста готови на по-ниска цена.



    http://www.stezhok.com/index.php?categoryID=141

  7. #7

    Подразбиране

    Здравейте фъкащи майсторки! За всички, които искат да усвоят техниката на фъкане - има много добри указания в сп. Модерно ръкоделие. Не си спомням кой брой е, но го имам. Препоръчвам ви го. Обаче силно се заинтересувах от постинга на Елли. Миличка, би ли ни казала как баба е плела основата, с какви конци и т.н. И още нещо, понеже конците са над равнището на основата, не се ли мачкат, сплескват, разместват при употребата им. Особено,когато са килимчета. Иначе идеите за тях са навсякъде около вас - например някое гобленче, мотив от плетиво.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •